Tomasz Jabłoński
Czy w meczu Widzew Zagłębie łodzianie też będą się cieszyć z 3 pkt?
Zagłębie Widzew na żywo. Dziś w meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec podejmuje Widzew Łódź. Początek tego meczu zaplanowano na godz.12.40. Zapraszamy na expressilustrowany.pl i dzienniklodzki.pl na relację LIVE z meczu Zagłębie - Widzew. Zagłębie Widzew online. Wynik meczu Widzewa na żywo.

Zagłębie Sosnowiec Widzew Łódź na żywo online

Wynik meczu Zagłębie Widzew 1:2

Koniec meczu. Widzew wygrał zasłużenie. Miał lepszych piłkarzy i potrafił odwrócić losy meczu. To też nowa jakość w grze Widzewa. Pod wodzą trenera Janusza Niedźwiedzia Widzew wygrał drugi mecz. Kolejny mecz z Chrobrym będzie spotkaniem na szczycie
90+4 min. Kun prawie jak Smolarek utrzymuje piłkę w narożniku boiska
90+3 min. Zagłębie nerwowo atakuje, ale nie wykorzystało dogodnej sytuacji
90+1 min. Dejewski za Hanouska w drużynie Widzewa
90+1 min. Sędzia doliczył 4 minuty
90 min. Piłkę łapie Wrąbel
90 min. Jończy bliski strzału głową. Niebezpiecznie. Róg dla Zagłębia
89 min. Najlepszy na boisku Hanousek przechwytuje piłkę, ale brakowało sił na kontratak
86 min. Hanousek faulowany na wysokości pola karnego. Widzew utrzymuje się przy piłce. Dośrodkowanie Letniowskiego, nie ma strzału na bramkę
85 min. Widzew atakuje
84 min. Widzew utrzymuje piłkę daleko od własnej bramki. Znów róg dla łodzian. Po wrzutce Letniowskiego nie ma zagrożenia bramki gospodarzy
83 min. Hanousek nie opanował piłki na 11 metrze i nie oddał strzału z dobrej pozycji
81 min. Danielak faulowany przez Seedorfa na wysokości pola karnego Zagłębia. Dośrodkowanie Letniowskiego do nikogo
79 min. Korzeniecki za Bryłę
78 min. Kun do Tetteha, nowy piłkarz Widzewa nie doszedł do piłki
77 min. Róg dla Widzewa po akcji Danielaka. Wrzutka z rogu Letniowskiego nie przyniosła efektu
76 min. Tomczyk i Gołębiowski schodzą z boiska, wchodzą Tetteh i Becht
76 min. Sobczak strzelał z powietrza z narożnika pola karnego, Wrąbel wybija piłkę
75 min. Seedorf za Gojnego, Galić za Machałę w drużynie Zagłębia
74 min. Hanousek wypuścił kolejnym dobrym podaniem Tomczyka, ale napastnik łodzian nie zdążył. Brakuje sił?
71 min. Danielak blisko przechwycenia piłki kopniętej przez bramkarza Zagłębia
70 min. Letniowski wchodzi za Michalskiego
70 min. Dobre dośrodkowanie, Tomczyk nieczysto uderzył piłkę głową
68 min. Letniowski przygotowany do wejścia na boisko
66 min. Banaszewski strzelał z wolnego z 25 metrów - ponad bramką Widzewa
64 min. Kapitalna interwencja Wrąbla. Po strzale Sobczaka z 6 metrów bramkarz Widzewa odbił piłkę nogą. Uratował łodzian przed utratą gola
63 min. Dobra akcja Hanouska, ale Danielak zepsuł następne podanie
61 min. Tanque i Kamiński wchodzą na boisko. Schodzą Oliveira i Szumilas
60 min. Danielak zaatakował, ale Dalić w ostatniej chwili wybił piłkę. Widzew powinien strzelić trzecią bramkę
59 min. Gołębiewski przeniósł dośrodkowanie ponad bramką Zagłębia
57 min. Hanousek strzelał zza linii pola karnego, jednak został zablokowany
57 min. Kun w odległości 7 metrów w doskonałej sytuacji w ostatniej chwili został zablokowany przez Jończego
56 min. Długa piłka do Tomczyka, ale był na pozycji spalonej. Chyba go jednak nie było
54 min. Kiedy sędzia pokaże pierwszą żółtą kartkę?
53 min. Groźna akcja Zagłębia, obrońcy wybili piłkę na róg. Po wrzutce Szumilas strzelił głową, ale słabo i Wrąbel złapał piłkę
50 min. Nakładka. Grudniewski faulowany zwija się z bólu
49 min. Kilka ostrych zagrań z obu stron w środku pola
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny bez zmian
Koniec pierwszej połowy. 6 strzałów Zagłębia, 10 strzałów Widzewa - trzy celne. Po dobrej pierwszej połowie Widzew prowadzi
45+1 min. Wrąbel broni, ale Sobczak był na pozycji spalonej
45 min. Banaszewski zaatakował, Stępiński wybił piłkę na róg
45 min. Groźna akcja Zagłębia, nikt nie zamknął podania wzdłuż bramki Widzewa
44 min. Michalski faulowany w środku boiska
39 min. Michalski zaatakował, ale wycofał do Gołębiewskiego. Młody pomocnik z narożnika pola karnego strzelił na bramkę gospodarzy, piłkę chciał wybić głową Jończy, lecz tylko zmylił bramkarza i piłka wpadła do siatki
39 min. 1:2 Gol dla Widzewa
38 min. Sobczak strzelił nad bramką Widzewa
35 min. Kun wyjechał poza końcową linię boiska
33 min. 1:1 Tomczyk wykorzystał jedenastkę. Bramkarz Zagłębia wyczuł intencje strzelca, ale łodzianin strzelił silnie i piłka wpadła do siatki.
32 min. Karny dla Widzewa. Kun faulowany przez Jończego. Kun znalazł się w polu karnym po dobrym prostopadłym podaniu Gołębiewskiego
31 min. Szumilas strzelił z daleka, Wrąbel złapał piłkę
29 min. Gołębiowski minął dwóch obrońców w polu karnym i strzelił, lecz zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza rywali
28 min. Sobczak nie sięgnął piłki będąc tuż przed Wrąblem
24 min. Danielak na dobrej pozycji, ale obrońcy wybili piłkę na róg. Po wrzutce znów bliski był Stępiński, ale nie trafił w piłkę. Powstało wielkie zamieszanie, Tomczyk nie zdołał strzelić na bramkę Zagłębia
21 min. Kolejna doskonała okazja dla Zagłębia. Po wrzutce Bryły Oliveira strzelał głową, ale nie trafił
20 min. Widzew traci gola w momencie, kiedy był przy piłce 65 procent meczu
17 min. 1:0. Gol dla Zagłębia. Najpierw Grudniewski chciał wybić piłkę razem z Nowakiem. Do bezpańskiej piłki doszedł Bryła, podał do Sobczaka, który strzelił piekielnie silnie. Wrąbel wpuścił piłkę w krótki róg.
15 min. Bryła leciutko poturlał piłkę w kierunku bramki Widzewa. Wrąbel łapie
12 min. Grudniewski uprzedza piłkarza Zagłębia i wybija piłkę
10 min. Groźna kontra Zagłębia. Na szczęście dla Widzewa Szumilas będąc sam w polu karnym nie trafił w piłkę!
9 min. Poprzeczka. Po wolnym Stępiński strzelił głową, ale trafił w poprzeczkę. Powstało wielkie zamieszanie, ponownie strzelał Stępiński, ale gola nie było
7 min. Kun wypuścił Tomczyka, który przekładał piłkę na prawą nogę, ale obrońcy dobrze zablokowali łodzianina
5 min. Nowak w roli skrzydłowego wywalczył róg. Po dośrodkowaniu Michalskiego gospodarze wybili piłkę
3 min. Po dośrodkowaniu faulowany Wrąbel (gra na żółto)
3 min. Piłkę na róg wybił Stępiński
2 min. Pierwszy atak i pierwszy strzał Michalskiego - bardzo niecelny
Godz. 12.40. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała z Krakowa. Gramy.
Minuta ciszy dla upamiętnienia pamięci o zmarłym byłym piłkarzu Zagłębia Józefie Gałeczce.
Godz. 12.40. Widzew dziś na czarno. Zagłębie w zielonych koszulkach i białych spodenkach
Godz. 12:35. Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź: - W meczu z Sandecją wszystko było do poprawy. Chciałbym, aby mój zespół dominował przez cały mecz. W najbliższym czasie mam nadzieję, że dołączy do nas trzeci napastnik. Nie chcemy się śpieszyć z decyzją. Chcemy by był to konkretny piłkarz dla naszych potrzeb.
Godz. 12:33. Trener Zagłębia Kazimierz Moskal: - W każdym meczu chcemy grać o zwycięstwo. Widzew postraszył rywali w poprzednim spotkaniu. U nas łodzianie zagrają bez zmian w składzie. Tego się spodziewałem. My też nie zmieniliśmy składu.
Godz. 12:30. Piękna pogoda w Sosnowcu. Sporo kibiców na trybunie. Mecz dla Polsatu komentuje były trener Widzewa Marcin Kaczmarek, który był komentatorem poprzedniego meczu łodzian i być może znów przyniesie szczęście.
Godz. 12:25. W całej historii spotkań Widzew mierzył się z Zagłębiem 37 razy. W 17 starciach lepsi byli łodzianie, w 11 meczach padł remis, a ośmiokrotnie górą byli gospodarze niedzielnego spotkania. W ostatnim meczu pomiędzy Widzewem (wtedy był trenerem Marcin Broniszewski) i Zagłębiem padł wynik 3:0 dla sosnowiczan.
Godz. 12:20. Piłkarze Widzewa w następnym meczu zagrają w Łodzi z Chrobrym Głogów, który ma na koncie już dwa zwycięstwa. To może być mecz na szczycie pierwszej ligi. Przy pełnych trybunach. Kibice wykupili 15.236 karnetów na Widzew.
Godz. 12:15. Ostatni do tej pory zwycięski mecz Widzewa w Sosnowcu miał miejsce 15 lat temu - 12 kwietnia 2006 roku. Wtedy to łodzianie po golu Bartłomieja Koniecznego wygrali 1:0 w Sosnowcu. Wcześniej, bo jesienią sezonu 2005/06 w pierwszej ligi Widzew wygrał w Łodzi z Zagłębiem 5:2!
Godz. 12.10: Mecz Widzewa z Zagłębiem w Sosnowcu ma swój podtekst. Otóż asystentem trenera sosnowiczan Kazimierza Moskala jest były trener Widzewa Marcin Broniszewski, który prowadził zespół do końca poprzedniego sezonu. Zadra w sercu pozostała, choć sympatyczny szkoleniowiec mówi, że Widzew jest w jego sercu.
Godz. 12:05. Intrygujące wyniki padły do tej pory w drugiej kolejce pierwszej ligi. Sandecja, która wydawała się taka słaba podczas przegranego 0:3 meczu z Widzewem, wygrała w Polkowicach z Górnikiem. Arka zaś, która ponoć jest mocna i Zagłębie Sosnowiec cieszyło się, że zremisowało w Gdyni, przegrała u siebie z Chrobrym 0:2. Rywal Widzewa nie był zatem taki słaby, a rywal Zagłębia taki mocny. Jak będzie w Sosnowcu?
Godz. 11.55: Skład Zagłębia: Kamil Bielikow - Mateusz Machała, Vedran Dalić, Dominik Jończy, Dawid Gojny - Patryk Bryła, Wojciech Szumilas, Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira, Maksymilian Banaszewski - Szymon Sobczak.
Rezerwowi: Szymon Frankowski, Wojciech Kamiński, Lukas Duriska, Nikolas Korzeniecki, Quentin Seedorf, Alex Tanque, Mateusz Popczyk.
Godz. 11.50: Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź wyznaje zasadę, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił tych samych zawodników, którzy w pierwszym składzie zaczęli mecz z Sandecją.
Godz. 11.45. W jakim składzie zagra Widzew?
Jakub Wrąbel (44) - Patryk Stępiński (95), Michał Grudniewski (2), Krystian Nowak (15), Paweł Zieliński (23), Marek Hanousek (25), Dominik Kun (22), Radosław Gołębiowski (97, M), Karol Danielak (16), Mateusz Michalski (7, K), Paweł Tomczyk (8).
Rezerwowi: Konrad Reszka (69), Filip Becht (3, M), Tomasz Dejewski (5), Juliusz Letniowski (10), Bartosz Guzdek (17, M), Daniel Tanżyna (27), Kacper Karasek (30, M), Abdul Aziz Tetteh (55), Fabio Nunes (92).

Piłkarze Zagłębia zaczęli sezon od przywiezienia remisu z Gdyni z Arką. Drużyna Kazimierza Moskala przegrywała 0:1, ale zdołała wyrównać. Widzew zwyciężył na własnym boisku z Sandecją 3:0. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

- Chcemy teraz dobrze zaprezentować się z Widzewem - mówił trener Moskal.

Szkoleniowiec łodzian powiedział, że nie ma różnicy w podejściu do meczów w Łodzi i wyjazdowych.– Nie może być tak, że w Łodzi ma być twierdza, a z wyjazdu jak przywiezie się punkt, to będzie dobrze – dodał szkoleniowiec Widzewa. – Nie lubię takich stereotypów. Wyjazd to także jest możliwość zgarnięcia trzech punktów. Wygrane na wyjazdach, jak i u siebie są bardzo ważne.