WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Zdesperowany ojciec protestuje przed piotrkowskim sądem

  Zdesperowany ojciec protestuje przed piotrkowskim sądem

  Aleksandra Tyczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Protestujący Sławomir Dul domaga się przed piotrkowskim sądem równych praw w opiece nad dziećmi dla ojców
  1/2
  przejdź do galerii

  Protestujący Sławomir Dul domaga się przed piotrkowskim sądem równych praw w opiece nad dziećmi dla ojców ©Dariusz Śmigielski

  Równych praw w opiece nad dziećmi dla ojców domaga się tomaszowianin Sławomir Dul, który przed piotrkowskim sądem rozpoczął swój protest.
  Bezterminowy protest przed sądem w minioną sobotę rozpoczął Sławomir Dul z Tomaszowa Mazowieckiego, który jest członkiem Stowarzyszenia "Dzielny tata". Mężczyzna domaga się równych praw w opiece nad dziećmi.

  - Chcę zwrócić uwagę na problem tysięcy polskich ojców, którzy po rozwodzie mają ograniczone kontakty z dziećmi i stają się praktycznie tylko płatnikami alimentów - alarmuje.


  Sam trzy miesiące temu usłyszał wyrok, w którym jego kontakty z dziećmi zostały ograniczone. Z dwiema córkami i synem w wieku od 12 do 15 lat może widywać się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Złożył do sądu wniosek o orzeczenie tzw. opieki naprzemiennej.

  Swój protest rozpoczął wywieszając przed sądem transparenty z hasłami: "Z wyroku sądu dziecko półsierotą", "Jestem ojcem przez tydzień w roku", "Stop dyskryminacji ojców", "Opieka naprzemienna to równe prawa". Zostały one zarekwirowane przez policję, choć Sławomir Dul twierdzi, że miał pozwolenie na prowadzenie protestu.

  - Otrzymaliśmy zgłoszenie sądu, że transparenty są nielegalnie zawieszone na ogrodzeniu. Zostały zabezpieczone do dalszego postępowania wyjaśniającego - mówi Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.

  Tomaszowianin w niedzielę pojawił się z transparentem "Dzielny tata" i zapowiada, że będzie protestował w każdy weekend. Do tomaszowianina dołączy pan Andrzej z Piotrkowa, który walczy o kontakty z 6-letnim synem.

  Zobacz też:

  Powstała partia Dzielny Tata. Pierwszy cel - wybory prezydenckie. Źródło: AIP

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo