1/5
Rozpoczyna się kolejna "majówka". Niektórzy będą mieli aż...
fot. Jarosław Kosmatka

Rozpoczyna się kolejna "majówka". Niektórzy będą mieli aż dziewięć dni wolnego. Przedstawiciele policji, straży miejskiej i straży pożarnej dają kilka cennych rad, by ten długi weekend minął bezpiecznie.

Komisarz Kamil Wnukowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi:
Od piątku większość policjantów będzie pracować na drogach Łodzi i województwa. Zwłaszcza w dni rozpoczynające i kończące długi weekend. Został zaangażowany policyjny śmigłowiec. Będzie sprawdzał przepustowość na głównych ciągach komunikacyjnych. Ma ujawniać wykroczenia, czyli nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowe wyprzedzanie na autostradach i drogach ekspresowych. Mają też reagować na ewentualne nie sygnalizowanie uszkodzeń, awarii pojazdów. Dodatkowo policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierowców, prędkość z jaką poruszają się samochodami. Województwo łódzkie leży w środku Polski, należy się więc liczyć, że wielu naszych rodaków wyjeżdżających na „majówkę” będzie tędy przejeżdżać. Przypominamy, że należy wsiąść do auta wypoczętym i trzeźwym. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do swojej trzeźwości to powinien zgłosić się do najbliższego komisariatu na jej sprawdzenie. Odpowiednio też trzeba zamontować bagaże, m.in. łódki, rowery

2/5
Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi:...
fot. Jarosław Kosmatka

Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi:
Łodzianie, którzy zostaną w mieście zapewne będą odwiedzali tereny zielone. Tam będą kierowane patrole straży – piesze, rowerowe i konne. Należy pamiętać, by nie wjeżdżać do lasu, nie niszczyć zieleni, nie parkować auta gdzie popadnie. Strażnicy będą na to zwracać uwagę, a także na tych którzy zechcą grillować w nieodpowiednich miejscach. Przypominam, że na terenie Łodzi jest wyznaczonych 13 miejsc do legalnego grillowania. Często przy tej okazji pojawia się alkohol i zaśmiecanie. Tu strażnicy będą bezwzględni. Należy pamiętać, że zmieniły się przepisy i nie wolno nam spożywać alkoholu w miejscach publicznych. Nawet w tych przeznaczonych do legalnego grillowania! Przypominam, że grilla nie wolno rozpalać na tarasach i balkonach.

3/5
Łukasz Górczyński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego...

Łukasz Górczyński, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi:
Nie należy zapominać o bezpieczeństwie pożarowym. Niestety bardzo często rozpalamy grilla w miejscach do tego nie przeznaczonych. Dlatego apelujemy o dużą ostrożność. Mamy ciepłe dni, trawa jest wysuszana i o zaprószenie ognia jest bardzo łatwo. Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie nad woda. Na terenie Łodzi mamy kąpieliska, jak choćby w Arturówku. Pamiętajmy, by korzystać z kąpieli rozsądnie, w przeznaczonych do tego miejscach. Nie wchodzić do wody po alkoholu. Jeśli są z nami dzieci to my jesteśmy za nie odpowiedzialni. Ostatnio mamy do czynienia z dużą zmiennością pogody, burzami, błyskawicami. Jeśli jesteśmy wtedy na otwartej przestrzeni unikajmy wysokich drzew, linii energetycznych.

4/5
Aspirant Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego...
fot. Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

LD150429KS_219.JPG

Aspirant Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi:
Przed niektórymi mieszkańcami Łodzi dziewięć wolnych dni. Wielu z nich wyjedzie na działki, w góry, nad morze. Apelujemy, by odpowiednio zabezpieczyli swoje mieszkania. Uczulili sąsiadów, by sprzątali sprzed ich drzwi ulotki reklamowe, by także kontrolowali to co dzieje się z ich mieszkaniem. Tego typu dni mają to do siebie, że wtedy grasują złodzieje.

Przeglądaj więcej
Poprzednie
1 z 2
Następne

Polecamy

Przestroga dla Widzewa. Dlaczego Jagiellonia stoi na krawędzi bankructwa?

Przestroga dla Widzewa. Dlaczego Jagiellonia stoi na krawędzi bankructwa?

Dania powtórnie obroniła mistrzostwo świata w piłkę ręczną! Ograła w finale Francję!

Dania powtórnie obroniła mistrzostwo świata w piłkę ręczną! Ograła w finale Francję!

Berlusconi zapewni piłkarzom „bunga-bunga”? Piłkarze Monzy liczą na dotrzymanie słowa

Berlusconi zapewni piłkarzom „bunga-bunga”? Piłkarze Monzy liczą na dotrzymanie słowa

Zobacz również

Studniówkowych wspomnień czar. Jak się kiedyś bawiono się w Łodzi?

Studniówkowych wspomnień czar. Jak się kiedyś bawiono się w Łodzi?

Budowa Golden Tower Misztala wstrzymana. Zaskakująca przyczyna! ZDJĘCIA

Budowa Golden Tower Misztala wstrzymana. Zaskakująca przyczyna! ZDJĘCIA

Dodaj ogłoszenie