ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Złote pointy 2017 w Szczecinie. Sukces łódzkiej szkoły...

  Złote pointy 2017 w Szczecinie. Sukces łódzkiej szkoły baletowej

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Złote pointy 2017 w Szczecinie. Sukces łódzkiej szkoły baletowej

  ©Paweł Łacheta

  Uczniowie łódzkiej szkoły baletowej odnieśli duży sukces na Międzynarodowym Konkursie Baletowym „Złote pointy 2017” w Szczecinie.
  Złote pointy 2017 w Szczecinie. Sukces łódzkiej szkoły baletowej

  ©Paweł Łacheta

  Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella brała udział w jubileuszowym X Międzynarodowym Konkursie Baletowym „Złote Pointy 2017” w Teatrze Polskim w Szczecinie, a także XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2017” i Finałowej Gali Gwiazd Baletu (konkurs organizowany jest co roku przez Fundację Balet w Szczecinie). W konkursie „Złote Pointy” biorą udział uczniowie ostatnich klas szkół baletowych z Polski i zza granicy. Uczniowie klas młodszych polskich szkół walczą o stypendia artystyczne wypłacane w kolejnym roku szkolnym.

  Zobacz też:Balet z Moskwy zaprezentował "Dziadka do orzechów" [ZDJĘCIA]

  Laureatem konkursu „Złote pointy 2017” został Mariusz Morawski z OSB w Łodzi. Młody tancerz otrzymał tytuł „Najlepszy absolwent szkół baletowych w Polsce w roku 2017” oraz nagrodę ZASP i nagrodę publiczności. Nagrodę dla pedagoga prowadzącego otrzymał nauczyciel OSB Łódź - Wojciech Domagała. Międzynarodowe jury przyznało również pięć wyróżnień, w tym jedno trafiło do Łodzi - otrzymała je Klaudia Tkaczyk.

  Czytaj:3. Festiwal "Taneczne Zderzenia" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Balet blisko bolączek świata

  Nagrodę specjalną jury dostała Miyu Takamori z Węgierskiej Akademii Tańca w Budapeszcie - partnerka niepunktowana Mariusza Morawskiego w pas de deux Diany i Akteona. Stypendium artystyczne Fundacji Balet w Szczecinie otrzymała Hanna Szychowicz z klasy VIII OSB w Łodzi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo