Zawody deskorolkowców, futbolistów i grafficiarzy na dachu...

  Zawody deskorolkowców, futbolistów i grafficiarzy na dachu Galerii Łódzkiej

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Deskorolkowcy zmierzą się w Central Parku w sobotę
  1/2
  przejdź do galerii

  Deskorolkowcy zmierzą się w Central Parku w sobotę ©Krzysztof Szymczak

  Skateboarding i futbol amerykański to sporty, które w najbliższy weekend można lepiej poznać na dachu Galerii Łódzkiej. W niedzielę będzie też okazja do stworzenia własnego graffiti.
  Weekend w amerykańskim stylu zapowiada się Galerii Łódzkiej, a dokładnie na jej dachu. Zmierzą się tam fani skateboardingu, futbolu amerykańskiego i grafficiarze. Atrakcji nie zabraknie zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

  W sobotę na dachu Galerii Łódzkiej rozegrane zostaną międzynarodowe zawody deskorolkowe. W skateparku stawią się zawodnicy z Polski oraz zagranicy, którzy powalczą o nagrody (ich łączna wartość to 10 tysięcy złotych). Zmagania znakomitych deskorolkowców dostarczą sporo emocji nie tylko uczestnikom zawodów, ale również widzom.

  - Widząc ogromne zainteresowanie pasjonatów skateboardingu, wspólnie z Piotrem Dabovem, wielkim nazwiskiem ze świata deskorolki, postanowiliśmy zaprosić do Łodzi zawodowców, którzy zawalczą o znakomite nagrody, zarówno pieniężne, jak i rzeczowe. Będzie to wspaniałe widowisko, stanowiące inspirację dla młodzieży, która odwiedza codziennie Central Park, stawiając swoje pierwsze kroki w skateparku - podkreśla Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.

  Deskorolkowcy mają się rozgrzewać od godz. 13, a godzinę później rozpoczną się eliminacje best line w kategorii do 16 lat. Finał zaplanowany jest na godz. 18, a nagrody mają zostać rozdane o godz. 19. - To co będzie wyróżniać tę imprezę od innych to fakt, iż podczas wykonywania przejazdu best line, rider będzie musiał zaliczyć bez upadku każdą przeszkodę po kolei, co z pewnością wpłynie na widowiskowość imprezy - mówi Piotr Dabov.

  Skateboarding to nie jedyny amerykański sport, który będzie można poznać w najbliższy weekend w Galerii Łódzkiej. W niedzielę można tam liczyć na rozgrywki futbolowe. Jednak podziwianie zawodników to nie wszystko. Dla widzów przygotowano "aktywne" atrakcje. Każdy, kto odwiedzi w niedzielę Central Park, będzie mógł wziąć udział w ćwiczeniach rozciągających, bieganiu oraz łapaniu i rzucaniu wrzecionowatej piłki.

  Zorganizowane również zostaną zajęcia teoretyczne. Ich uczestnicy poznają podstawowe zasady techniki gry w futbol amerykański. Ci, którzy wykażą się doskonałymi umiejętnościami, otrzymają upominki.

  - Strefa Central Park została stworzona między innymi po to, by zachęcać do różnorodnych aktywności dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Dotychczasowe spotkania ze sportowcami, mistrzami i pasjonatami w swoich dziedzinach, przyciągały bardzo wielu widzów i uczestników. Cieszymy się, że nasza letnia strefa rozrywki przyciąga tylu młodych ludzi i daje im ciekawą, wakacyjną alternatywę - mówi Beata Stefańska.

  W niedzielę amerykański klimat w Central Parku podtrzyma też tworzenie muralu na dachu Galerii Łódzkiej przez znanych łódzkich grafficiarzy. Ale każdy będzie miał okazję stworzyć własne dzieło.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny