1/7
Biegunka znacząco wpływa na samopoczucie, a długo...

Zioła na biegunkę. Te herbatki skracają czas trwania rozwolnienia

Biegunka znacząco wpływa na samopoczucie, a długo utrzymująca się, może prowadzić do groźnego odwodnienia organizmu. Podpowiadamy, jakie rośliny wspierają leczenie biegunek. Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

2/7
Kora dębu to tradycyjny środek łagodzący biegunki. Zawiera...

Kora dębu

Kora dębu to tradycyjny środek łagodzący biegunki. Zawiera znaczne ilości garbników, które wykazują działanie ściągające, czyli obkurczające naczynia krwionośne. Dodatkowo wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Jak przygotować napar? Płaską łyżeczkę (3 g) suszonej kory dębu zalać 250 ml zimnej wody, doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować 5 minut. Napar odstawić na 15 minut, po czym przecedzić i wypić. W przypadku biegunek należy pić herbatkę 3 razy dziennie.

3/7
Liście malin i jeżyn to znakomity środek wzmacniający...

Liście jeżyn i malin

Liście malin i jeżyn to znakomity środek wzmacniający odporność, działający napotnie, a także łagodzący bóle menstruacyjne. Niewiele osób jednak wie, że liście tych roślin mogą pomóc złagodzić biegunkę. Zawarte w nich garbniki wiążą wodę w jelicie, dzięki czemu w łagodny sposób zmniejszają częstotliwość wypróżnień.

Jak przygotować zdrowotny napar? Łyżeczkę suszonych liści (3-4 g) zalać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem przez 10-15 minut, po czym przecedzić i wypić. Nie powinno się przekraczać 3 porcji herbatki dziennie.

4/7
Borówka czernica, inaczej nazywana czarną jagodą lub jagodą...

Owoce borówki czernicy

Borówka czernica, inaczej nazywana czarną jagodą lub jagodą leśną to chyba najbardziej znany środek przeciw biegunce. Jej owoce zawierają prawie 15 proc. garbników, które skutecznie walczą z rozwolnieniem. Co ważne, czarne jagody mogą być stosowane zarówno przez kobiety ciężarne i karmiące, a także dzieci powyżej 3. roku życia.

Jak przygotować napar? 3 łyżki suszonych owoców borówki czernicy zalać 500 ml wody i gotować 10 minut. Napar odstawić na 15 minut, przecedzić i podawać małymi porcjami (100 ml) co godzinę.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Warta - Widzew 2:1. Kibice Widzewa dopingowali w Grodzisku. Jak padły gole? Zdjęcia

Tak dzisiaj wygląda David Copperfield ZDJĘCIA. Pamiętacie przystojnego magika?

III liga:Unia niepokonana na Pomologicznej,wygrane Warty, Lechii, porażka PelikanaFOT