Zbrodnia i kara

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ukraińska ręka sprawiedliwości dosięgła jajecznego zamachowca, który 14 lipca napadł na naszego prezydenta. Młody Ukrainiec został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy. To znaczy, że nie pójdzie siedzieć, jeśli przez tych 12 miesięcy znowu nie zaatakuje jajem Bronisława Komorowskiego. Pewnie nie zaatakuje. Oczywiście, z tym powtórnym atakiem to żarty.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum

  A poważnie, to można podziwiać ukraiński sąd za szybkość, z jaką zakończył sprawę. Kilka dni i rzecz załatwiona. A wyrok? Taki, jak zamach. Tu nie poskąpię prezydentowi cytatu z niego samego, mianowicie: "jaki prezydent, taki zamach".

  Wracając do procesu, u nas pewnie ciągnąłby się plus - minus rok, jeśli po drodze policja, prokuratura i sąd nie natrafiłyby na nieprzewidziane przeszkody formalne i nieformalne. I gdyby jajeczny zamachowiec nie miał sprytnego adwokata. Gdyby miał, to choć liczy sobie 21 wiosen, wyrok zapadłby może z chwilą przejścia byłego młodzieńca na emeryturę albo wcale.

  Tuż po jajecznym zamachu Pan Tomasz, notoryczny Czytelnik "Dziennika Łódzkiego", przysłał mi zdjęcie, jak rosyjskie służby ochraniają swego prezydenta w sytuacji podobnej do tej, w jakiej w naszego facet wtarł jajo. Pełny profesjonalizm - widać, jak agenci subtelnie, bez ściskania, blokują przedramię chłopaka, witającego się z Putinem.

  Tam odrobili lekcje z Bliskiego Wschodu, dobrze wiedzą, że nawet kilkulatek może być zamachowcem. Do naszych widać jeszcze to nie dotarło. Na razie koszty są niewielkie: marynarka do pralni lub wymiany.

  Jerzy Witaszczyk

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spokojnie, bez pośpiechu!

  CC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

  Bardzo dobrze, że polski wymiar sprawiedliwości pracuje bez pośpiechu, gdyż znana jest powszechnie prawda: pośpiech złym doradcą! A może ten młody Ukrainiec jest zupełnie niewinny? Jak przez te...rozwiń całość

  Bardzo dobrze, że polski wymiar sprawiedliwości pracuje bez pośpiechu, gdyż znana jest powszechnie prawda: pośpiech złym doradcą! A może ten młody Ukrainiec jest zupełnie niewinny? Jak przez te kilka dni miał to udowodnić? A gdyby dostał karę śmierci i wyrok by wykonali? Tego już odwrócić się nie da. Spieszmy się powoli.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Tak się dzieje.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  Pan Redaktor raczy dopuszczać oddanie upapranej jajkiem marynarki Pana Prezydenta do pralni? To jest niedopuszczalne! Pan Prezydent RP jak również First Lady pewnikiem codziennie zmieniają...rozwiń całość

  Pan Redaktor raczy dopuszczać oddanie upapranej jajkiem marynarki Pana Prezydenta do pralni? To jest niedopuszczalne! Pan Prezydent RP jak również First Lady pewnikiem codziennie zmieniają odpowiedniej marki odzież wierzchnią jak również bieliznę na nową. Po to istnieje fundusz reprezentacyjny, z którego należy korzystać. Oczywiście dotyczy to również Pana Premiera i żony Jego. Wszak wszyscy Oni reprezentują nasze Państwo i muszą godnie być ubrani.
  Sytuację dodatkowo determinuje nowa królowa Belgii , która ma polskie korzenie - to córka hrabiny Anny Komorowskiej, prawnuczka księcia Sapiehy i daleka kuzynka prezydenta Bronisława Komorowskiego.
  Wszak noblesse oblige – szlachectwo zobowiązuje (do szlachetnego postępowania!?)
  Na portalu Interia.pl przeczytałam wywiad z posłanką Iwoną Guzowską, która w przeszłości była kickbokserką oraz bokserką. Publicznie chwali się Ona tym, że wszystkie wydatki na odzież, nawet na torebki ponosi z własnej kieszeni! Skoro tak ten fakt uwypukla to nasuwa się pytanie: czy inni posłowie na Sejm RP czynią tak samo? Posłanka Iwona Guzowska w przyszłym roku wznowi karierę tocząc pojedynek MMA mimo czterdziestki na karku. Absolutnie nie będzie Jej to przeszkadzało w dalszym owocnym posłowaniu. Taka to wojownicza natura.
  Swego czasu senator Tadeusz Skorupa stwierdził jednoznacznie: za tak gówniane uposażenie senatorskie to nawet porządnego garnituru kupić się nie da!!!

  W kwestii szybkiego osądzenia zamachowca przez ukraiński sąd muszę niestety zgodzić się z Panem Redaktorem. W Polsce nasz wymiar sprawiedliwości delektowałby się sprawą do upojenia i w końcu uwolniłby winowajcę: idź synu z Bogiem i nie czyń tego więcej.

  Jestem pełna podziwu dla pracowników BOR, którzy ochraniali naszego Prezydenta w trakcie wizyty na Ukrainie. Czynili to tak fachowo jak swego czasu ochroniarze b. Prezydenta W******** Jaruzelskiego w warszawskiej księgarni. Fanatyczny antykomunista uderzył kamieniem w głowę b. Prezydenta podpisującego swą książkę. Fachowcy z BOR nie zdążyli zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem!

  PS Dwaj prawnicy. Ojciec i syn.
  Syn z duma w głosie: w ciągu miesiąca zakończyłem sprawę Kowalskich, z którą ty nie mogłeś poradzić sobie przez 20 lat!
  Ojciec z przyganą w głosie: synu, jakiś ty durny. Dzięki Kowalskim ty jesteś prawnikiem, twoja siostra również. Mamy willę i trzy samochody. Coś ty najlepszego narobił???

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo