Zagłodzony w Anglii Daniel zostanie pochowany w Łodzi

  Zagłodzony w Anglii Daniel zostanie pochowany w Łodzi

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Czteroletni Daniel, głodzony i katowany przez matkę i jej konkubenta w Anglii, zostanie pochowany w Łodzi. Pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Ciało chłopca nie zostało jeszcze przetransportowane z Anglii do Polski. Trwają formalności.
  Zagłodzony w Anglii Daniel zostanie pochowany w Łodzi

  ©EPA/WEST MIDLANDS POLICE

  To było niewyobrażalne okrucieństwo. Matka i jej konkubent chłopca karmili solą, podtapiali do nieprzytomności, sadystycznie karali. Daniel szukał jedzenia w śmietnikach. Biologiczny ojciec chłopca mieszka w Grudziądzu. To on postanowił sprowadzić ciało syna do kraju. W Łodzi mieszka rodzina chłopca, m.in. jego babcia, dlatego Daniel zostanie tutaj pochowany.

  Organizacją pogrzebu w Łodzi zajmuje się firma H. Skrzydlewska. - Ponosimy wszystkie koszty - deklaruje Witold Skrzydlewski.

  W Anglii część kosztów pokrywa firma pogrzebowa z Londynu. Na Wyspach była przeprowadzona zbiórka pieniędzy na transport zwłok chłopca do Polski. Gotowy do pomocy jest Urząd Miasta Łodzi.

  - Zaoferowaliśmy naszą pomoc ojcu dziecka. Jednak, kiedy do sprawy włączyła się firma H. Skrzydlewska, okazało się, że to ona pokryje koszty i wszystkim się zajmie - mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta. - Jednak w razie potrzeby, cały czas jesteśmy do dyspozycji.

  Pogrzeb Daniela odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

  Matka chłopca i jej konkubent traktowali dziecko okrutnie. Jednak nikt ze szkoły nie zainteresował się, co dzieje się z chłopcem. Matka mówiła nauczycielom, że stały głód u chłopca jest wywoływany przez zaburzenia. Tłumaczyła w szkole, że spadek wagi u syna to skutek wady genetycznej. Mówiła, że nie należy go dokarmiać.

  Daniel zmarł w marcu 2012 r. w Coventry. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci była rana głowy. Sprawa trafiła do sądu. Proces trwał dwa miesiące.

  Matka Daniela przed sądem w Birmingham zarzucała okrucieństwo konkubentowi. Jednak z SMS-ów, które do niego wysyłała, wynikało, że byli w zmowie. Sąd uznał, że za śmierć dziecka odpowiada zarówno matka, jak i jej partner. Oboje nie okazali żadnych emocji, kiedy usłyszeli, że są winni. Na początku sierpnia usłyszeli wyrok dożywotniego więzienia.

  Babcia chłopca mieszka w Łodzi, nie chce rozmawiać o sprawie, jest przerażona tym, co się stało.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rodzina???

  babcia56 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Rodzina mieszka w Łodzi,babcia jest przerażona! I co z tego? Niech się wypcha tym przerażeniem,codziennie widzę tą babę mieszka nie daleko Mnie.Dlaczego nie pozwolą ojcu pochować synka w...rozwiń całość

  Rodzina mieszka w Łodzi,babcia jest przerażona! I co z tego? Niech się wypcha tym przerażeniem,codziennie widzę tą babę mieszka nie daleko Mnie.Dlaczego nie pozwolą ojcu pochować synka w Grudziądzu?Co firma H. Skrzydlewska pochowa za darmo???Akurat,już to widzę jak z własnego portfela wyciągają pieniądze.Miasto Łódź zwróci kasę firmie H.Skrzydlewska.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ......

  matka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Mamusie teraz podsalac też ale najpierw kroic....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Daniel tam na gorze będzie Ci lepiej

  pawson (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

  Co tu pisać? Ciężko coś sensownego.... Gratulacje dla wymiaru sprawidliwości.Dożywotnie więzienie tak to najlepsze rozwiązanie. Proponuję jeszcze wprowadzić zasadę, że za takie morderstwa jeśli...rozwiń całość

  Co tu pisać? Ciężko coś sensownego.... Gratulacje dla wymiaru sprawidliwości.Dożywotnie więzienie tak to najlepsze rozwiązanie. Proponuję jeszcze wprowadzić zasadę, że za takie morderstwa jeśli jest dożywocie, to skazany powinien charować na swoje utrzymanie.

  Daniel niech aniołki będą z Tobą zwiń

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny