MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na Piotrkowskiej w Łodzi. Sprawdź nową organizację ruchu [MAPA]

Agnieszka Magnuszewska
Od niedzieli zaczną się kolejne utrudnienia w ścisłym centrum Łodzi. Drogowcy wprowadzą ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Piotrkowskiej od ulic Żwirki/Wigury do alei Mickiewicza. W związku z tym nie będzie można skręcać z alei Mickiewicza w Piotrkowską. A to nie jedyna zmiana.

Nowa organizacja ruchu na Piotrkowskiej wiąże się z rozpoczęciem budowy torowiska na modernizowanej trasie W-Z. Ze względu na to, że od niedzieli auta będą mogły się przemieszczać tylko od Żwirki /Wigury do Mickiewicza, ruch w przeciwległym kierunku przeniesie się pewnie na sąsiednią ulicę Sienkiewicza.

Żeby zmniejszyć tam korki, drogowcy znoszą od niedzieli nakaz prawoskrętu z alei Mickiewicza w Sienkiewicza. Przez skrzyżowanie Mickiewicza - Sienkiewicza będzie można przejechać na wprost i tym samym dojechać aż do ulicy Kilińskiego.

Ruch ma też zostać usprawniony po południowej stronie alei Kościuszki między ulicą Żwirki a aleją Mickiewicza. Do niedzieli przed przystankiem tramwajowym powstanie specjalny pas do zawracania w kierunku południowym (ulica Żwirki), bo do tej pory kierowców obowiązywał nakaz skrętu w prawo w Mickiewicza. Jednak kierowcy, korzystający z zawrotki, muszą pamiętać, że tramwaje mają w tym miejscu pierwszeństwo przejazdu.

Powinno to ułatwić jazdę tym kierowcom, którzy zamiast na jednokierunkowym odcinku Piotrkowskiej będą parkować na alei Kościuszki. Zresztą, w związku z robotami torowymi na Piotrkowskiej między alei Mickiewicza a ulicami Żwirki/Wigury ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych. Parkowanie będzie dozwolone tylko po wschodniej stronie jezdni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki