Zachęcali łodzian do brania paragonów

  Zachęcali łodzian do brania paragonów

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Urzędnicy edukowali w środę łodzian
  1/2
  przejdź do galerii

  Urzędnicy edukowali w środę łodzian ©Alicja Zboińska

  - Ułatwiasz sobie składanie reklamacji, masz możliwość porównania cen, masz pewność, że nie zostałeś oszukany - urzędnicy kontroli skarbowej i urzędnicy skarbowi tłumaczyli w środę łodzianom, jakie są korzyści z brania paragonów. Przed urzędem skarbowym w pobliżu Manufaktury odbyło się pierwsze spotkanie edukacyjne w ramach akcji "Nie bądź jeleń, weź paragon".
  - Tłumaczymy także, że dzięki temu wspieramy uczciwą konkurencję, zmniejszamy szarą strefę - mówi Mariola Grabowska, rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej z Łodzi.

  Łodzianie dzielili się swoimi doświadczeniami ze sklepów.

  - Nie zawsze dostaję paragon, ale z reguły się o niego dopominam - mówi pan Tomasz z Łodzi. - Paragon jest mi potrzebny do składania reklamacji albo wymiany towaru.


  Paulina Grudzińska z Łodzi tłumaczy, że w sklepach należących do dużych sieci nie ma problemu z otrzymaniem paragonu. Inaczej bywa w mniejszych placówkach osiedlowych.

  - Paragon jest potrzebny, gdyż w sklepach często nie zgadzają się ceny - mówi Paulina Grudzińska. - Cena na półce jest niższa, przy kasie natomiast wyższa. Bez paragonu trudno byłoby to udowodnić.

  Urzędnicy rozdawali też łodzianom kubki, koszulki, pocztówki, zakładki do książek z grafiką Andrzeja Mleczki, która promuje akcję.

  Do końca wakacji urzędnicy będą też częściej niż zazwyczaj sprawdzać, czy transakcje są "nabijane" na kasę. Za brak rejestracji transakcji grozi mandat w wysokości od 160 (jedna dziesiąta minimalnej pensji) do 3200 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo