Zdanowska pod ostrzałem łódzkich licealistów

  Zdanowska pod ostrzałem łódzkich licealistów

  Adrian Jęcek

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pod gradobiciem pytań młodzieży z trzech liceów znalazła się wczoraj prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Debata pod hasłem ''Młodzi o Łodzi'' dotyczyła wizji naszego miasta z perspektywy licealistów.
  Hanna Zdanowska podczas debaty w Szkole Europejskiej

  Hanna Zdanowska podczas debaty w Szkole Europejskiej ©Jakub Pokora

  Debata dotyczyła tez tego, w jakim mieście chcieliby żyć, uczyć się, pracować. Do jakiego miasta chcieliby wracać z zagranicznych podróży i studiów oraz jaką Łódź z dumą pokazaliby swoim przyjaciołom z innych krajów.

  - Warto słuchać, co prawie dorośli ludzie mają do powiedzenia, co zatrzymałoby ich w naszym mieście - tłumaczyła Elżbieta Garncarek ze Szkoły Europejskiej, gdzie spotkanie się odbyło. W dyskusji obok uczniów Szkoły Europejskiej wzięła udział młodzież z I LO im. Kopernika, XV LO oraz Publicznego Liceum Uniwersytetu Łódzkiego.

  Pytania były różne i pokazały, że młodzi są zaangażowani emocjonalnie w życie miasta. Licealiści chcieli poznać pomysły urzędników na zwalczanie biedy, pytali o plany laboratorium bio- i nanotechnologii, czy też o zieleń, która ich zdaniem jest bardzo zaniedbana.


  - Debata to świetny pomysł z kilku powodów. Najważniejszy z nich to przyszłość miasta. Wiele osób po skończeniu nauki wyjeżdża pracować do innych aglomeracji. Może taka debata pomoże przekonać ich, że w rodzinnym mieście także mają szansę na rozwój i dobrą pracę - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

  Oprócz odpowiadania na pytania licealistów prezydent przedstawiła najważniejsze plany dla Łodzi, jakie zamierza realizować podczas w trakcie kadencji. Snuła wizję rozwoju miasta, do którego dotrze kolej dużych prędkości, opowiadała o konieczności ściągania inwestorów z Warszawy, którzy zaoferowaliby miejsca pracy. I zachęcała do studiowania na łódzkiej Politechnice.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  snuła wizję... opowiadała...

  dociekliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 29

  ale co konkretnie mówiła - nie napisał Pan, Pani Adrianie. Proszę nie być takim grzecznym i kurtuazyjnym.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  debata

  myszka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 28

  Proszę mi powiedzieć, kto czuwa nad wizerunkiem naszej pani prezydent? Ludzie Pani Zdanowska wygląda jakby dopiero wstała. Do spotkań z ludźmi należy się troszkę lepiej przygotować, zrobić...rozwiń całość

  Proszę mi powiedzieć, kto czuwa nad wizerunkiem naszej pani prezydent? Ludzie Pani Zdanowska wygląda jakby dopiero wstała. Do spotkań z ludźmi należy się troszkę lepiej przygotować, zrobić chociażby jakiś lekki makijaż a nie wyglądać jak po przebudzeniu. Bo jak to się mówi: Jak cię widzą tak cię piszą.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo