Zasłużona Kapadocja

  Zasłużona Kapadocja

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  MEN wyznaczyło koniec roku szkolnego na 28 czerwca, ale w Łodzi zaczęły się już wakacje. Ostatnim dzwonkiem zadzwonił nie byle kto, bo dyrektor wydziału edukacji w magistracie - Beata Jachimczak, która na przełomie maja i czerwca przez tydzień bawiła w Turcji. Urzędniczka wyjechała do Kapadocji korzystając z unijnego programu Comenius, służącego wymianie uczniów z krajów UE i państw do tej wspólnoty aspirujących. Co przywiozła z wymiany, jeszcze nie wiadomo, ale wakacje na pewno się Jachimczak należały, bo za nią bardzo pracowite dwa semestry.
  Maciej Kałach

  Maciej Kałach ©Grzegorz Gałasiński

  Władze miasta przedstawiły Jachimczak w roli "głowy" łódzkiej oświaty na samorządowej uroczystości z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Tytuł doktora w zakresie nauk pedagogicznych i fakt, że Jachimczak pokonała aż pięciu rywali, zwiastował nową jakość. Niestety, postać nowej pani dyrektor we wrześniu pozostała w cieniu wobec złośliwej krytyki opozycji, która krzywiła się, że inauguracyjna uroczystość odbywa się akurat w szkole, gdzie szefową jest żona wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego.

  Jachimczak szybko postanowiła wyjść z cienia i dała się poznać łódzkim nauczycielom już niedługo po ich święcie. W październiku dyrektor podpisała pismo w sprawie takiego dostosowania regulaminów w szkołach, aby belfrom nie wydawać darmowej herbaty"w ilości 100 gram miesięcznie oraz środków do mycia". Magistrat przedstawił przywilej jako relikt PRL, a Beata Jachimczak pokazała, że ma w sobie coś z Margaret Thatcher, która jako minister edukacji zabrała darmowe mleko brytyjskim uczniom.

  Determinacji Beacie Jachimczak nie zabrakło także w lutym. Z końcem tego miesiąca jej podwładni musieli powiadomić rodziców z dwóch ogólniaków o ich planowanym zamknięciu. Gdy okazało się, że w listach znalazła się błędna data likwidacji szkoły, urzędnicy Jachimczak ruszyli zza biurek i, aby zdążyć na czas, odwiedzali setki tatusiów i mam licealistów w ich domach. "Właśnie dobijał mi się do drzwi jakiś obcy facet!" - opowiadała jedna z nich. Niestety, urzędniczy trud poszedł na marne i likwidacje przesunięto.

  Wiosna była nie mniej pracowita. Jachimczak postawili się dyrektorzy szkół i to najlepszych w Łodzi, m.in. XII LO. Ogólniak domagał się zgody na zbieranie kandydatów do sześciu klas pierwszych, a nie do pięciu, jak proponował magistrat. Urzędnicy tłumaczyli, że w szkole ogółem nie może być więcej niż 17 klas i na nic zdały się wyliczenia dyrektora, że po wakacjach jego pięć klas trzecich, pięć klas drugich i sześć oddziałów nowych pierwszaków da w sumie 16.

  Wobec problemów z rachunkami przyśpieszone wakacje były jak najbardziej wskazane.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kodeks Pracy

  łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Zasady prawa pracy
  Art.8 Nie można czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie nie jest uważane za wykonywanie prawa.
  Wobec powyższego...rozwiń całość

  Zasady prawa pracy
  Art.8 Nie można czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie nie jest uważane za wykonywanie prawa.
  Wobec powyższego należy stwierdzić , co następuje ...
  Dziękuję za artykuł , żywię nadzieję że wyprawa do Kapadocji będzie miała swój finał w Sądzie Pracy .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pojechała ze swoją szefową.

  K111 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 12

  Pani dyrektor departamentu nadzorująca Wydział Edukacji też się załapała na urlop w Turcji. Przepraszam, to pewnie była delegacja i obie panie są bardzo zmęczone po wyczerpującej podróży służbowej.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo