Zbliża się piąta edycja festiwalu Soundedit

  Zbliża się piąta edycja festiwalu Soundedit

  Paulina Ilska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  "I Am The Sound! Jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką" - pod takim hasłem odbędzie się kolejna, piąta edycja Soundedit, jak zapewnia jego organizator Maciej Werk, prawdopodobnie najlepiej wyprodukowanego festiwalu. Ale Soundedit to w końcu Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych.
  Marc Almond, jedna z ikon synth popu, odwiedzi Łódź

  Marc Almond, jedna z ikon synth popu, odwiedzi Łódź ©materiały prasowe

  W ostatni weekend października w klubie Wytwórnia hasło przewodnie imprezy objawi się w nowych, multikulturowych barwach.

  - Z jednej strony pojawi się subtelny i wrażliwy Marc Almond, z drugiej bezkompromisowy w poglądach i postawie John Lydon z Public Image Ltd. Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce - zapowiada Maciej Werk.

  Ale jeden z ważniejszych twórców nurtu synth pop i charyzmatyczny wokalista legendy punk rocka, zespołu Sex Pistols, to nie jedyni goście Soundedit.

  Amerykański basista i kompozytor Bill Laswell będzie się starał, by wywrócić do góry nogami nasze wyobrażenie o muzycznej alternatywie, a pochodząca z Nottingham elektryzująca formacja Six By Seven przyjedzie do Łodzi z nowym albumem i...
  nowym perkusistą - Steve'm Hewittem (wcześniej związanym z Placebo). Frontman zespołu, Chris Olley, występował już na Festiwalu Soundedit w roku 2010 roku ze swym akustycznym projektem.

  Organizatorzy zapewniają, że na festiwalu wystąpią tylko artyści, którzy wciąż poszukują muzyki pełnej wigoru, ciekawych brzmień i artystycznych wyzwań. Prócz koncertów, jak zawsze, w programie znalazły się warsztaty, wykłady i afterpart. Punktem kulminacyjnym będzie Gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem.

  Piąta edycja Soundedit to moment, który aż kusi się o wspomnieniową posiadówkę przy torcie. Jeśli do niej dojdzie, to wolna będzie od sentymentów. Pięć lat to już pewien dorobek. Warto tylko wspomnieć, że w poprzednich latach w Łodzi pojawiła się czołówka producentów muzycznych i artystów: Daniel Lanois, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Alan Wilder, Peter Hook, Neil Hannon, aniel Miller czy Andy Jackson.

  Bilety dostępne są już w sieci Ticket Pro. Karnet uprawnia do wejścia na wszystkie wydarzenia, w tym na warsztaty. Do 31 sierpnia jego cena to 120 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo