Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZUS zaprasza na wizytę elektroniczną zamiast na zwykłą. Odbyło się już 111 tys. e-wizyt. Jak wygląda takie spotkanie z urzędnikiem?

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Już 11 tys. osób wybrało wizytę elektroniczną
Już 11 tys. osób wybrało wizytę elektroniczną Archiwum/Maciej Stanik
Już 111 tys. elektronicznych wizyt zorganizowali pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zachęcają, by zwłaszcza w okresie zimowym, nie wychodzić z domu i załatwić sprawę zdalnie.

Okazuje się, że pod koniec ubiegłego roku lekarze wystawili naprawdę dużo zwolnień lekarskich. W listopadzie 2022 było ich 1 mln 835 tys., a w grudniu już nawet 2 mln 178 tys. To dane ogólnopolskie, ale w województwie łódzkim wcale nie było lepiej.

- W województwie łódzkim w listopadzie ubiegłego roku z tytułu choroby własnej wystawiono w sumie 130 tys. zwolnień, natomiast w grudniu – 178,5 tys. - wylicza Monika Kiełczyńska, rzecznik regionalny ZUS województwa łódzkiego. Klienci najczęściej wybierali e-wizyty w temacie emerytur i rent, zasiłków oraz zagadnień dotyczących obowiązków ubezpieczeniowych firm, w tym również w kontekście pracowników. Chętnie korzystali też z możliwość potwierdzenia profilu utworzonego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jak zarezerwować e-wizytę?

E-wizytę można zarezerwować na stronie internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9 a 14. Chcąc zarezerwować taką wizytę w dogodnym czasie i terminie, należy wejść na link do e-wizyty. Można umówić się także na konsultacje w sprawie zasiłków, emerytur i rent w języku migowym (PJM).

Podczas rezerwacji e-wizyty należy: podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę spotkania, wybrać temat spotkania, w przypadku osoby niesłyszącej, należy wybrać e-wizytę w języku migowym (PJM), a następnie zaznaczyć interesujący temat spotkania.

Jak przygotować się do e-wizyty?

Urzędnicy proszą też klientów o przygotowanie się do e-wizyty, czyli wybranie prywatnego, cichego miejsce z neutralnym tłem. Potrzebne są też: urządzenie z kamerą (komputer, laptop, tablet albo telefon), dowód osobisty w przypadku chęci uzyskania informacji w sprawie indywidualnej. W trakcie spotkania online może wziąć udział osoba trzecia, ale tylko wówczas, gdy jest to opiekun klienta, którego dane podano przy rezerwacji e-wizyty.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki