Złote Pióro dla Macieja Roberta. Doceniono też szefa kultury...

  Złote Pióro dla Macieja Roberta. Doceniono też szefa kultury w "Dzienniku Łódzkim" [ZDJĘCIA]

  Krystian Arkowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Złote Pióro dla Macieja Roberta. Doceniono też szefa kultury w "Dzienniku Łódzkim" [ZDJĘCIA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Kasprzak

  Jubileuszowy, 15. Piknik Artystyczny odbył się w niedzielę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi. Organizatorzy wręczyli tradycyjne Złote Pióro - nagrodę imienia Jerzego Katarasińskiego dla najlepszego młodego łódzkiego dziennikarza zajmującego się krytyką artystyczną. Jest nam niezmiernie miło, że kapituła konkursu wyróżniła również szefa działu kultury "Dziennika Łódzkiego".
  Złote Pióro, ufundowane przez poseł Iwonę Śledzińską-Katarasińską, otrzymał Maciej Robert, łodzianin, poeta, dziennikarz, krytyk literacki i filmowy; autor bloga krytycznoliterackiego o literaturze Środkowej Europy "Czytam centralnie"; współpracownik m.in. portalu Reymont.pl i łódzkiego "Kalejdoskopu" oraz "Polityki" i "Nowych Książek", za m.in. "erudycyjny charakter opinii i warsztat językowy".


  Kapituła konkursu (w której zasiedli: poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska, Jadwiga Tryzno z Muzeum Książki Artystycznej, Aleksandra Bęben z Akademii Muzycznej, Dominika Łarionow z Uniwersytetu Łódzkiego, dyrektor Teatru Nowego Zdzisław Jaskuła i literat Przemysław Owczarek) doceniła także red. Dariusza Pawłowskiego, który - jak czytamy w werdykcie - "od kilku lat nieprzerwanie kieruje działem kultury Dziennika Łódzkiego" i znacząco go w tym czasie rozbudowując "nadał mu charakter opiniotwórczych stron gazety codziennej".

  Kapituła zwróciła również uwagę na "wysoki standard prezentowanych na tych łamach wypowiedzi, zasługujących na szczególne wyróżnienie na tle innych mediów".

  CZYTAJ TEŻ: Złote Pióro dla dziennikarza "Dziennika Łódzkiego"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratujacje...! szczególnie dla szefa działu kultury

  ae (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  I mamy cichą nadzieję, ze nagroda wręczona z rąk kobiety , która moralnie z tą kulturą się nie styka.... nie spowoduje zobowiązań i zmian w tym co do tej pory było tak cenne i godne zauważenia ...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nc+

  nc+ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  NC+

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo