Zmniejszono liczbę autobusów kursujących z Huty Jagodnica....

  Zmniejszono liczbę autobusów kursujących z Huty Jagodnica. Mieszkańcy są oburzeni

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Drastycznie zmniejszono liczbę kursów autobusowych z Huty Jagodnica

  Drastycznie zmniejszono liczbę kursów autobusowych z Huty Jagodnica ©Łukasz Kasprzak

  Z myślą o mieszkańcach Aleksandrowa, a nie o łodzianach układano rozkłady jazdy autobusów linii 74 A i B. Przekonani są o tym mieszkańcy Huta Jagodnica, którzy po zmianach w rozkładach nie mają jak wrócić z pracy, a dzieci czym dojechać do szkoły.
  Drastycznie zmniejszono liczbę kursów autobusowych z Huty Jagodnica

  Drastycznie zmniejszono liczbę kursów autobusowych z Huty Jagodnica ©Łukasz Kasprzak

  - Wcześniej mieliśmy jeden autobus linii 74 i w ciągu dnia kursował 50 razy. Teraz mamy dwie linie, ale łączna ilość ich kursów to 33 - mówi Krzysztof Markus z Huty Jagodnica. - Jak ktoś spóźni się na autobus, to musi czekać 40-50 minut. Do domu nie opłaca się wracać, bo wiele osób musi iść do przystanku ponad kilometr.

  Zmiany w rozkładach jazdy spowodowane są wydłużeniem kursów do Aleksandrowa i podpisaniem w tej sprawie porozumienia międzygminnego, które obowiązuje od 1 września.

  - I właśnie pod mieszkańców tej miejscowości ułożono rozkłady, a o nas zapomniano. Gdy zadzwoniłam do zarządu dróg i zapytałam o powód takiej decyzji, usłyszałam, że Aleksandrów jest bogatszy - oburza się Małgorzata Walczak.

  Absurdów w rozkładzie jazdy nie brakuje. Przede wszystkim linia 74 B na Hutę Jagodnicę nie kursuje w dni robocze między godz. 4.37 a 9.37. Za to w niedzielę między tymi godzinami jest aż osiem kursów. A biorąc po uwagę dwie linie 74 A i B to kursów w niedzielę jest więcej niż w dni robocze. Poza tym z ostatnich autobusów jadących w stronę Huty Jagodnica nie mogą korzystać osoby pracujące na drugą zmianę. Brakuje im 10 minut do przesiadki.

  Co na to Zarząd Dróg i Transportu?

  - Takie rozwiązanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez rady osiedli, których to dotyczy - zaznacza Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.

  Jednak członkowie rady się z tym nie zgadzają.

  - Konsultowano z nami przebieg wydłużonych tras, ale nie rozkłady jazdy - podkreśla Sławomir Markus z Rady Osiedla Złotno.

  ZDiT nie widzi błędów w rozkładach i tłumaczy, że ogólna liczba odjazdów z Huty Jagodnica zmniejszyła się o liczbę kursów kierowanych do Aleksandrowa.

  - Autobusy linii 74, 74A i 74B kursują na terenie Łodzi średnio co 20 minut, ale gdy jedna z brygad (autobus) jedzie do Aleksandrowa, częstotliwość w Hucie Jagodnicy spada do 40 minut - dodaje Kubik.

  A po co nadmierna częstotliwość autobusów w niedzielę?

  - Kursy w godzinach 5-7 w dni robocze są realizowane do Aleksandrowa, dlatego linia 74B jeździ o tej porze tylko w weekendy - wyjaśnia rzecznik ZDiT.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hmmm...

  gogol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  odpowiedź jest prosta. nie spóźniajcie sie na autobus to nie bedzie problemu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sprawna komunikacja to ciągle marzenie

  Zygmunt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  No właśnie, w jakim celu zlikwidowano linie tramwajową na Nowe Złotno. Swego czasu z centrum miasta na Złotno kursowały dwie linie tramwajowe. Komu to przeszkadzało? Było to bardzo dobre, bo...rozwiń całość

  No właśnie, w jakim celu zlikwidowano linie tramwajową na Nowe Złotno. Swego czasu z centrum miasta na Złotno kursowały dwie linie tramwajowe. Komu to przeszkadzało? Było to bardzo dobre, bo punktualne, stałe i ekologiczne połączenie przeciwległych dzielnic i centrum Łodzi z Parkiem na Zdrowiu, cmentarzem na Mani i peryferyjnym Nowym Złotnem. Wzdłuż al. Unii i Srebrzyńskiej, gdzie biegło torowisko otoczone bogatą krzewiastą zielenią, władze miasta zlikwidowały tory i zieleń, urządzając tamże miejsca parkingowe dla samochodów. To przedsięwzięcie oznaczało, że na Zdrowie i po zdrowie do Parku lepiej udać się w otoczeniu spalin, niż pojazdem ekologicznym, jakim niewątpliwie jest tramwaj.
  Ta błędna polityka komunikacyjna jest stosowana do dziś. Obecny paraliż komunikacyjny miasta jest właśnie wynikiem tej polityki. Na skutek awarii, robót drogowych, remontów torowisk i innych prac - tworzy się chaos i ogromne utrudnienia komunikacyjne. Tworzone na ten czas tzw objazdy i komunikacja zastępcza niczego nie rozwiązują. Podróżni tracą cenny czas. A na ulicach tworzą się korki samochodowe zatruwając miasto spalinami.
  Gdyby władza myślała o mieszkańcach (nie tylko o swoich korzyściach) i potrafiła patrzeć na problemy mieszkańców perspektywicznie i rozwojowo, to nie likwidowałaby tak planowo i systematycznie torowisk tramwajowych. Gdyby nie zlikwidowano torowisk na ul Tuwima, a, Struga, Sterlinga, Czerwonej, Wróblewskiego, Radwańskiej itp - możliwe byłyby wówczas elastyczne i z minimalną stratą czasu objazdy tramwajowe. Wówczas potencjalni pasażerowie komunikacji miejskiej nie byliby zmuszeni do przesiadania się do własnych samochodów. Ten brak wyobraźni rządzących skutkuje szkodliwym dla zdrowia pomnażaniem natężenia trujących spalin w centrum miasta, nadmiernie czasowo wydłużonymi przejazdami komunikacji miejskiej.
  Dobrze się stało, że obecnie - częściowo gruntownie - przeprowadzane są remonty torowisk tramwajowych i odtwarzana jest komunikacja bezpośrednio do budowanego Dworca Fabrycznego. Brawa dla pani Prezydent. Zawsze lepsza sporadyczna renowacja niż sukcesywna dewastacja. Oby tak dalej!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LINIA 74 74A 74B

  ALEKSANDROWIAIN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 17

  NAJPIERW SPRZEDAJCIE WARTE GRUBE TYSIĄCE SAMOCHODZIKI MIESZKAŃCY HUTY JAGODNICY a potem narzekajcie na rozkłady.

  Autobusy woziły samych starych bez biletów, bogaczy, tych na gapę a tylko w 25%...rozwiń całość

  NAJPIERW SPRZEDAJCIE WARTE GRUBE TYSIĄCE SAMOCHODZIKI MIESZKAŃCY HUTY JAGODNICY a potem narzekajcie na rozkłady.

  Autobusy woziły samych starych bez biletów, bogaczy, tych na gapę a tylko w 25% uczciwych z biletami ważnymi.

  KUPCIE SOBIE ROWERY ALBO TACZKI.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Anka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Spadaj BUFONIE!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gałganów diabli wezmą, ŁÓDŹ i tak zostanie

  ppp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 10

  Przekaz tego jest jeden, trza się wyprowadzić z Łodzi. Działania władzy są oczywiste, trzeba zrobić wszystko żeby to miasto wymarło. Żeromski pisał, "gałganów diabli wezmą, ŁÓDŹ i tak zostanie".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tydzień zrównoważonego transportu

  Złotno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  w gumiaki i na rower!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo