Zuzanna Dopieralska z Olimpu Łódź wicemistrzynią świata. Wielki sukces polskiego i łódzkiego karate

Wielki sukces polskiego i łódzkiego karate, Zuzanna Dopieralska z Olimpu Łódź wywalczyła srebrny medal i wicemistrzostwo Świata w karate w kategorii kadet – 47 kg.

Mistrzostwa odbyły się w Turcji w miejscowości Konya. W zawodach wystartowali zawodnicy z 105 państw. W kategorii Zuzanny Dopieralskiej wystartowało 47 zawodniczek z 47 państw. O medal było bardzo trudno, choć nasza zawodniczka, która w tym roku wywalczyła mistrzostwo Europy była wymieniana jako kandydatka do medalu. W pierwszej walce wygrała z zawodniczką z Cypru Ioulianą Daliti 4:2, druga walka to zwycięstwo z zawodniczką z Hongkongu Wong Han Yi Hidy 3:0. W ćwierćfinale pokonała zawodniczkę z Turcji Kilic Nehir, przy stanie 0:0 przez wskazanie 3:2. Półfinał to świetna walka i zwycięstwo nad zawodniczką z Ukrainy Anną Vashchyshyn 1:0. Finał to nieznaczna przegrana z zawodniczką z Japonii Uchida Towana 0:1.
- Pomimo przegranej w finale wracamy bardzo zadowoleni - opowiada trener zawodniczki Maciej Gawłowski. - Było bardzo trudno, ale Zuzanna Dopieralska stanęła na wysokości zadania. Cieszy fakt, że jest pewnego rodzaju stabilizacja i po świetnym występie na Mistrzostwach Europy jest następny wielki sukces tym razem na Mistrzostwach Świata. Dzięki temu rezultatowi zawodniczka Olimpu Zuzanna Dopieralska umocniła się na pierwszym miejscu w światowym rankingu World Karate Federation.
Sukces jest tym większy że jest to dopiero piąty medal wywalczony w historii polskiego karate na poziomie Mistrzostw Świata. Wcześniej medale wywalczyli:
złote - Dorota Banaszczyk Olimp Łódź - 2018/ /kategoria senior/
Dominik Dziuda – Olimp Łódź – 2019 - /kategoria kadet/,
brązowe medale:
Dawid Sobkowiak Pleszewski KK – 2019 /kategoria junior/
i Krzysztof Szewczyk Olimp Łódź - 2017 /kategoria kadet/

Bardzo dobry występ zaliczył również Łukasz Bankowski z Olimpu, który wywalczył 7 miejsce w kategorii junior – 68 kg. Łukasz wygrał trzy walki z zawodnikami z Czarnogóry, Gruzji i Maroko. W ćwierćfinale poprzez nie jednogłośną decyzję sędziów przegrał z zawodnikiem z Arabii Saudyjskiej.
- Szkoda, bo mało brakowało, żeby walczył o finał. Łukasz walczył jeszcze w repasażach o możliwość walki o brązowy medal, ale również nieznacznie przegrał z późniejszym brązowym medalistą z Azerbejdżanu. Ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu - dodał trener Maciej Gawłowski.
Dobry start zaliczył Krzysztof Szewczyk w kategorii U21 – 75 kg. Krzysztof wygrał z zawodnikiem z Libanu, potem Cypru i niestety w trzeciej rundzie przegrał z zawodnikiem z Maroka. Z postawy i poziomu walk jesteśmy zadowoleni jeżeli chodzi o wynik to już jest duży niedosyt.
Bardzo liczyliśmy na start Dominika Dziudy, który niestety odpadł w drugiej walce. Pierwsza wygrana z zawodnikiem z USA, potem przegrana z zawodnikiem z Grecji. Antonina Żurawska w pierwszej walce wygrała z Hiszpanką, potem uległa późniejszej brązowej medalistce z Włoch. Przemysław Kołodziejczak w pierwszej wygrał z zawodnikiem z Cypru w drugiej przegrał z zawodnikiem z Kosowa. Klaudia Rachwał przegrała pierwszą walkę z aktualna mistrzynią Europy z Danii.
Łódź i Polskę reprezentował jeszcze Kacper Wojciechowski z Champion Team który przegrał nieznacznie swoją pierwszą walkę z zawodnikiem z Litwy.
Reasumując dobry start zawodników Olimpu i kolejny duży sukces Zuzanny Dopieralskiej i Olimpu Łódź z ekipy TME.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0