Związkowcy z KWB Bełchatów piszą list do premiera w sprawie odkrywki Złoczew

Grzegorz MaliszewskiZaktualizowano 
Złóż węgla w odkrywce Szczerców może wystarczyć do 2036 roku. Czy kolejna odkrywka powstanie w okolicach Złoczewa? Dariusz Śmigielski
Odkrywka Złoczew wciąż bez koncesji. Związkowcy z bełchatowskiej kopalni napisali list do premiera RP dopominając się o dotrzymanie obietnicy budowy odkrywki Złoczew. Grożą zablokowaniem stolicy.

Nawet 20 tys. osób może stracić pracę po wyczerpaniu złóż w odkrywkach Bełchatów i Szczerców, jeśli do tej pory nie zostanie uruchomiona odkrywka Złoczew. To prognozy związkowców z KWB Bełchatów, którzy napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego, domagając się przyznania kopalni Bełchatów koncesji na wydobycie węgla z odkrywki Złoczew.

Odkrywka Złoczew pod wielkim znakiem zapytania. Związkowcy z...

Nie odpuścimy walki o Złoczew, nawet jeśli miałoby dojść do zablokowania Warszawy. Potrafimy bronić naszym miejsc pracy i stabilizacji regionu - napisali związkowcy w liście do premiera.

Minister środowiska wziął się za koncesję na wydobycie węgla z kopalni "Złoczew"

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-05-09T08:06:34 02:00, Darek z Pomorza:

Żadnej kopalni nie będzie!

Koniec niszczenia przyrody. Mieszkańcy obszaru na którym chcą zbudować kopalnię jestem z Wami! Pilnujcie swojej Ziemi i nie dajcie się z niej wygonić ani przekupić za pieniądze!

2019-05-09T17:12:21 02:00, Gość:

Ty pilnuj tylko siebie zebys nie niszczyl i na rower sie przesiadz!

A skąd wiesz że rowerem nie jeżdżę

G
Gość
2019-05-09T08:06:34 02:00, Darek z Pomorza:

Żadnej kopalni nie będzie!

Koniec niszczenia przyrody. Mieszkańcy obszaru na którym chcą zbudować kopalnię jestem z Wami! Pilnujcie swojej Ziemi i nie dajcie się z niej wygonić ani przekupić za pieniądze!

Ty pilnuj tylko siebie zebys nie niszczyl i na rower sie przesiadz!

G
Gość
2019-05-09T08:06:34 02:00, Darek z Pomorza:

Żadnej kopalni nie będzie!

Koniec niszczenia przyrody. Mieszkańcy obszaru na którym chcą zbudować kopalnię jestem z Wami! Pilnujcie swojej Ziemi i nie dajcie się z niej wygonić ani przekupić za pieniądze!

2019-05-09T10:24:05 02:00, Górnik:

A swojego laptopa gdzie ładujesz hipokryto 😅? ??

2019-05-09T11:29:04 02:00, Gość:

Sam jesteś hipokryta deklu.

Dokladnie hipokryci !!! A z kad maja energie Niemcy czy Amerykanie puknijcie sie w ...

G
Gość
2019-05-09T09:54:01 02:00, ....:

Związkowcy walczą o swoje cztery litery... Węgiel w Polsce to przeżytek....

2019-05-09T10:36:14 02:00, Andrzej:

A jaka jest alternatywa. Proszę mi pokazać kraj który posiadając u siebie takie zasoby złóż zrezygnował by z nich i kupował energię uzależniając się w ten sposób od kogoś. Takie kraje jak USA, Kanada, Rosja, itp poprostu się z nas śmieją. Ale łatwo manipulować ludźmi jakie kopalnie i elektrownie są złe. Proszę może przestać jeść mieso bo produkcja jego to większa emisja CO2 niż z elektrowni.

Dokladnie masz racje a ci pseudo ekolodzy to tacy hipokryci!Kazdy widzial co po sobie zostawili na szczycie klimatycznym

G
Gość

W dupie sobie kopie a nie w mojej gminie

G
Gość
2019-05-09T08:06:34 02:00, Darek z Pomorza:

Żadnej kopalni nie będzie!

Koniec niszczenia przyrody. Mieszkańcy obszaru na którym chcą zbudować kopalnię jestem z Wami! Pilnujcie swojej Ziemi i nie dajcie się z niej wygonić ani przekupić za pieniądze!

2019-05-09T10:24:05 02:00, Górnik:

A swojego laptopa gdzie ładujesz hipokryto 😅? ??

Sam jesteś hipokryta deklu.

S
Spadaj

Jedzcir do Zł oczewa to zobaczycie jak się tam żyje. Pola lasy łąki stada saren, małe Bieszczady!Park krajobrazowy obok! Ludzie żyjący od pokoleń mają spadać? Pewnie, a okoliczne wsie? Hałas w dzień i w noc

A
Andrzej

Zamknijmy wszystkie kopalnie i elektrownie. Kupmy prąd od Niemca. Póki co bardzo ekologiczny bo w większości z węgla brunatnego.

A
Andrzej
2019-05-09T09:54:01 02:00, ....:

Związkowcy walczą o swoje cztery litery... Węgiel w Polsce to przeżytek....

A jaka jest alternatywa. Proszę mi pokazać kraj który posiadając u siebie takie zasoby złóż zrezygnował by z nich i kupował energię uzależniając się w ten sposób od kogoś. Takie kraje jak USA, Kanada, Rosja, itp poprostu się z nas śmieją. Ale łatwo manipulować ludźmi jakie kopalnie i elektrownie są złe. Proszę może przestać jeść mieso bo produkcja jego to większa emisja CO2 niż z elektrowni.

A
Andrzej
2019-05-09T08:06:34 02:00, Darek z Pomorza:

Żadnej kopalni nie będzie!

Koniec niszczenia przyrody. Mieszkańcy obszaru na którym chcą zbudować kopalnię jestem z Wami! Pilnujcie swojej Ziemi i nie dajcie się z niej wygonić ani przekupić za pieniądze!

2019-05-09T10:24:05 02:00, Górnik:

A swojego laptopa gdzie ładujesz hipokryto 😅? ??

Ma na dynamo

G
Górnik
2019-05-09T08:06:34 02:00, Darek z Pomorza:

Żadnej kopalni nie będzie!

Koniec niszczenia przyrody. Mieszkańcy obszaru na którym chcą zbudować kopalnię jestem z Wami! Pilnujcie swojej Ziemi i nie dajcie się z niej wygonić ani przekupić za pieniądze!

A swojego laptopa gdzie ładujesz hipokryto 😅? ??

....

Związkowcy walczą o swoje cztery litery... Węgiel w Polsce to przeżytek....

D
Darek z Pomorza

Żadnej kopalni nie będzie!

Koniec niszczenia przyrody. Mieszkańcy obszaru na którym chcą zbudować kopalnię jestem z Wami! Pilnujcie swojej Ziemi i nie dajcie się z niej wygonić ani przekupić za pieniądze!

Dodaj ogłoszenie