Na ul. Żeromskiego od ul. Struga do pl. Barlickiego rozpoczną się prace przy ciepłociągu, po których przewidziano odtworzenie nawierzchni. W pierwszej kolejności prace będą wykonywane na skrzyżowaniach z Struga i 6 Sierpnia.
Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na zmiany także na ul. Zielonej. Już w środę wyłączono całkowicie z ruchu odcinek od al. Kościuszki do Żeromskiego, na którym rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni. A od 27 lipca ekipy pojawią się też na odcinku od Żeromskiego do 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (na wschód, w stronę Żeromskiego) oraz rozpocznie się remont chodników po północnej stronie jezdni.
CZYTAJ WIĘCEJ: Remont ul. Zielonej w Łodzi już od soboty [ZDJĘCIA]
Nowe trasy autobusów MPK:
Linie 65 i 65A:
NOWE SADY (zajezdnia MPK) - Nowe Sady, Elektronowa, Nowe Sady, Waltera-Janke, Obywatelska, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, Zielona, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Tybury, Lutomierska, Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy, Łagiewnicka, Inflancka, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki - ŚWITEZIANKI (Nastrojowa).
ŚWITEZIANKI (Nastrojowa) - Świtezianki, Sikorskiego, Łagiewnicka, Bałucki Rynek, Limanowskiego, Zachodnia, Lutomierska, Tybury, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeligowskiego, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Obywatelska, Waltera-Janke, Nowe Sady - NOWE SADY (zajezdnia MPK).
Linia 74:
WYDAWNICZA - Tuwima, Kilińskiego, Piłsudskiego, al. Kościuszki, Struga, Gdańska, Skłodowskiej-Curie, Lipowa, Zielona, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, Konstanynowska, Unii Lubelskiej, Srebrzyńska, Biegunowa, Krakowska, Złotno - HUTA JAGODNICA (Mieczników).
HUTA JAGODNICA (Mieczników) - Złotno, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeligowskiego, Łąkowa, Curie-Skłodowskiej, Wólczańska, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kilińskiego, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – WYDAWNICZA.
Linia 79:
ZIELONA/ŻEROMSKIEGO - Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Klonowa, Hipoteczna, Kalinowa, Kniaziewicza, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki – ŚWITEZIANKI.
ŚWITEZIANKI (Nastrojowa) - Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Kniaziewicza, Kalinowa, Hipoteczna, Klonowa, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeligowskiego, Zielona – ZIELONA/ŻEROMSKIEGO.
Linia 80:
WYDAWNICZA - Tuwima, Kilińskiego, Piłsudskiego, al. Kościuszki, Struga, Gdańska, Curie-Skłodowskiej, Lipowa, Struga, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Bandurskiego, Krzemieniecka, Retkińska, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Popiełuszki – MARATOŃSKA. Zmiana obowiązuje wyłącznie w podanym kierunku.
Linia 83:
WYDAWNICZA - Tuwima, Kilińskiego, Piłsudskiego, al. Kościuszki, Struga, Gdańska, Skłodowskiej-Curie, Lipowa, Zielona, Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Legionów, Unii Lubelskiej, Borowa, Siewna, Złotno, Rąbieńska, Traktorowa, Rojna, Rydzowa, Szparagowa, Wersalska, Szczecińska - SZCZECIŃSKA (cmentarz).
SZCZECIŃSKA (cmentarz) - Szczecińska, Wersalska, Szparagowa, Rydzowa, Rojna, Traktorowa, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Solec, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Zielona, 1 Maja, Żeligowskiego, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, Wólczańska, Mickiewicza, Piłsudskiego, Kilińskiego, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – WYDAWNICZA.
Linia 86:
MARATOŃSKA - Waltera-Janke, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, Zielona, Żeromskiego, Próchnika, Rewolucji 1905r, Sterlinga, Pl. Dąbrowskiego, Narutowicza, Małachowskiego – KONSTYTUCYJNA.
KONSTYTUCYJNA - Narutowicza, Pl. Dąbrowskiego, Jaracza, Więckowskiego, Żeligowskiego, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Bandurskiego, Waltera-Janke – MARATOŃSKA.
Linie 99 i 99A:
11 LISTOPADA - 11 Listopada, Włókniarzy, Pojezierska, Zgierska, Zachodnia, Kościuszki, Struga, Gdańska, Skłodowskiej-Curie, Lipowa, Struga, Łąkowa, Karolewska, Włókniarzy, Bandurskiego, Krzemieniecka, Retkińska, Wyszyńskiego, Popiełuszki, Maratońska - NOWY JÓZEFÓW. Zmiana obowiązuje wyłącznie w podanym kierunku.
Autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach oraz przystankach tymczasowych:
- Lipowa - 6 Sierpnia w kierunku północnym
- Skłodowskiej-Curie – Gdańska w kierunku zachodnim (do 9 sierpnia)
- Zielona – Żeromskiego w kierunku wschodnim (istniejący przystanek tramwajowy)
- Żeromskiego – Zielona w kierunku południowym (do 9 sierpnia)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?