MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żłobki w Łodzi z najdłuższą listą rezerwową! Ile dzieci czeka na miejsce w łódzkich żłobkach, wybranych przez rodziców? Dane z 16.03.2021 r.

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Rekrutacja do miejskich żłobków – dla dzieci, których rodzice starają się o przyjęcie maluchów od września 2021 r. – w Łodzi rozpocznie się 6 kwietnia. Jednak część z tych żłobków ma listy rezerwowe: z nazwiskami maluchów, których rodzice chcieliby je umieścić tam natychmiast. Ale wszystkie miejsca są aktualnie zajęte... >>> W kolejnych ilustracjach w galerii do tego artykułu prezentujemy łódzkie żłobki z listami rezerwowymi. Zobacz, w którym miejskim żłobku w Łodzi taka lista jest najdłuższa! >>>
Rekrutacja do miejskich żłobków – dla dzieci, których rodzice starają się o przyjęcie maluchów od września 2021 r. – w Łodzi rozpocznie się 6 kwietnia. Jednak część z tych żłobków ma listy rezerwowe: z nazwiskami maluchów, których rodzice chcieliby je umieścić tam natychmiast. Ale wszystkie miejsca są aktualnie zajęte... >>> W kolejnych ilustracjach w galerii do tego artykułu prezentujemy łódzkie żłobki z listami rezerwowymi. Zobacz, w którym miejskim żłobku w Łodzi taka lista jest najdłuższa! >>>Lucyna Nenow / archiwum Polska Press
Rekrutacja do miejskich żłobków – dla dzieci, których rodzice starają się o przyjęcie maluchów od września 2021 r. – w Łodzi rozpocznie się 6 kwietnia. Jednak część z tych żłobków ma listy rezerwowe: z nazwiskami maluchów, których rodzice chcieliby je umieścić tam natychmiast. Ale wszystkie miejsca są aktualnie zajęte... W galerii ilustracji do tego artykułu prezentujemy łódzkie żłobki z listami rezerwowymi. Zobacz, w którym miejskim żłobku w Łodzi taka lista jest najdłuższa!

"Na 32 żłobki, w których mamy w sumie ok. 3000 miejsc dla maluchów, listy rezerwowe są w 12" – wyliczyła we wtorek (16 marca 2021 r.) Jolanta Baranowska z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

Ogólna liczba dzieci na wszystkich listach rezerwowych do wszystkich żłobków to 166.

Listy rezerwowe do łódzkich żłobków. Gdzie jest najdłuższa, gdzie takich nie ma?

Listy rezerwowej nie ma obecnie (16 marca 2021 r.) w żłobkach nr: 1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15, 19, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 30 oraz 31. Oznacza to, że miejska placówka może od razu przyjąć malucha.

Ale część rodziców wybiera oczekiwanie na miejsce w innych żłobkach. W których lista rezerwowa jest najdłuższa? Zobacz w galerii ilustracji do tego artykułu.

Jak zdobyć miejsce w żłobku od września 2021. Znamy terminy i zasady naboru w Łodzi

Przypomnijmy, że nabór do miejskich żłobków – dla dzieci, których rodzice starają się o przyjęcie maluchów od września 2021 r. – w Łodzi rozpocznie się 6 kwietnia. Rodzic będzie mógł włożyć wypełnioną kartę zgłoszenia do urny wystawionej przed żłobkiem w terminie do 30 kwietnia.

Z tegorocznej karty zgłoszeń wynika, iż rodzic wybiera dla malucha maksymalnie trzy żłobki, wskazując, do którego chciałby zapisać dziecko najbardziej. Wypisuje w karcie informacje m.in. o ewentualnym stopniu niepełnosprawności (rodzica, kandydata czy jego rodzeństwa), zamieszkaniu w Łodzi i posiadaniu Łódzkiej Karty Dużej Rodziny albo o samotnym wychowywaniu dziecka. To one zadecydują o sukcesie w rekrutacji.

Ponadto dzieci pozostające w swoim żłobku na następny rok nie biorą udziału w naborze: mają gwarancję utrzymania miejsca od września 2021, jeśli takie jest życzenie rodzica.

Miejskie żłobki są przeznaczone dla dzieci w wieku od 20 tygodni do 3. roku życia (choć tylko w dwóch działa grupa dla tych najmłodszych). Jednak dzieci urodzone w 2018 r. nie mogą już uczestniczyć w nadchodzącym naborze ze względu na osiągnięcie w 2021 r. wieku przedszkolnego.

W galerii ilustracji do tego artykułu prezentujemy łódzkie żłobki z listami rezerwowymi. Zobacz, w którym miejskim żłobku w Łodzi taka lista jest aktualnie najdłuższa!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki