Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zielone Expo 2024. Przedsiębiorcy z Loży Łódzkiej Business Centre Club pytają o stan przygotowań

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Przedsiębiorcy zrzeszeni w BCC wysłuchali informacji o stanie przygotowań Łodzi do Zielonego Expo 2024.
Przedsiębiorcy zrzeszeni w BCC wysłuchali informacji o stanie przygotowań Łodzi do Zielonego Expo 2024. Marcin Bereszczyński
Przedstawiciele firmy PwC Advisory odpowiedzialnej za opracowanie studium wykonalności dla organizacji Wystawy EXPO Horticultural 2024 spotkali się z członkami Loży Łódzkiej Business Centre Club. Biznesmeni mieli wiele pytań dotyczących korzyści jakie przyniesie wystawa.

Od czterech miesięcy trwają prace nad studium wykonalności dla Zielonego Expo. Dokument ma być gotowy jesienią. Znajdą się w nich wytyczne, co należy zrobić, aby impreza zakończyła się sukcesem. Dlatego autorzy studium spotykają się z różnymi środowiskami, aby poznać ich potrzeby i oczekiwania względem Expo.

Wczoraj łódzcy biznesmeni z BCC wysłuchali prezentacji firmy PwC Advisory. Nie doczekali końca wystąpienia i zasypali prowadzących pytaniami. Chcieli wiedzieć, co i gdzie będzie budowane? Jakie obiekty powstaną? Ile z nich zostanie, a jak wiele zostanie rozebranych po wystawie? Pytali o koszty, jakie musi ponieść miasto, czy dojdzie do ingerencji w tereny zielone i kiedy w organizację Expo będzie mógł włączyć się łódzki biznes. Przedsiębiorcy chcieli znać konkretne odpowiedzi, ale to jeszcze niemożliwe. Studium wykonalności, które jest w trakcie opracowania, to jedynie zbiór założeń związanych z imprezą. Dopiero w 2020 roku rozpoczną się rozmowy z krajami, które zechcą wziąć udział w łódzkim Expo. A wtedy będzie wiadomo, czy trzeba będzie stawiać pawilony wystawiennicze o powierzchni trzech, czy może 12 tys. mkw. Wtedy również będzie można oszacować, jak wiele osób przyjedzie na Zielone Expo, a także jakie będą koszty organizacji i szacowane korzyści dla przedsiębiorców.

Jedno jest pewne - łódzkie Expo ma trwać pięć miesięcy od kwietnia do września 2024 roku. Główną areną imprezy będzie park centralny, który utworzony zostanie z parków im. Paden-Powella i 3 Maja, a także zieleńców wokół CKD. Wykorzystane będą tereny nad tunelem kolejowym prowadzącym do Łodzi Fabrycznej i okolice CH Tulipan. Teren wystawy ma liczyć 80 hektarów i zostanie połączony zielonymi szlakami z atrakcjami miasta.

Dotychczasowe zielone wystawy odbywały się na powierzchni średnio 105 hektarów, odwiedzało je przeciętnie 5 mln gości i uczestniczyło 36 państw. Łodzianie będą mogli wypowiedzieć się o pożądanych przedsięwzięciach związanych z Expo. Od 11 maja zaczną działać punkty informacyjne w parkach Staromiejskim i Źródliska. Od 14 maja zacznie się cykl spotkań ze środowiskami biznesu, kultury, nauki i stowarzyszeniami. Na 25 maja zaplanowano spacer badawczy, połączony z inwentaryzacją zieleni na terenie, gdzie będzie wystawa Expo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki