Zapasy UKS SMS. Znakomity start wychowanków Pawła Pawełczyka

W Komornikach pod Poznaniem odbył się Puchar Polski w zapasach kobiet i w zapasach w stylu wolnym. Była to jednocześnie druga eliminacja do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, których gospodarzem w dniach 1- 6 kwietnia będą Kielce.

Karolina Lewicka wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 53 kg, przegrywając jedynie w finale z Mariką Trelą z Wojnowa, multimedalistką najważniejszych krajowych mistrzostw, reprezentantką Polski, 13 zawodniczką ubiegłorocznych Mistrzostw Europy.
Na najniższym stopniu podium uplasowała się Justyna Komza, w kategorii do 43 kg.
Co warte podkreślenia obie zawodniczki są debiutantkami w grupie kadetek, był to dla nich dopiero drugi start w tej grupie wiekowej.
Piąte miejsce na turnieju wywalczył Dawid Miśkiewicz w kategorii do 110 kg. Wprawdzie nie zdobył medalu, uległ w walce o brązowy medal zawodnikowi z Janowa Lubelskiego, była to jednak minimalna porażka , po drobnym błędzie, ale jego występ na turnieju można określić jako porywający, gdyż wrócił do treningów miesiąc przed zawodami, po niemal 3-letniej przerwie i wielkiej walce z sobą, zredukował w krótkim czasie 20 kg wagi !!! Turniej rozpoczął od porażki z absolutnym dominatorem tej kategorii, Hubertem Wiśniewskim z Teresina, wielokrotnym Mistrzem Polski, 11 zawodnikiem ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, ale potem wygrał w znakomitym stylu trzy pojedynki stosunkiem punktowym 10:0, z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami, wykonując w jednej z walk chyba najefektowniejszą akcję całych zawodów, rzut suplesowy z wysoką amplitudą, co w stylu wolnym jest rzadkością, a w wadze 110 kilogramów tym bardziej.
Oczywiście cała trójka zakwalifikowała się do finałów OOM, gdyż po dwóch pucharach z rankingu awans uzyskuje 14 najlepszych kadetek i 16 kadetów. Oprócz nich w finałach wystąpią Igor Jung 48 kg - 9 w rankingu i Przemysław Wieczorek - 13 w rankingu.