Znów to zrobił! Kapitalna bramka Arkadiusza Milika bezpośrednio z rzutu wolnego

TDZaktualizowano
Arek Milik
Arek Milik ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Kolejny udany mecz Arkadiusza Milika dla Napoli. W niedzielę przeciwko Lazio polski napastnik zdobył przepiękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Niewiele brakowało, a cieszyłby się z dwóch kolejnych trafień.

Wynik meczu Napoli z Lazio otworzył w 34. minucie Jose Callejon. Trzy minuty później było już 2:0. Do rzutu wolnego w odległości około 20 metrów od bramki rywali podszedł Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski przymierzył, uderzył lewą nogą, a piłka poszybowała w samo "okienko". Thoma Strakosha nie miał żadnych szans. Dla 24-letniego Milika to już 11. gol w tym sezonie Serie A.

Wcześniej Polak mógł dwukrotnie pokonać golkipera Lazio, zabrakło mu jednak trochę szczęścia. Najpierw obił poprzeczkę, potem trafił w słupek. W wyjściowym składzie drużyny z Neapolu znalazł się też Piotr Zieliński, który w protokole meczowym zapisał się otrzymaną w końcówce spotkania żółtą kartką. Obaj nasi zawodnicy rozegrali po 90 minut. W drugiej połowie rzymianie zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Ciro Immobile, trzy punkty zostały jednak w Neapolu.

Napoli zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A. Wyprzedza je tylko Juventus, który ma sześć punktów przewagi, ale też jeden rozegrany mecz mniej. Stara Dama w poniedziałek dokończy 20. kolejkę spotkaniem z Chievo.

Minut przybywa, ale Lewandowski musi sobie radzić. Dudek: Z takich piłkarzy trener nie zrezygnuje

Materiał oryginalny: Znów to zrobił! Kapitalna bramka Arkadiusza Milika bezpośrednio z rzutu wolnego - Sportowy24