Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaginieni Łódzkie STYCZEŃ 2022.Mieszkaniec Łasku odnaleziony martwy, zniknęła kolejna osoba

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Zaginieni Łódzkie STYCZEŃ 2022. Niestety, poszukiwania zaginionego w grudniu mieszkańca Łasku zakończyły się tragicznie. Po kilku dniach od zaginięcia, jego ciało zostało wyłowione z rzeki. Wciąż poszukiwanych jest wiele osób. Większość z nich od dłuższego czasu nie nawiązuje kontaktu z rodziną. Są też nowe zgłoszenia o zaginięciu.
Zaginieni Łódzkie STYCZEŃ 2022. Niestety, poszukiwania zaginionego w grudniu mieszkańca Łasku zakończyły się tragicznie. Po kilku dniach od zaginięcia, jego ciało zostało wyłowione z rzeki. Wciąż poszukiwanych jest wiele osób. Większość z nich od dłuższego czasu nie nawiązuje kontaktu z rodziną. Są też nowe zgłoszenia o zaginięciu. fot Dariusz Piekarczyk
Zaginieni Łódzkie STYCZEŃ 2022. Niestety, poszukiwania zaginionego w grudniu mieszkańca Łasku zakończyły się tragicznie. Po kilku dniach od zaginięcia, jego ciało zostało wyłowione z rzeki. Wciąż poszukiwanych jest wiele osób. Większość z nich od dłuższego czasu nie nawiązuje kontaktu z rodziną. Są też nowe zgłoszenia o zaginięciu.

Zaginieni Łódzkie. Ktokolwiek wiedział ktokolwiek wie?

Nie ma dnia, żeby policja nie otrzymywała informacji o zaginięciu. Do listy zaginionych dołączył Tomasz Glasnapp. 2 grudnia wyszedł on z miejsca zamieszkania i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Rysopis: wiek ok. 38 lat, wzrostu 183 cm, waga ok 125 kg, sylwetka otyła
Opis ubioru: szara zimowa kurtka z kapturem , spodnie dżinsowe niebieskie, buty sportowe czarne z białymi sznurówkami.

Wszelkie informacje mogące mieć znaczenie w odnalezieniu w/w bądź pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy kierować do policjantów z VIII Komisariatu Policji w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 250. Dyżurny tel. 47-841-24-00- apeluje łódzka policja.

Szczęśliwe powroty i tragiczne odkrycia

Część z poszukiwań kończy się powodzeniem i osoba zaginiona wraca do swojego domu, do rodziny. Tak często dzieje się w sytuacji nastolatków, którzy najczęściej po prostu uciekają z domu. Również dorośli czasami podejmują decyzję o opuszczeniu rodziny i zniknięciu bez słowa wyjaśnienia. Niestety, zdarza się wiele takich przypadków, kiedy osoby przepadają bez śladu. Nie kontaktują się z rodziną, nie są nigdzie widziane. Jak kamień w wodę. Mijają kolejne miesiące, lata i pozostaje jedynie nadzieja, że może gdzieś kiedyś ktoś jednak natrafi na jakiś ślad. W ostatnim czasie udało się rozwiązać kilka przypadków zaginięć. Niestety, nie wszystkie zakończyły się tak, jakby spodziewali się tego najbliżsi. Tak też zdarzyło się w sprawie zaginionego 41-letniego mieszkańca Łasku. Jego zwłoki zostały odnalezione w Dzigorzewie koło Sieradza. Wyłowiono je z rzeki Warty.

Rodziny przez długie lata wierzą, że zaginiona osoba się odnajdzie. Apelują o pomoc, nie zaprzestają w wysiłkach, by zbadać każdą możliwość. Rozpoznajesz którąś z tych osób? Jeśli jesteś w stanie pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby zaginionej, skontaktuj się z VIII Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, tel. całodobowo 47 841 24 00, w godz. 8- 16,pod nr 47 841 24 18 lub dowolną jednostką Policji. Telefon alarmowy 112.
Szczegóły dotyczące osób zaginionych znajdziecie Państwo pod linkiem OSOBY ZAGINIONE- ŁÓDZKA POLICJA

Jak zgłosić zaginięcie. ITAKA radzi

PAMIĘTAJ! Nigdy nie wahaj się ze zgłoszeniem zaginięcia policji. Nie musisz czekać 24 lub 48h. Policjant ma obowiązek przyjąć zgłoszenie zaginięcia niezależnie od tego ile czasu upłynęło do stwierdzenia zaginięcia.

  • Idź osobiście na najbliższy komisariat w miejscu zaginięcia (ewentualnie najbliższy Twojego miejsca zamieszkania).
  • Poinformuj, że chcesz zgłosić zaginięcie. Przyjęcie trwa około godziny, policjant musi poznać jak najwięcej faktów, aby móc Ci pomóc w poszukiwaniach.
  • Zostaniesz poproszony o zdjęcie zaginionego. Powinieneś je mieć przy sobie.
  • Zapytaj policjanta, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego.
  • Policja wyda Ci zaświadczenie potwierdzające, że zaginięcie zostało przyjęte. Zaświadczenie to przyda Ci się w trakcie prowadzonych poszukiwań oraz do zgłoszenia zaginięcia do ITAKI.

Pamiętaj:

  • Policjant ma obowiązek przyjąć zgłoszenie od razu. Nie ma żadnego przepisu mówiącego, że od chwili zaginięcia do przyjęcia zgłoszenia przez policję musi upłynąć jakiś czas (np. 24 lub 48 godzin).
  • Ustalenie, że osoba zaginiona jest poszukiwana w związku z prowadzonym postępowaniem karnym nie jest podstawą do odmowy przyjęcia zawiadomienia o jej zaginięciu.
  • Policjant nie ma prawa komentować Twojej sprawy w sposób dla Ciebie nieprzyjemny lub obraźliwy.
  • Jeżeli nie jesteś zadowolony z pracy policji – możesz poskarżyć się do zwierzchników policjanta zajmującego się Twoją sprawą. O skardze poinformuj ITAKĘ (przyślij kopię pisma).
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki