Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdanowska pod ostrzałem łódzkich licealistów

Adrian Jęcek
Hanna Zdanowska podczas debaty w Szkole Europejskiej
Hanna Zdanowska podczas debaty w Szkole Europejskiej Jakub Pokora
Pod gradobiciem pytań młodzieży z trzech liceów znalazła się wczoraj prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Debata pod hasłem ''Młodzi o Łodzi'' dotyczyła wizji naszego miasta z perspektywy licealistów.

Debata dotyczyła tez tego, w jakim mieście chcieliby żyć, uczyć się, pracować. Do jakiego miasta chcieliby wracać z zagranicznych podróży i studiów oraz jaką Łódź z dumą pokazaliby swoim przyjaciołom z innych krajów.

- Warto słuchać, co prawie dorośli ludzie mają do powiedzenia, co zatrzymałoby ich w naszym mieście - tłumaczyła Elżbieta Garncarek ze Szkoły Europejskiej, gdzie spotkanie się odbyło. W dyskusji obok uczniów Szkoły Europejskiej wzięła udział młodzież z I LO im. Kopernika, XV LO oraz Publicznego Liceum Uniwersytetu Łódzkiego.

Pytania były różne i pokazały, że młodzi są zaangażowani emocjonalnie w życie miasta. Licealiści chcieli poznać pomysły urzędników na zwalczanie biedy, pytali o plany laboratorium bio- i nanotechnologii, czy też o zieleń, która ich zdaniem jest bardzo zaniedbana.

- Debata to świetny pomysł z kilku powodów. Najważniejszy z nich to przyszłość miasta. Wiele osób po skończeniu nauki wyjeżdża pracować do innych aglomeracji. Może taka debata pomoże przekonać ich, że w rodzinnym mieście także mają szansę na rozwój i dobrą pracę - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Oprócz odpowiadania na pytania licealistów prezydent przedstawiła najważniejsze plany dla Łodzi, jakie zamierza realizować podczas w trakcie kadencji. Snuła wizję rozwoju miasta, do którego dotrze kolej dużych prędkości, opowiadała o konieczności ściągania inwestorów z Warszawy, którzy zaoferowaliby miejsca pracy. I zachęcała do studiowania na łódzkiej Politechnice.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki