Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zbierają pieniądze, by ogrzać domy w Aleppo. Ludzie umierają z zimną!

Anna Gronczewska
Ks. Przemysław Szewczyk organizuje zbiórkę na ogrzewanie domów w Aleppo. W Syrii panuje bowiem zima, a ludzie marzną w swoich domach.
Ks. Przemysław Szewczyk organizuje zbiórkę na ogrzewanie domów w Aleppo. W Syrii panuje bowiem zima, a ludzie marzną w swoich domach. Facebook
Ks. Przemysław Szewczyk organizuje zbiórkę na ogrzewanie domów w Aleppo. W Syrii panuje bowiem zima, a ludzie marzną w swoich domach.

Ks. Przemysław Szewczyk z Łodzi jest prezesem stowarzyszenia Dom Wschodni. Ma wielu przyjaciół w Syrii.

-

Rozmawialiśmy z ojcem Ibrahimem z parafii św. Franciszka w Aleppo – opowiadał ks. Przemysław Szewczyk. Co prawda rozmowa dotyczyła zupełnie innego tematu, ale przy okazji uświadomiliśmy sobie dramat, jaki przeżywają obecnie mieszkańcy Aleppo. Na pytanie:Co słychać w umiłowanej Syrii?, ojciec Ibrahim po wyrażeniu wiary w Boga i Jego wsparcie wspomniał, że rano dowiedział się o śmierci z wychłodzenia dwójki staruszków ze swojej parafii, a od dłuższego czasu przychodzą ludzie błagając o pomoc w ogrzaniu ich domów, w których niemowlęta i dzieci płaczą z zimna.

W nocy temperatura w Aleppo spada poniżej zera. W ciągu dnia sięga 8 stopni. W takich warunkach bez ogrzewania ludzie cierpią, a także umierają na hipotermię. Żeby ogrzać mieszkanie ludzie potrzebują „mezut”, benzyny, która nie tylko jest wyjątkowo droga, ale po prostu jej brakuje. Ludzie stoją w zimnie po 6 godzin, żeby kupić 50 litrów do ogrzania mieszkania.

- Ruszyliśmy ze zbiórka, na którą szybko i hojnie odpowiedzieliście! - dodaje ks. Przemysław Szewczyk. - Dzięki temu 58 rodzin w Aleppo otrzyma mazut! Dzięki jednemu darczyńcy dysponujemy kwotą 1000 euro, którą chcemy na ten cel przekazać. Możecie dorzucić się do tej kwoty. Każdy grosz się przyda! Jak dokonać wpłaty i ogrzać mieszkańców Aleppo

Przypomnijmy, że siedziba „Domu Wschodniego” w Polsce znajduje się w Łodzi, ale Stowarzyszenie gromadzi członków i sympatyków we wszystkich większych miastach Polski a także w wielu miejscach na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Głównym celem „Domus Orientalis – Dom Wschodni” jest współdziałanie na rzecz jedności chrześcijan, propagowanie tradycji starożytnych Kościołów Wschodnich oraz szerzenie w społeczeństwie postaw z nich wynikających.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź
PLN: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
z dopiskiem „Ciepło dla Syrii”

HOROSKOP NA NOWY ROK

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE STUDNIÓWEK W 2022 ROKU

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki