Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zbliżają się zmiany w organizacji ruchu na łódzkich ulicach. Informacje dla kierowców i podróżnych

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Kolejne inwestycje na łódzkich ulicach spowodują nowe zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Kolejne inwestycje na łódzkich ulicach spowodują nowe zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Grzegorz Gałasiński/archiwum
Niedługo rozpoczną się prace na kolejnym odcinku Nawrot. Z soboty na niedzielę zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu i korekty tras kursowania komunikacji miejskiej. Od poniedziałku pojawią się też utrudnienia na skrzyżowaniu Wróblewskiego z Jana Pawła II.

Na Nawrot od Przędzalnianej do Wysokiej rozpocznie prace Łódzka Spółka Infrastrukturalna. Zmienią się trasy autobusów linii 77, 80, 83, N8.

Linia 77 pętli przy dworcu Łódź Fabryczna dojedzie do skrzyżowania Tuwima z Wodną bez zmian, a następnie pojedzie Wodną, Nawrot, Przędzalnianą, Fabryczną i wróci na swoją trasę.

Linie 80 i 83 dojadą do skrzyżowania Nawrot z Wodną bez zmian, następnie Wodną do Tuwima i wrócą na swoje trasy.

Linia nocna N8 z przystanku przy Kościuszki dojedzie do skrzyżowania Tuwima z Wodną bez zmian, a następnie Wodną, Nawrot, Przędzalnianą i dalej obecną trasą.

Zmiany tras obowiązują tylko w podanych kierunkach jazdy. Dla podróżnych ustawiony zostanie dodatkowy przystanek Wodna/ Nawrot w kierunku północnym.

Dużo problemów dla kierowców pojawi się przy remoncie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Wróblewskiego. Prace zaczną się w poniedziałek 8 lipca. Utrudnienia będą trwały około dwóch tygodni. Remont jest konieczny, bo dotychczasowa sygnalizacja jest przestarzała i często ulegała awariom.

Na remontowanym skrzyżowaniu nie będzie lewoskrętów w żadnym kierunku. Nie będzie możliwy przejazd na wprost przez Wróblewskiego. Przez Jana Pawła II taki przejazd będzie możliwy w obie strony. Będą możliwe prawoskręty we wszystkich kierunkach.

W przypadku tych prac również zmieni się przebieg linii 77. Jadąc na Stare Rokicie od skrzyżowania Radwańskiej z Żeromskiego autobusy pojadą Politechniki i Obywatelską, gdzie wrócą na swoją trasę. W przeciwnym kierunku, czyli do dworca Łódź Fabryczna autobusy pojadą bez zmian.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki