Znów sukces Roberta Zająca i jego koszykarzy z ŁKS

Dzieci z SP 137 z panią dyrektor, trenerami i Teresą Zarzeczańską-Różańską (w środku) fot. sp 137 ŁódĹş
Koszykarze ŁKS pod wodzą zdolnego trenera Roberta Zająca osiągnęli niewyobrażalny sukces. W ciągu tygodnia zostali złotymi medalistami Gimnazjady oraz mistrzami Polski kadetów!

Kadeci ŁKS w finałowym turnieju mistrzostw Polski, który odbył się w Stargadzie Szczecińskim, w grupie pokonali Kasprowicza Inowrocław 63:55, przegrali ze Smykiem Prudnik 65:69 i zwyciężyli Spójnię Stargard Szczeciński 69:62. W półfinale okazali się lepsi od Novum Bydgoszcz 65:60, a w wielkim finale pokonali MKS MOS Pruszków 77:71.

Mistrzami Polski zostali: Bartek Bartoszewicz 122 punkty w turnieju, Michał Michalak 75, Dominik Binkowski 34, Marcin Kuczmera 31, Igor Grodzki 29, Dominik Kaczmarek 22, Robert Kuźniarek 17, Damian Wiaderny 5, Mateusz Fokczyński 5, Mateusz Paradowski, Krzysztof Pełka, Filip Grapow. Bartoszewicz zdobył tytuł najlepszego strzelca i MVP turnieju. W pierwszej piątce znalazł się również Michał Michalak.

Drużyna ŁKS oparta jest na uczniach Gimnazjum nr 46 w Łodzi (ul. Krochmalna), gdzie doskonałe warunki do treningu stworzyła zawodnikom dyr. Małgorzata Kamińska-Marty-niuk. Michał Michalak uczęszczał do innej szkoły - Gimnazjum nr 3 w Pabianicach (dyr. Włodzimierz Stanek). Drużyną opiekuje się sam Marcin Gortat.