Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdrowie seniora – w sobotę 30 listopada specjalny dodatek do „Dziennika Łódzkiego"

Patrycja Wacławska
Patrycja Wacławska
30 listopada z „Dziennikiem Łódzkim" ukaże się bezpłatny dodatek o zdrowiu seniorów
30 listopada z „Dziennikiem Łódzkim" ukaże się bezpłatny dodatek o zdrowiu seniorów 123RF
Obecnie niemal co czwarty Polak ma ukończony 60. rok życia. Za dziesięć lat w tym wieku będzie co trzeci mieszkaniec naszego kraju, a w połowie XXI wieku seniorami będzie 40 proc. Polaków.

Skoro żyjemy coraz dłużej, coraz większego znaczenia nabiera opieka medyczna nad osobami, które cierpią na schorzenia związane z wiekiem. Zagadnieniom tym poświęcimy bezpłatny, 16-stronicowy dodatek, który ukaże się jutro z „Dziennikiem Łódzkim”. Przygotowaliśmy go wspólnie z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na łamach dodatku znajdą Państwo wywiady z fachowcami. Elżbieta Towarek, kierownik w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w szpitalu MSWiA w Łodzi, opowie o kwalifikowaniu do pobytu i samym pobycie w ZOL. Małgorzata Prądzyńska, pielęgniarka z NZOZ Promed w Łęczycy, specjalizująca się w opiece długoterminowej, wyjaśni na czym polega pomoc osób takich, jak ona pacjentom oraz ich rodzinom. Z wywiadu z dr Iwonną Kalinowską-Oko, specjalistą medycyny paliatywnej i geriatrii, ordynatorem Oddziału Medycyny Paliatywnej Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi, dowiemy się, jaką pomoc niesie personel oddziału chorym w najważniejszych, ostatnich chwilach życia. Rozmowa z lek. med. Anną Woźniak, specjalistą chorób wewnętrznych i specjalistą geriatrii, pozwoli uporządkować wiedzę na temat roli lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w diagnozowaniu i leczeniu osób starszych. I wreszcie dr n. med. Robert Błaszczak – geriatra, internista, odpowie na pytania, jak zmienia się organizm po sześćdziesiątym roku życia, jakim badaniom należy się wówczas poddać i na co w szczególny sposób zwrócić uwagę, by jak najdłużej zachować dobrą kondycję.

Nasz jutrzejszy dodatek będzie też zawierał mnóstwo pożytecznych, praktycznych porad na temat leczenia w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, pielęgniarskiej domowej opieki długoterminowej, medycyny paliatywnej, hospicjów. Napiszemy też o zmienionych zasadach leczenia sanatoryjnego oraz o szczególnych uprawnieniach przysługujących niektórym grupom pacjentów. Wyjaśnimy, jakie pożytki wiążą się z korzystaniem z e-recept i jakie skutki ma... nadmierne spożycie cukru.

Opublikujemy także listę oddziałów geriatrii, oddziałów i poradni medycyny paliatywnej, poradni geriatrycznych, hospicjów domowych i placówek zajmujących się pielęgniarską opieką długoterminową, zakładów pielegnacyjno-opiekuńczych (opiekuńczo-leczniczych), a także placówek zajmujących się świadczeniami w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym (opiekuńczo-leczniczym) dla pacjentów wentylowanych mechanicznie i świadczeniami zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Wszystkie placówki wymienione na liście mają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dodatek „Zdrowie Seniora" jutro bezpłatnie – tylko z „Dziennikiem Łódzkim". Razem z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ zachęcamy do lektury!

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki