Zielona Łódź. Jakie warsztaty i imprezy w Łodzi do końca...

  Zielona Łódź. Jakie warsztaty i imprezy w Łodzi do końca lata?

  Ewelina Madejska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Do końca września potrwają m.in. zajęcia jogi prowadzone w łódzkich parkach
  1/2
  przejdź do galerii

  Do końca września potrwają m.in. zajęcia jogi prowadzone w łódzkich parkach ©Joga na Zdrowie

  Wakacje dobiegają końca a wraz z nimi zaczynają znikać imprezy, warsztaty plenerowe przeznaczone dla mieszkańców miasta. Wiele z nich cieszy się dużą popularnością, tak jak Letnie Koncerty w Altanie.
  -Przykro to stwierdzić, ale 25 sierpnia odbędzie się ostatni koncert z udziałem studentów Akademii Muzycznej. Tym razem altanę w parku Źródliska opanują skrzypce. Będzie dużo inspiracji zaczerpniętych z muzyki ludowej, muzyka tanecznej, usłyszymy też wybitne utwory Bacha i Paganiniego. Dlatego zapraszam wszystkich lubiących dobrą muzykę na godz.17 i obiecujemy, że wrócimy za rok- mówi Aleksandra Bęben z Akademii Muzycznej w Łodzi.


  Podczas gdy jedne wydarzenia kończą się, możemy być pewni, że niektóre potrwają przynajmniej do końca września.

  - Już w najbliższą niedzielę zapraszam wszystkich chętnych do wspólnych ćwiczeń. Od godziny 13 w Parku im. Piłsudskiego zarówno starzy i młodzi, z pewnym doświadczeniem lub bez mogą zgłębić tajniki jogi. Często towarzyszą nam różnego rodzaju warsztaty czy pikniki - przekonuje Kaja Matwij, prowadząca zajęcia Joga na zdrowie.

  Zainteresowani sztukami walki, mogą liczyć również na wrześniową dawkę capoeiry.

  -Jesteśmy do dyspozycji mieszkańców w 6 łódzkich parkach w każdy wtorek od godziny 17.30. W najbliższy zapraszamy do Parku Julinowskiego, gdzie dzieci od 4 roku życia i dorośli ćwiczą wraz z nami capoeire, a dzięki zajęciom uczą się języka portugalskiego- dodaje Tomasz Tomczyk z Companhia Pernas Pro Ar.

  Łodzianie maja szanse wziąć też udział w cyklu wydarzeń "Synagoga Wyobraźni".

  -Centrum Dialogu pragnie zaprosić mieszkańców do wspólnych działań, dzięki którym dawna żydowska dzielnica zatętni życiem. Od poniedziałku 26 sierpnia rozpoczną się warsztaty archeologiczne, w których udział będzie mógł wziąć każdy i przyczynić się do odkrycia fundamentów synagogi przy ul. Wolborskiej - mówi Justyna Tomaszewska z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

  Równocześnie z warsztatami archeologicznymi odbywać się będą warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

  -Już 28 sierpnia z al. Kościuszki 2 ruszy spacer śladami łódzkich synagog. Jednak najważniejszym wydarzeniem będzie koncert Synagoga Wyobraźni 29 sierpnia. W Parku Staromiejskim od ul Wolborskiej dzięki muzyce NeoQuartetu, wizualizacji, zdjęciom i obrazom ożywimy dawną synagogę. Każde z tych wydarzeń jest bezpłatne- zapewnia Justyna Tomaszewska.

  Więcej informacji na temat nadchodzących wydarzeń znajdziemy na stronie www.zielonalodz.info

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo