Zabójstwo w Zelowie. Policjanci zatrzymali 62-letniego...

  Zabójstwo w Zelowie. Policjanci zatrzymali 62-letniego zelowianina. Grozi mu dożywocie

  Ewa Drzazga

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zabójstwo w Zelowie. Policjanci zatrzymali 62-letniego zelowianina. Grozi mu dożywocie

  ©KPP w Bełchatowie

  Policjanci z Bełchatowa rozwikłali sprawę zabójstwa 51-mężczyzny, którego zwłoki zostały znalezione w mieszkaniu 62-letniego zelowianina
  Zabójstwo w Zelowie. Policjanci zatrzymali 62-letniego zelowianina. Grozi mu dożywocie

  ©KPP w Bełchatowie

  W czwartek, 29 września 2016 roku, tuż przed godziną 18.00 na numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która powiadomiła, że w mieszkaniu przy ulicy Cegielnianej w Zelowie najprawdopodobniej znajdują się zwłoki mężczyzny.

  Policjanci pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali 62-letniego właściciela posesji. Zaskoczony mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że faktycznie w jego mieszkaniu znajdują się zwłoki, jednak nie potrafił logicznie opowiedzieć co i kiedy się wydarzyło. Miał w organizmie około promila alkoholu.

  Morderstwo w Drużbicach Kolonii. Kamil D. skazany na 15 lat więzienia

  Funkcjonariusze znaleźli na podłodze ciało 51-letniego mieszkańca powiatu łaskiego. Było przykryte kocami.

  - Na miejscu tragedii policjanci pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego, przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie zbrodni oraz ślady kryminalistyczne pomocne w odtworzeniu dramatycznego spotkania - mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. - Dociekliwość zelowskich policjantów doprowadziła do ustalenia jeszcze trzech innym mieszkańców Zelowa, którzy jak się okazało mieli wiedzę o zdarzeniu. W chwili zatrzymania wszyscy byli w stanie upojenia alkoholowego.

  W Zelowie zatrzymano nożownika. Ranił nożem znajomego, bo nie chciał oddać mu renty

  Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 62-letniemu właścicielowi posesji zarzutu zabójstwa. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał, że wielokrotnie uderzył ofiarę w głowę.

  - Twierdził, że zdenerwował się na swojego kolegę, który podczas ich alkoholowego spotkania palił w jego domu papierosy i demolował mu mieszkanie. Przyznał też, że nie wiedział co ma zrobić z ciałem i dlatego przykrył je kocami - dodaje rzecznik bełchatowskiej policji.

  W sobotę, 1 października, Sąd Rejonowy w Bełchatowie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi kara 25 lat więzienia lub dożywotniego pozbawienia wolności.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo