Znów wirus osłabił siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Tylko postraszyły Chemika

Małgorzata Lisiak, Ana Cleger, Martyna Łazowska.
Bez chorych na anginę Zuzanny Góreckiej i Moniki Fedusio musiały sobie radzić siatkarki Grot Budowlanych Łódź w pierwszym meczu półfinału play-off z Chemikiem w Policach.

Szansę gry w pierwszym składzie dostała Justyna Kędziora i choć grała poprawnie, gospodynie łatwo wygrały pierwszego seta.
Miał prawo narzekać prezes Marcin Chudzik, którego drużyna określana jako Młoda Polska, wciąż nie może pokazać pełni swych możliwości. Najpierw przez dwa sezony na przeszkodzie stawał Covid, teraz angina.
W drugim secie siatkarki Grot Budowlanych prowadziły już 15:9, ale stanęły w miejscu. Policzanki wyrównały (18:18), a później wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca. Łodzianki tylko postraszyły gospodynie.
W trzecim secie gra była jednostronna na korzyść Chemika. Nie była sobą Ana Cleger, która dużo lepiej grała w Legionowie, a przeciwko Chemikowi nie pokazała pełni umiejętności.
Rewanżowy mecz w Sport Arenie odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia o 17.30. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się w Policach.
W czterech dotychczasowych meczach w Łodzi trener Maciej Biernat wygrał cztery razy po 3:0. To dobry prognostyk przed meczem z Chemikiem.
Potwierdza się zainteresowanie Developresu Rzeszów pozyskaniem Weroniki Centki z drużyny Grot Budowlanych.

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)
Grot Budowlani: Justyna Kędziora 5, Małgorzata Lisiak 7, Martyna Łazowska 2, Paulina Damaske 9, Anna Lewandowska 4, Ana Cleger 18, Justyna Łysiak (l) oraz Daria Skomorowska. Trener: Maciej Biernat.