ZUS 26.11.2021. Nowości, które dotyczą większości Polek i Polaków

Newsroom 360
Newsroom 360
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze Tomasz Czachorowski
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
26.11.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "@miki12341 @robson_pol Polecamy w tym temacie nasze wyjaśnienia o zmianach w dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym👇. ".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, powstał w 1934 roku. Jego zadaniem jest pobieranie składek m.in. na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a następnie przyznawanie odpowiednich świadczeń. Zarówno wysokość składek, jak i przyznawanych później świadczeń mogą nieznacznie zmieniać się co roku. Na twitterowym koncie ZUS znajdziesz m.in. informacje na temat świadczeń, które mogą Ci przysługiwać.

26.11.2021 w ZUS-ie. Co musisz wiedzieć?

@miki12341 @robson_pol Polecamy w tym temacie nasze wyjaśnienia o zmianach w dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym👇
https://t.co/wmP2bS8ONQ


@robson_pol Datą płatności składek jest dzień obciążenia rachunku bankowego płatnika. Dlatego warto sprawdzić, do której godziny Pana bank księguje transakcje. Wniosek o przywrócenie terminu płatności składek jest potrzebny tylko w przypadku opłacania dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego.


🗓️ Od 1⃣ grudnia pracujący #renciści, a także #emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego (60/65 lat), będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń.

📈 To efekt wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w kraju.

#emerytura #renta #ZUS https://t.co/yRxKP3s62L


💬 #ZUS to "fabryka" danych. Trzeba tylko chcieć z tych danych korzystać. Taką możliwość daje naszym klientom #PUE - podsumował @PawelJaroszek, wiceprezes ZUS.


🗨️ Współpracujemy też ze szkołami wyższymi, by studenci byli świadomi, co ich czeka na rynku #pracy - dodał wiceprezes #ZUS. https://t.co/RIyFVs3XOz


📌 Wiceprezes #ZUS, @PawelJaroszek, podczas konferencji "Pomnażanie oszczędności Polaków" organizowanej przez @FundacjaGPW:

💬 Jesteśmy obecni w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z projektami edukacyjnymi "Projekt z ZUS" i "Lekcje z ZUS". https://t.co/8y875wILQN


📢 Dobrowolne #ubezpieczenie chorobowe nie będzie ustawać z powodu opóźnienia w opłaceniu #składki albo zaległości na koncie w #ZUS.

Taka zmiana wejdzie w życie 1⃣ stycznia 2022 r.
Co oznacza dla #przedsiębiorcy? Sprawdź w naszym opracowaniu⬇️
https://t.co/wmP2bS8ONQ


@ChromyEwa @MRiPS_GOV_PL W tej sprawie prosimy o kontakt z naszą infolinią (22 560 16 00) lub poprzez formularz zapytania w PUE.


@FroggaK Wykaz zmian wraz numerami artykułów dostępny jest tu: https://t.co/BsT6rYMagz


✅ Od stycznia do września przyznaliśmy ponad 2⃣0⃣0⃣ tys. nowych emerytur. Przeciętna wysokość nowego #świadczenia wyniosła ok. 2738 zł.

Więcej informacji w raporcie o sytuacji #FUS za I-III kwartał 2021 r.👉 https://t.co/ByofXvz5VU

#emerytura #ZUS #daneZUS https://t.co/KeSAFwZUAl


@FroggaK To przepis Ustawy z 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.
Nie dotyczy ub. zdrowotnego, tylko chorobowego, od którego zależy prawo do zasiłków. W przypadku ub. zdrowotnego będzie po staremu: liczy się zgłoszenie.


@FroggaK Od nowego roku ubezpieczenie chorobowe nie ustanie z powodu nieterminowego opłacenia składek. Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać świadczenia z ubezpieczenia chorobowego również, gdy opłacą składki po terminie.


RT @Koalicja_na: 👉 Jaka jest, a jaka powinna być opieka długoterminowa? Porozmawiamy o tym podczas 3. konferencji "Opieka długoterminowa w…


🌐 W międzynarodowym gronie przedstawicieli instytucji zabezpieczenia społecznego dyskutujemy dziś między innymi o systemach emerytalnych, migracji i rynku pracy.

Posiedzeniu komisji technicznej @ISSACOMM przewodniczy prezes #ZUS, prof. Gertruda #Uścińska.

#SocialSecurity https://t.co/HEp79c2ElI


💬 Pierwsza #składka zdrowotna wyliczona na nowych zasadach z #PolskiŁad dotyczy stycznia 2022 roku. Przedsiębiorcy opłacą ją w lutym - przypomniała prezes #ZUS, prof. Gertruda #Uścińska podczas spotkania u @RzecznikMSP.

📹Trwa transmisja webinaru👇
https://t.co/1j149lcoN7


RT @RzecznikMSP: #Przedsiębiorcy zainteresowani zmianami w rozliczaniu #składki zdrowotnej po wprowadzeniu #PolskiŁad mogą śledzić spotkani…


💰 Od stycznia do września przychody #FUS ze składek na ubezpieczenia społeczne wyniosły w sumie 172,4 mld zł.

📈 To o 9,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 r.

#daneZUS

ℹ️ Więcej o sytuacji finansowej FUS za trzy kwartały tego roku👇
https://t.co/ByofXvhuxk https://t.co/ESTG62gl5s


Dzięki dobrej sytuacji Funduszu Ubezpieczeń Społecznych #ZUS podjął decyzję, aby nie wykorzystywać w pełni dotacji z budżetu państwa.
💬 Zwolniliśmy już 19,5 mld zł. Stale analizujemy i monitorujemy sytuację #FUS - dodaje prezes ZUS, prof. #Uścińska.


💬 W trzech kwartałach 2021 roku stopień pokrycia wydatków wpływami ze składek osiągnął 80,9%. Zbliżamy się do wartości obserwowanych przed wybuchem epidemii - wskazuje prof. Gertruda #Uścińska, prezes #ZUS, w komentarzu do sytuacji #FUS👇
https://t.co/9sLyU558FM


⏰Już dziś #przedsiębiorcy zainteresowani zmianami w rozliczaniu #składki zdrowotnej mogą wziąć udział w spotkaniu online z prezes #ZUS prof. Gertrudą #Uścińska, @RzecznikMSP @AdamAbramowicz1 oraz ekspertami Zakładu i @MF_GOV_PL.

Szczegóły i zapisy⬇️
https://t.co/Vo66r2uFri https://t.co/1VTy1Vq4IT


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Wideo

Materiał oryginalny: ZUS 26.11.2021. Nowości, które dotyczą większości Polek i Polaków - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie