Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na najwyższych stanowiskach w UMŁ. Adam Pustelnik wiceprezydentem Łodzi. W tle rozgrywka polityczna jak w "House of Cards"

Marcin Darda
Marcin Darda
Adam Pustelnik pracę na stanowisku wiceprezydenta rozpocznie w poniedziałek 21 września.
Adam Pustelnik pracę na stanowisku wiceprezydenta rozpocznie w poniedziałek 21 września. Savills Polska
Adam Pustelnik ma zostać w czwartek (17 września) powołany na wiceprezydenta Łodzi. To żadne zaskoczenie, bo o nadchodzącej zmianie informowaliśmy już przed dwoma tygodniami. Zaskoczeniem może być jednak to, kogo Pustelnik zastąpi na stanowisku wiceprezydenta.

Wiadomo, że Adam Pustelnik pracę na stanowisku wiceprezydenta Łodzi rozpocznie w najbliższy poniedziałek. Co ciekawe, przez całe wakacje i początek września pojawiały się informacje, że Pustelnik zastąpi na stanowisku wiceprezydenta Adama Wieczorka. Wieczorek, szef PO w Łodzi, miał zaś otrzymać stanowisko sekretarza miasta, a co z kolei miało za sobą pociągnąć sekwencję kolejnych zmian personalnych, co najmniej w dwóch spółkach miejskich.

Tyle, że według naszych informacji nowy wiceprezydent przejmie część kompetencji innego bliskiego doradcy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, pierwszego wiceprezydenta Wojciecha Rosickiego. Rosicki ma otrzymać nowe zadanie, prawdopodobnie będzie nowym sekretarzem miasta, a funkcja ta zostanie wzmocniona nowymi kompetencjami. Skąd ta zmiana strategii?

Otóż wiceprezydent Wieczorek ostatnie miesiące spędził na rekonwalescencji po ciężkiej operacji neurochirurgicznej. Do pracy miał wrócić w miniony poniedziałek, i to na ten dzień w UMŁ zaplanowano powołanie Pustelnika, jak nieoficjalnie ustaliliśmy. Tyle tylko, że w niedzielę Adam Wieczorek o historii swej choroby opowiedział w mediach społecznościowych, publikując do tego - przez niektórych uznanych za drastyczne – fotografie gojącej się rany głowy po operacji. Nie to jest jednak kluczowe.

CZAS WRACAĆ.

Nie było mnie z Wami kilka miesięcy, ale miałem dość istotny powód. Kończy się moja ponad roczna historia...

Opublikowany przez Adama Wieczorka Niedziela, 13 września 2020

Otóż Wieczorek zakończył swój wpis tak brzmiącym fragmentem:

„(...) Stęskniłem się za sprawami Łodzi. Jak na żeglarza przystało wracam na pokład. Bycie pacjentem, to nie to samo co zajmowanie się ochroną zdrowia i sprawami społecznymi. Jednak ostatnie doświadczenia sprawiły, że jeszcze lepiej mogę rozumieć potrzeby Łodzian. Już cieszę się na myśl o powrocie do pracy. Mam wspaniały zespół z Hanna Zdanowska na czele, do którego wracam”.

W UMŁ i łódzkiej PO przyjęto to jako ucieczkę do przodu i jasny komunikat: Wieczorek nie zamierza przyjąć stanowiska sekretarza. Co więcej: uznano, że dla wizerunku prezydent Zdanowskiej byłoby niekorzystne zdymisjonowanie Wieczorka po takiej deklaracji i publikacji pooperacyjnych zdjęć, nawet gdyby miał otrzymać stanowisko sekretarza. Poza tym Wieczorek do pracy nie wrócił. W poniedziałek za pośrednictwem FB poinformował, że miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem i musi poddać się testowi, we wtorek oznajmił tym samym kanałem komunikacji, iż ma wynik negatywny. Natomiast obecność COVID-19 stwierdzono u jego małżonki, co oznacza, że oboje zostali objęci kwarantanną.

W UMŁ nie czekano. W zmiany zamiast Wieczorka wprzęgnięto wiceprezydenta Rosickiego. Rosicki zajmuje się m.in. inwestycjami, funduszami europejskimi, nadzoruje drogi i transport, a także spółki miejskie.

***
Adam Pustelnik to były dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi, który odszedł z magistratu w marcu 2019 r. do sektora prywatnego, ale już w styczniu 2020 r. został społecznym pełnomocnikiem prezydent Łodzi ds. kontaktów z inwestorami. To także zaufany prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, która jako szefowa regionu łódzkiego PO, chciała, by został nr jeden na łódzkiej liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, jednak przegrała tę batalię przed zarządem krajowym PO. W łódzkiej PO niektórzy są pewni, iż Hanna Zdanowska widzi w nim swego następcę na stanowisku prezydenta Łodzi. Pustelnik jest bezpartyjny.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki