Zalegasz z czynszem? Pomoże ci mediator Caritasu

  Zalegasz z czynszem? Pomoże ci mediator Caritasu

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Caritas zaprosił do współpracy trzech mediatorów

  Caritas zaprosił do współpracy trzech mediatorów ©Grzegorz Gałasiński

  Trzeba porozumieć się z byłą żoną? Ustalić zasady opieki nad dzieckiem? A może dogadać się z właścicielem mieszkania? Caritas Archidiecezji Łódzkiej oferuje na takie okazje pomoc mediatora.
  Caritas zaprosił do współpracy trzech mediatorów

  Caritas zaprosił do współpracy trzech mediatorów ©Grzegorz Gałasiński

  - To odpowiedź na potrzeby ludzi, którzy opowiadali naszym pracownikom o swoich kłopotach rodzinnych - mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritasu. - Chcemy nie tylko karmić, ale też dbać o inne potrzeby.

  Na chętnych czeka trzech mediatorów. Można się zgłaszać z dowolnymi problemami: konfliktami rodzinnymi, podziałami majątku czy długami.

  - Mediator nie rozwiązuje problemu, ale patrzy z zewnątrz i pomaga stronom dojść do porozumienia tak, by nikt nie czuł się pokrzywdzony - mówi Agnieszka Maczugowska, mediatorka Caritas.


  Do tej pory zgłoszono sześć spraw. Tylko jedna to typowy konflikt rodzinny, reszta spraw dotyczy długów.

  - Jedną sprawę, związaną z długiem w administracji, prawie już rozwiązaliśmy - mówi Anna Orpel z Caritasu.

  Jak podkreśla Marcin Masłowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Łodzi, choć dłużnicy zalegają miastu już 230 mln zł, miejskie administracje są otwarte na mediatorów.

  - Administracje nawet bez mediatora są otwarte na rozłożenie czynszu na raty czy umorzenie odsetek, jeśli to możliwe. Nie zależy nam na procesach sądowych - mówi Masłowski.

  Projekt współfinansowany jest ze środków magistratu. Mogą z niego korzystać mieszkańcy Łodzi. Zapisy przyjmowane są w biurze Ośrodka Aktywizacji Zawodowej i Społecznej przy ulicy Gogola 12, telefon: 42 673 41 30.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GDZIE SĄ NADPŁATY ZA MEDIA ZA 2012R.

  lokatorka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  A zwrotu nadpłat za MEDIA przez Administrację Nieruchomościami też się podejmują?. Administracja winna zwrócić nadpłaty do 31 marca każdego roku-jest już dwa miesiące po terminie a administracja...rozwiń całość

  A zwrotu nadpłat za MEDIA przez Administrację Nieruchomościami też się podejmują?. Administracja winna zwrócić nadpłaty do 31 marca każdego roku-jest już dwa miesiące po terminie a administracja nie zwraca nadpłat za wodę zimną i ciepłą,centralne ogrzewanie itd.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo