MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbliża się słoneczny tydzień z temperaturami do 20 stopni. Wytrzymanie w domu będzie koszmarem. Prognoza pogody: w niedzielę 14 stopni 4.04.

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Od kilku dni mieszkańców regionu obowiązują nowe obostrzenia. Jest zakaz wstępu do parków i zieleńcow, zakaz wychodzenia z domu osób nieletnich bez opieki  czy obowiązek ograniczenia wyjść z domu do spraw niezbędnych. Na dodatek w piątek, tuż przed weekendem, Lasy Państwowe wydały zakaz wstępu do lasów do 11 kwietnia.Zakazy te są bardzo uciążliwe, a sprawę pogorszy zbliżająca się poprawa pogody. Od niedzieli będzie już słonecznie, a temperatura wzrastać będzie od 14 stopni w niedzielę aż do 20 w Wielki Piątek. W takich warunkach obowiązek siedzenia w domach będzie koszmarem.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Od kilku dni mieszkańców regionu obowiązują nowe obostrzenia. Jest zakaz wstępu do parków i zieleńcow, zakaz wychodzenia z domu osób nieletnich bez opieki czy obowiązek ograniczenia wyjść z domu do spraw niezbędnych. Na dodatek w piątek, tuż przed weekendem, Lasy Państwowe wydały zakaz wstępu do lasów do 11 kwietnia.Zakazy te są bardzo uciążliwe, a sprawę pogorszy zbliżająca się poprawa pogody. Od niedzieli będzie już słonecznie, a temperatura wzrastać będzie od 14 stopni w niedzielę aż do 20 w Wielki Piątek. W takich warunkach obowiązek siedzenia w domach będzie koszmarem.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE Krzysztof Szymczak
Idzie piękna, niemal letnia pogoda, która uprzykrzy mieszkańcom regionu siedzenie w domu. Tymczasem jest zakaz wychodzenia z domu bez potrzeby, zakaz wstępu do parków i na tereny zielone, a w piątek Lasy Państwowe dołożyły zakaz wstępu do lasu. Niejasna jest też sytuacja działkowców.

Od kilku dni mieszkańców regionu obowiązują nowe obostrzenia. Jest zakaz wstępu do parków i zieleńcow, zakaz wychodzenia z domu osób nieletnich bez opieki czy obowiązek ograniczenia wyjść z domu do spraw niezbędnych. Na dodatek w piątek, tuż przed weekendem, Lasy Państwowe wydały zakaz wstępu do lasów do 11 kwietnia.

Zakazy te są bardzo uciążliwe, a sprawę pogorszy zbliżająca się poprawa pogody. Od niedzieli będzie już słonecznie, a temperatura wzrastać będzie od 14 stopni w niedzielę aż do 20 w Wielki Piątek. W takich warunkach obowiązek siedzenia w domach będzie koszmarem.

Nadkom. Adam Kolasa z biura prasowego KWP w Łodzi przyznaje, że policja spodziewa się zwiększonej liczby osób chcących wyjść bez powodu z domu i spędzać czas w większym gronie. - Ładna pogoda liczbę interwencji w miejscach publicznych nawet w zwykłej sytuacji - podkreśla Kolasa.

Ocieplenie niesie też problemy działkowcom. Zaczyna się sezon ogrodniczy, tymczasem nie wiadomo, czy można być działce. Polski Związek Działkowców jest zdania, że działki nie są terenami publicznymi i wydał tylko zakaz zapraszania obcych. Łódzka straż miejska jest jednak zdania, że... wyjście na działkę to nie jest sprawa niezbędna.

Tymczasem służby będą pilnować ostro. Wspólne patrole prowadzić będzie policja, straż miejska i terytorialsi.

- U nas pełna mobilizacja wszystkich sił do walki z epidemią czyli sprawdzania, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów. Do wspólnych patroli skierowaliśmy około 70 strażników, ale ich liczba będzie stopniowo rosnąć. A to dlatego, że do działań w terenie kierujemy osoby do tej pory pracujące za biurkiem. Ponadto jak tylko możemy ograniczamy liczbę urlopów – zaznacza Leszek Wojtas z łódzkiej straży miejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki