MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zajezdnia Chocianowice może doczekać się modernizacji, bo oferty na projekt mieszczą się w możliwościach finansowych miasta [FILM]

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty na projekt zajezdni Chocianowice. Oferty zawierają ceny do zaakceptowania przez ZIM. To oznacza, że za miesiąc zacznie się projektowanie, a przebudowa zajezdni będzie mogła skończyć się w 2022 r. Wtedy trafi tam 30 nowych tramwajów.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty na projekt zajezdni Chocianowice. Oferty zawierają ceny do zaakceptowania przez ZIM. To oznacza, że za miesiąc zacznie się projektowanie, a przebudowa zajezdni będzie mogła skończyć się w 2022 r. Wtedy trafi tam 30 nowych tramwajów.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE Krzysztof Szymczak
Zarząd Inwestycji Miejskich otworzył oferty na projekt zajezdni Chocianowice. Oferty zawierają ceny do zaakceptowania przez ZIM. To oznacza, że za miesiąc zacznie się projektowanie, a przebudowa zajezdni będzie mogła skończyć się w 2022 r. Wtedy trafi tam 30 nowych tramwajów.

Przebudowa zajezdni to jeden z elementów programu Tramwaj dla Łodzi, która łączna wartość sięga 660 mln zł. Program zakłada modernizację lub budowę 13 km torowisk z przyległymi ulicami i chodnikami oraz rozbudowę zajezdni z zakupem 30 tramwajów.

ZIM przeznaczył na projekt przebudowy Chocianowic kwotę 1,9 mln zł. Jedna oferta mieści się w tej puli, dwie kolejne są nieco wyższe, a czwarta przekracza 3 mln zł.

- To oznacza, że po sprawdzeniu ofert pod względem formalnym uda się rozstrzygnąć przetarg - mówi Piotr Wasiak z ZIM. - Wyłoniony wykonawca będzie miał rok na przygotowanie projektu. Później przystąpimy do przetargu, aby wybrać firmę, która zrealizuje przebudowę zajezdni.

Przebudowa jest konieczna, aby zajezdnia mogła obsługiwać nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje. Obecne stanowiska nie są do tego przystosowane. Chocianowice zyskają przebudowaną istniejącą halę, dodatkowe nowe tory i wyremontowane tory dojazdowe oraz nowoczesne wyposażenie hal serwisowych. Modernizacja zajezdni ma kosztować około 40 mln zł. Przetarg na zakup taboru dla tej zajezdni ma być wkrótce rozpisany.

Cały program Tramwaju dla Łodzi ma zakończyć się w 2022 roku. Część zadań jest już w trakcie realizacji. Trwa przebudowa Dąbrowskiego i odcinka Rzgowskiej od Dąbrowskiego do placu Niepodległości. Te prace mają zakończyć się jesienią. Duże utrudnienia są związane z przebudową Śmigłego-Rydza od Piłsudskiego do Przybyszewskiego. Prace mają zakończyć w połowie przyszłego roku. Później zaczną się na Śmigłego-Rydza od Przybyszewskiego do Śląskiej. W trakcie projektowania są odcinki torów tramwajowych i jezdni na Kilińskiego od Broniewskiego do dworca Łódź Chojny i Przybyszewskiego od Kilińskiego do Śmigłego-Rydza. Projektowane są nowe torowiska na Broniewskiego od Rzgowskiej do Śmigłego-Rydza i Nowowęglowej od Tramwajowej do Kopcińskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki