Zawodnicy Piątki Konstantynów popłynęli na szóstkę!

Marek Kondraciuk
Medalowa Piątka z Konstantynowa
Medalowa Piątka z Konstantynowa Mariusz Wędrychowicz
Pływacy UKS Piątka Konstantynów zdobyli 6 medali na letnich mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich w Dębicy. Pięcioosobowa ekipa podopiecznych trenera Mariusza Wędrychowicza zajęła 4 miejsce w klasyfikacji medalowej na 112 zespołów.

Medale dla Piątki zdobyli: Milena Karpisz - 3 złote, Michał Pierzyński - srebro i brąz, Anna Nita - srebro. Czwarte miejsce zajęła nastomiast sztafeta 4x200 st. dowolnym w składzie: Karpisz, Nita, Ola Turajczyk i Natalia Stępień.

Wydarzeniem mistrzostw było zajęcie przez konstantynowianki pierwszych dwóch miejsc na podium w najtrudniejszej konkurencji - 800 m dowolnym. Na najwyższym stopniu stanęła Milena Karpisz, a stopień niżej Anna Nita. Nieczęsto się zdarza, żeby reprezentanci jednego klubu zdominowali podium.

Milena Karpisz zajęła 2. miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw. Dla Mileny i Ani sezon jeszcze się nie zakończył. W dniach 24 - 29 lipca startować będą w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w tureckim Trabzonie, największej europejskiej imprezie sportowej dla tej kategorii wiekowej.

Warto podkreślić, że zawodnicy konstantynowskiego UKS przygotowywali się do mistrzostw w trudnych warunkach, pokonując codziennie w drodze na basen ponad 60 kilometrów i pływając w zimnej wodzie łódzkiej Anilany.

Łódzkie kluby MKS Trójka i Start zajęły w klasyfikacji medalowej 13 miejsce. Indywidualnościami mistrzostw byli potrójni medaliści - Adam Staniszewski z Trójki, drugi pływak w klasyfikacji generalnej zawodów oraz Agnieszka Ścieszko (oboje po jednym złotym, srebrnym i brązowym medalu). Agnieszka, podopieczna trenera Tomasza Melki, także wystartuje na festiwalu młodzieży w Trabzonie.