Zajączek Parauszek produkcji Se-ma-fora do obejrzenia w...

  Zajączek Parauszek produkcji Se-ma-fora do obejrzenia w telewizji [ZDJĘCIA+FILM]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zajączek Parauszek produkcji Se-ma-fora do obejrzenia w telewizji [ZDJĘCIA+FILM]
  1/17
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe Se-ma-fora

  Po roku ekspresowo postępujących prac na ekrany telewizorów trafi najnowszy serial łódzkiego studia Se-ma-for Produkcja Filmowa. Długo wyczekiwane przygody Zajączka Parauszka będzie można zobaczyć w niedzielę w telewizji MiniMini+.
  - To hollywoodzka produkcja, tylko w mikroskali - mówi o pracy nad serialem Adam Ptak, producent Se-ma-fora, zdobywcy Oscara w 2009 roku za najlepszy krótkometrażowy film - "Piotruś i wilk". - W produkcję przygód Parauszka zaangażowane są trzy piętra studia Se-ma-fora. Na górze pracownie artystyczne - plastyków, krawców i rzeźbiarzy, na pierwszym piętrze trwa postprodukcja i działa studio dźwiękowe, a na dole rozległy plan z ośmioma stanowiskami do animacji i całą brygadą animatorów i personelu planu.
  Lasy, wzgórza, fantazyjne domki i setki maleńkich, drobiazgowo wykonanych rekwizytów, a także ponad sto wyposażonych w skomplikowane konstrukcje lalek animacyjnych - wszystko to przygotowała ekipa Se-ma-fora.

  "Parauszek i przyjaciele" to pierwszy od ponad dekady serial zrealizowany z myślą o młodych odbiorcach w Polsce w rzadkiej i pracochłonnej technice poklatkowej animacji lalkowej. Tej samej, w jakiej przed laty w Se-ma-forze, wtedy jeszcze studiu państwowym, powstały "Przygody "Misia Usztka".

  Po raz pierwszy na ekranie

  Pierwszym pokazanym odcinkiem (o godz. 13.50) będzie "Klucz". Parauszek będzie musiał rozwiązać zagadkę znikającego przedmiotu, w którą zaangażowani okażą się dwa leśne urwisy, Lis Fredek i Wilk Waldek. Na ekranie pojawią się też pozostali mieszkańcy krainy zwanej Naszym Lasem: Zajączka Usia, Łoś Łopatek, Bóbr Klepek, Miś Benek, Sroka Madzia i Wiewiórka Kitka. Narratorem historii i jedynym dorosłym bohaterem jest Sowa Uhu. Oficjalna premiera odbędzie się o godz. 18.50 odcinkiem "Biwak".  Wcześniej serial prezentowany był w konkursach ważnych międzynarodowych festiwali, na prestiżowym festiwalu w Annecy we Francji.

  Ojcowie sukcesu

  Bohaterom serialu głosów użyczyli aktorzy łódzkich teatrów: Jacek Łuczak ("Powszechny"), Michał Staszczak, ("Jaracza"), Jolanta Jackowska ("Nowy") i Ewa Gałat i Joanna Stasiewicz (niegdyś w "Arlekinie"). Serial ma też dubbing angielski, który przygotowali aktorzy telewizji BBC.

  Reżyserem jest Krzysztof Brzozowski, znany z pracy na przy słynnych dobranockach "Przygody Misia Uszatka", "Trzy misie" i "Mały pingwin Pik-Pok", oraz przy nagradzanych filmach Marka Skrobeckiego "Danny Boy" i "Ichtys". Autorami scenariuszy są m.in. zasłużeni twórcy polskiej animacji, Antoni Bańkowski i Wojciech Próchniewicz.

  "Parauszek" powstał dzięki przychylności Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, którego dyrektor Agnieszka Odorowicz, m.in. uruchomiła specjalną rezerwę finansową. Se-ma-for otrzymał 2 milionów złotych. Obok prywatnych inwestorów, budżet współtworzył też Narodowy Instytut Audiowizualny, przekazując 500 tys. zł i Miasto Łódź.  - "Parauszek" od początku powstawał z myślą o dzieciach na całym świecie. W 2014 roku spodziewamy się premiery w Szwajcarii i Czechach. A to dopiero początek - mówi Ptak.

  Trwają już prace nad drugim sezonem przygód sympatycznego zająca. Odpowiedni wniosek trafił również do PISF-u.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo