Zarżnąć dojną krowę

  Zarżnąć dojną krowę

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Znowu wrze wokół otwartych funduszy emerytalnych, ale nie wiadomo, co z tego wrzątku wypłynie. Minister Jacek Rostowski zapowiedział, że propozycje pojawią się najwcześniej w połowie czerwca. Wśród tych niepewności, związanych z OFE, jest jednak parę rzeczy pewnych. Od samego początku było wiadomo, że OFE powołano, by zrobić skok na kasę przyszłych emerytów.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Dziś już jest pewne, że żadnych emeryckich wczasów pod palmami nie będzie, jak to pokazywały OFE w swych reklamach. Jeśli przymusowym klientom OFE dopisze szczęście, to po przejściu na emeryturę dostaną marne grosze. Jeśli nie, to nic nie dostaną. W 2008 roku z OFE wyparowało ponad 24 emeryckich miliardów, w 2011 ponad 13 miliardów. Może przyjść taki czas, że wyparuje wszystko! System jest taki, że w OFE tylko jedno jest gwarantowane: wpływ składek i zyski towarzystw emerytalnych! No i zarobki pracowników OFE. W 2011 roku, mimo strat, wzrosły one o 10 procent!

  Dodajmy, że jeszcze jedno jest pewne. Ekonomiści - niezależni od Balcerowicza oraz od OFE, tudzież różnych banków i organizacji biznesu - wyliczyli, że gdyby nie przymusowe składki na OFE, dług publiczny Polski byłby o 250 miliardów niższy! To znaczy, że my, nasze dzieci i wnuki mielibyśmy do spłacenia nie 850 miliardów, ale 600 miliardów złotych.

  To oczywiste, że przymusowe OFE powinny być zlikwidowane. Już! No, ale żeby zachodnim bankom zarżnąć dojną krowę, trzeba mieć odwagę Victora Orbana, premiera Węgier.

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  BOGDAN MÓWI - BANKOWY!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

  I jak tu nie wierzyć słowom płynącym z tak wspaniałych artystycznych ust?

  Przy okazji gratuluję Panom Artystom: Danielowi Olbrychskiemu, Piotrowi Fronczewskiemu, Markowi Kondratowi, Arturowi...rozwiń całość

  I jak tu nie wierzyć słowom płynącym z tak wspaniałych artystycznych ust?

  Przy okazji gratuluję Panom Artystom: Danielowi Olbrychskiemu, Piotrowi Fronczewskiemu, Markowi Kondratowi, Arturowi Żmijewskiemu, Piotrowi Adamczykowi, Cezaremu Pazurze. Ale, czegóż nie robi sie dla mamony. Kiedyś Aktor był był kimś, zaliczał się do elity społeczeństwa, był wzorem zachowań dla innych ludzi.
  A teraz jest zwykłym groszorobem, któremu żadne pieniądze nie śmierdzą! Największą głupotę nam wcisną, byle tylko zarobić. Zachowują się jak panienki niezbyt ciężkiego prowadzenia.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo