Zagłębie ŁKS 0:0. Trudno się cieszyć z takiego wyniku

Jan Hofman
Jan Hofman
W spotkaniu 28. kolejki pierwszej ligi rozegranym w Sosnowcu miejscowe Zagłębie zremisowało z ŁKS 0:0. Bez wątpienia ten wynik nie może satysfakcjonować łodzian. Podopieczni trenera Marcina Pogorzały rozegrali słaby mecz. Doprawdy trudno było w tym spotkaniu wskazać zespół, który myśli o ekstraklasie, a który o utrzymaniu w I lidze. ŁKS nie wykorzystał szansy awansu w tabeli, ale trudno myśleć o trzech punktach, kiedy wymiana trzech celnych podań sprawia drużynie poważne problemy. Dobrze, że Zagłębie też niczego specjalnego nie zaprezentowało (choć raz mogli mówić o pechu, bo ŁKS przed utratą gola uratował słupek), bo w innym wypadku święta ekaesiaków i ich kibiców byłyby smutne. Już 22 kwietnia mecz z Chrobrym Głogów i wielkie otwarcie nowego stadionu przy al. Unii. Piłkarze ŁKS muszą solidnie popracować na dyspozycją, by wielkie święto nie zakończyło się ogromną, sportową klapą.

Zagłębie ŁKS na żywo online

Wynik meczu Zagłębie ŁKS 0:0

90+7' kONIEC MECZU
90+5' Rożny dla gospodarzy
90+3' Pirulo z bliska obok bramki
90+2' Zmiana w Zagłębu, za Ryndaka Dalić
90+1' Żółta kartka dla Kuźmy
90' Sędzia doliczył pięć minut
89' Jedna z ostatnich okazji ŁKS na zdobycie zwycięskiego gola
87' Nadal na boisku obserwujemy grę przypadków
85' Kowalczyk zmienia Trąbkę
84' Trąbce pomaga lekarz ŁKS
83' Żółta kartka dla Wolskiego
82' Rzut rożny dla ŁKS
80' Jeszcze dziesięć minut...
78' Zmiana w drużynie Zagłębi, schodzi Masłowski, na boisku pojawia się Banaszewski

77' Kolejne dwie zmiany w ŁKS. schodzą Kelechukwu i Rozwandowicz, wchodzą Kuźma i Jurić

75' Kwadrans gry został nam do końca meczu. Kibice ŁKS jeszcze wierzą w zwycięstwo
73' Wielkie nudy na boisku w Sosnowcu
71' Trąbka uderzał wysoko nad poprzeczką

69' Czasu coraz mniej, czy ŁKS zdoła wypracować jedną skuteczną akcję?
67' Żółta karla dla Oliveiry
65' Szczęście ŁKS. Piłka po strzale Szumilasa trafiła w słupek, a po chwili w ręce Kozioła
64' Żółta kartka dla Rozwandowicza za faul taktyczny

62' Faul napastnika Zagłębia
60' Także dwójka Zagłębia schodzi z boiska Bryłę zmianie Szumilas, Sanogo zmienia Sobczak
59' Dwie zmiany w ŁKS, wchodzą Wolski i Marciniak, schodzą Bąkowicz i Dmoniguez
57' Starcie w polu karnym ŁKS. Leży napastnik gospodarzy i Kozioł
55' ŁKS zaczyna grę od własnej bramki
53' Niemrawe akcje z obydwu stron
51' Rzut rożny dla ŁKS
49' Na razie bez fajerwerków na boisku
47' ŁKS bez zmian
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
Koniec pierwszej części spotkania, emocji jak na lekarstwo
45' Sędzia doliczył minutę
45' Niecelny strzał Szeligi
44' ŁKS nieco aktywniejszy, ale nadal bez goli
42' Strzał Kelechukwu z ostrego kąta, ale brakarz gospodarzy wybił piką na rzut rożny
40' Piłkarze obydwu drużyn mają problemy z celnym zagraniem do partnera
38' Żółta kartka dla Bryły
36' Faul na Ricardinho
34' Chaos w łódzkiej drużynie nie wróży niczego dobrego
32' Kozioł ratuje ŁKS przed utratą bramki, łódzka bramkarz wybija piłkę na rzut rożny po strzael z bliska Sanogo
30' Indywidualna akcje Szeligi, ale zakończony niecelnym strzałem
28' Niestety, oglądamy słabe widowisko
26' ŁKS musi się coraz częściej bronić
24' W łódzkiej drużynie brak pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala
22' Doprawdy trudno wskazać zespół, który myśli o ekstraklasie, a który o utrzymaniu w I lidze
20' Niecelny strzał z dystansu Pirulo

18' ŁKS nadal nie przeprowadził akcji, która mogłaby dać prowadzenie
16' Trudno mówić o emocjach w tym meczu
14' ŁKS ma problemy z przedostaniem się na przedpole rywala
12' Piłka głównie w środku pola

10' Dużo walki, ale brakuje klarownych sytuacji bramkowych
8' Rzut rożny dla gospodarzy
6' Pirulo leży na murawie, na szczęście nic poważnego i wrócił do gry
4' Żółta kartka dla Sanogo za próbę wymuszenia rzutu karnego

3' Faulował Rozwandowicz
1' Niecelny strzał Pirulo
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
17.55 Ełkaesiacy wygrali cztery ostatnie mecze z Zagłębiem w Sosnowcu (wliczając w to także spotkanie Pucharu Polski). Seria musi trwać

17.50 Rezerwowi drużyny gospodarzy: Bielikow, Sobczak, Banaszewski, Dalić, Duriska, Korzeniecki, Popczyk, Szumilas, Peterman
17.45 ŁKS zajmuje szóstą lokatę w tabeli pierwszej ligi z 41 punktami na koncie, podobnie jak siódma Sandecja Nowy Sącz.

17.40 Ełkaesiacy w poprzedniej kolejce pokonali u siebie w Sandecję Nowy Sącz 3:2, a zwycięskiego gola zdobyli w piątej minucie doliczonego czasu gry.
17.35 W taki składzie zacznie Zagłębie: Zagłębie Sosnowiec (wyjściowy skład): Gliwa – Seedorf, Kamiński, Jonczy, Bodzioch, Ryndak – Oliveira, Masłowski – Bryła, Sanogo, Pawłowski

Godz. 17.30 Poprzedni mecz tych drużyn, rozegrany w Łodzi, zakończył się wygraną Zagłębia 1:0. Jedynego gola w tym zdobył z rzutu karnego Szymon Sobczak. Czas na rewanż
Godz. 17.25 Na ławce rezerwowych ŁKS zasiądą: Dawid Arndt, Mateusz Kowalczyk, Maciej Wolski, Javi Moreno, Maciej Radaszkiewicz, Jan Kuźma, Mieszko Lorenc, Adam Marciniak, Stipe Jurić

Godz. 17.20. Dzisiejszy mecz w Sosnowcu poprowadzi Łukasz Szczech (Warszawa)
Godz. 17.15 Wyjściowy skład piłkarskiej drużyny ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Michał Trąbka – Pirulo, Kelechukwu Ibe-Torti, Ricardinho

To nie będzie łatwy mecz. Wystarczy przypomnieć, że w rundzie jesiennej piłkarze ŁKS przegrali na stadionie przy alei Unii 0:1 (0:0). Gola w 78 z rzutu karnego strzelił Szymon Sobczak. Dlatego przed łodzianami trudne zadanie, ponieważ Zagłębie na własnym stadionie na pewno łatwo punktów nie odda.
W minionej kolejce Zagłębie grało w Kielcach z marzącą o powrocie do ekstraklasy Koroną. Gospodarze co prawda wygrali 2:1, ale wynik mógł być inny, Zagłębie nie wykorzystało kilku świetnych okazji i mecz zakończył się ich porażką.

Zagłębie ŁKS online - relacja na żywo

A jak będzie dziś? Mecz Zagłębie ŁKS na żywo - zapraszamy na naszą relację na żywo od godziny 17.45