Znów wpadka ŁKS Siemens

Marek Kondraciuk
Alicja Perlińska walczy z Delleną Criner z Pruszkowa
Alicja Perlińska walczy z Delleną Criner z Pruszkowa fot. Krzysztof Szymczak
Koszykarki ŁKS Siemens znów będą rywalizować o utrzymanie się w ekstraklasie. Play off jest już daleko od nich. Wczoraj w zaległym meczu ŁKS przegrał z Liderem Pruszków 66:73. To trzecia z rzędu porażka. Łodzianki przegrały więc wszystkie mecze z obydwoma beniaminkami.

Pierwsza kwarta skłaniała do optymizmu. Ełkaesianki walczyły i grały z determinacją. Świetnie zaczęła Alona Nowikowa i wydawało się, że będzie indywidualnością meczu.

Katastrofa zaczęła się w 17 minucie. Po jedynym trafieniu z osobistego Ukrainki Tatiany Szczypakiny, kolejnej nowej, która niestety nie jest wzmocnieniem zespołu, ŁKS prowadził 28:25. Od tego momentu jednak, przez 6 minut nie zdobył już punktu, a Lider uzyskał ich aż 17. Zrobiło się 28:42. Łodzianki grały coraz bardziej nerwowo, bały się podejmować decyzje rzutowe, seryjnie popełniały niewymuszone błędy i nic dziwnego, że pruszkowianki z łatwością utrzymały 14-punktową przewagę do końca trzeciej kwarty (46:60).

Lider zwolnił jednak tempo i nieoczekiwanie przed ŁKS otworzyła się szansa. Sygnał do odrabiania strat dała Alicja Perlińska, najlepsza w łódzkim zespole. W 38 min ŁKS miał już tylko o 6 oczek mniej od rywala (62:68). Niestety, Agnieszka Makowska i Leona Jankowska spudłowały za 3, a Dominic Seals nie dorzuciła spod kosza. Perlińska "spadła" za pięć fauli, choć wydawało się, że sędziowie popełnili błąd kwalifikując jej ostatnie zagranie jako przewinienie.

Lidera nie udało się już dogonić i sytuacja ŁKS Siemens staje się bardzo trudna. Sobotni mecz z ROW Rybnik urasta do rangi spotkania "o życie". Takie mecze, jak wczorajszy ŁKS może wygrać pod warunkiem, że przynajmniej cztery zawodniczki zagrają - tak, jak z Odrą - na miarę swoich możliwości.

ŁKS Siemens AGD - Blachy Pruszyński Lider Pruszków 66:73
(20:16, 8:21, 18:23, 20:13)

ŁKS Siemens: Perlińska 20, Jankowska 10, Seals 8, Nowikowa 7, Grabowska, Oha po 2, Szczypakina 1, Owczarek 0. Trener: Mirosław Trześniewski.
Lider: Dąbkowska 15, Dabović 13, Shields 11, Sissoko 10, Górzyńska-Szymczak, Sprague po 8, Criner 7, Kuncewicz 1, Bednarczyk, Kopczyk, Pułtorak 0. Trener: Arkadiusz Koniecki.