Zbigniew Boniek bił brawo Łodzi na Stadionie PGE Narodowym. Piłkarki SMS wygrały Puchar Tymbarku

Złote medalistki UKS SMS Łódź ze Zbigniewem Bońkiem, Adamem Kaźmierczakiem, Stefanem Majewskim, Markiem Sawickim na PGE Narodowym Tymbark
Na Stadionie PGE Narodowym rozegrano finały XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

W najstarszej kategorii - dziewcząt do lat 12 - wygrała drużyna UKS SMS Łódź, prowadzona przez trenera Sebastiana Papisa. W finale pokonała Tęczę Bydgoszcz 4:0. W drodze do złota młode piłkarki z ulicy Milionowej pokonały Olimpię Szczecin 4:0, zremisowały z Ząbkovią Ząbki 1:1, wygrały z SP Bierutów 7:0, pokonały po karnych 3-1 Sprint Katowice. Wyniki: http://zpodworkanastadion.pl/

Nagrody najlepszej drużynie z UKS SMS wręczał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek i prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak.

Piłkarki oglądały z trybun PGE Narodowego mecz finałowy Pucharu Polski Arka - Legia.

Skład zwycięskiej drużyny: Julianna Kutkowska (najlepsza bramkarka turnieju), Julia Łuczak, Amelia Majtczak, Inez Sikora, Wiktoria Malczewska (najlepsza zawodniczka turnieju), Natalia Sikorska, Klaudia Kiełczewska, Sandra Kowalska, Nikola Maślak, Natalia Głuszek. Trener: Sebastian Papis, kierownik drużyny Iwona Siwiec.

W środę o godz. 20 młode piłkarki UKS SMS będą witane na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego przez władze klubu z prezesem Januszem Matusiakiem na czele. Jak zapowiedział sternik największej kuźni piłkarskich talentów piłkarki będą witane niczym Barcelona po mistrzostwie Hiszpanii. Będzie nawet szampan Piccolo.