Znicz Pruszków - ŁKS Łódź 1:2 [RELACJA]

Dariusz Piekarczyk
Jewhen Radionow z ŁKS Łódź zdobył piątego gola w tym sezonie
Jewhen Radionow z ŁKS Łódź zdobył piątego gola w tym sezonie Krzysztof Szymczak/archiwum Polska Press
Znicz zgaszony w blasku świateł elektrycznych. Spadkowicz z I ligi przegrał w piątkowy wieczór, na swoim stadionie, z ŁKS Łódź, beniaminkiem II ligi. Był to trzeci wyjazdowy mecz łodzian i pierwsze zwycięstwo na boisku rywala.

ŁKS odważnie rozpoczął mecz. Już w 11 minucie niezawodny Jewhen Radionow wyskoczył do piłki dośrodkowanej w pole karne. Przeciął jej lot głową i wpakował do siatki. To piąty gol Żeni w tym sezonie! Tak na dobrą sprawę była to jedyna okazja bramkowa, obu drużyn, w pierwszych 45 minutach.

Drugą połowę odważniej rozpoczęli, nie mający nic do stracenia, pruszkowianie. Strzałem głową Michała Kołbę próbował zaskoczyć Kamil Włodyka. Obrońcy ŁKS zdołali jednak zablokować jego strzał. Potem Mateusz Stryjewski strzela z kilku zaledwie metrów, ale znowu góra jest łódzki bramkarz. Około 60 minuty na boisku pojawił się Patryk Kubicki. Były piłkarz ŁKS Łódź i rosyjskiego Sibiru Nowosybirsk wprowadził sporo ożywienia w szeregi gospodarzy. Akcje ofensywne Znicza stały się groźniejsze. Na szczęście Kamil Juraszek powstrzymał szarżującego Patryka Czarnowskiego. Za to w 86 minucie wspomniany Patryk Kubicki strzałem z najbliższej odległości pokonał Michała Kołbę. Gracz Znicza miał szczęście, bo piłka otarła się jeszcze o jednego z łodzian i zmyliła Michała Kołbę i wylądowała w siatce. A więc trzeci wyjazdowy remis ŁKS? Nie, bo już w doliczonym czasie gry fantastycznym strzałem popisał się Maksymilian Rozwandowicz i zapewnił ŁKS zwycięstwo.

W niedzielę, 17 września, super mecz w Łodzi. Na obiekcie przy alei Unii 2 zamelduje się PGE GKS Bełchatów (godz. 16.30).

ZNICZ PRUSZKÓW - ŁKS ŁÓDŹ 1:2 (0:1)

BRAMKI: 0:1 - Jewhen Radionow (11, głową), 1:1 - Patryk Kubicki (86), 1:2 - Maksymilian Rozwandowicz (90+2)

ZNICZ: Michał Olczak – Paweł Tarnowski, Konrad Budek, Piotr Klepczarek, Rafał Włodarczyk – Mateusz Stryjewski (73, Karol Podliński), Marcin Smoliński, Patryk Czarnowski, Daniel Dybiec, Kamil Włodyka – Eryk Sobków (59, Patryk Kubicki). Trener: Dariusz Żuraw.

ŁKS: Michał Kołba – Paweł Pyciak, Kamil Juraszek, Maksymilian Rozwandowicz, Bartosz Widejko – Jakub Kostyrka, Przemysław Kocot, Tomasz Margol (87, Mateusz Gamrot), Piotr Pyrdoł – Krystian Pieczara (68, Patryk Bryła), Jewhen Radionow (89, Łukasz Zagdański). Trener: Jacek Janowski. Menadżer: Wojciech Robaszek. Kierownik drużyny: Jacek Żałoba.

ŻÓŁTE KARTKI: Karol Podliński - Jewhen Radionow, Krystian Pieczara, Przemysław Kocot.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Karski (Słupsk).

WIDZÓW: około 400.