Zlot małych fiatów w Manufakturze

  Zlot małych fiatów w Manufakturze

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zlot małych fiatów w Manufakturze
  1/2
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Już w najbliższą sobotę na rynku Manufaktury zagoszczą Fiaty 126p. Akcja będzie częścią dziesiątego już ogólnopolskiego zlotu tych pojazdów. Zlot małych fiatów gromadzi co roku posiadaczy tych aut z całego kraju, a pokonują oni czasem nawet po 500 km by spotkać ludzi o tej samej pasji.
  W tym roku w Łodzi może paść rekord. Organizatorzy spodziewają się bowiem ponad 250 samochodów wyprodukowanych w latach 1972-2000. Przez tyle właśnie lat zjeżdżały z fabrycznej taśmy Fiaty 126p.

  W przypadku Fiatów 126p nie ma mowy o żadnych ograniczeniach. Mają one wielbicieli w każdym wieku. W Łodzi będzie można spotkać więc młodych posiadaczy fiatów dla których jest on pierwszym autem, oznaką samodzielności, ale też osoby starsze, które od wielu lat starają się utrzymać swój skarb w stanie fabrycznym lub najbardziej do niego zbliżonym.

  Goście obecnej edycji zlotu zobaczą też maluchy z silnikami od innych aut. Na rynku Manufaktury pojawią się też wersje: terenowe, klasyczne, a nawet limuzyny, przy tworzeniu których ich właścicieli ograniczała jedynie wyobraźnia.

  Jak co roku podczas zjazdów maluchów odbędzie się próba bicia rekordu pod względem liczby osób, które uda się upchnąć w małym fiacie. Konkurencja pod hasłem "Ile osób zmieści się do jednego malucha" cieszy się ogromną popularnością. We wnętrzu Fiata 126p co roku mieści się przynajmniej 9 osób, choć często bywa ich nawet więcej.

  Dziesiąta edycja ogólnopolskiego zlotu to także próba pobicia kolejnego rekordu. Organizatorzy zapowiadają oficjalną próbę pobicia rekordu Guinnessa pod względem liczby małych fiatów na zlocie.

  Ogólnopolski zlot zaczął się już w piątek, ale Fiaty 126p pojawią się na rynku Manufaktury w sobotę. Będzie można je podziwiać przez trzy godziny - od godz. 15.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo