Zwycięska premiera siatkarzy PGE Skry Bełchatów

W pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi siatkarze PGE Skry pokonali Cuprum w Lubinie 3:1. Trener Slobodan Kovac nie oszczędzał Aleksandra Atanasijevicia, Milada Ebadipoura, Grzegorza Łomacza i Mateusza Bieńka, którzy jako ostatni dołączyli do zespołu, ponieważ wcześniej występowali w rozgrywkach reprezentacyjnych.

Bełchatowianie w pierwszej partii kontrolowali przebieg rywalizacji. Prym w ofensywie wiódł w głównej mierze Aleksandar Atanasijević. Grzegorz Łomacz niemal równie często obsługiwał Dicka Kooya i Milada Ebadipoura. PGE Skra wygrała inauguracyjną odsłonę poniedziałkowego spotkania 25:22.

Początek drugiego seta miał nad wyraz wyrównany przebieg. Potem zespół gości zaczął swój koncert, natomiast Cuprum z dużym trudem budowało akcje, które byłyby w stanie zagrozić rywalom. Pomimo porażki gospodarzy w drugiej partii 19:25 z dobrej strony pokazywał się nowy środkowy lubinian. Florian Krage wygrywał sporo pojedynków na siatce i dobrze rozumiał się z rozgrywającym Masahiro Sekitą.

W trzecim secie gra lubinian odmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Podopieczni Pawła Ruska prowadzili już nawet 14:7! Wtedy Cuprum dopadła trudna do wytłumaczenia niemoc, a dzięki rewelacyjnej postawie Milada Ebadipoura w polu serwisowym PGE Skra zdołała dogonić dolnośląską drużynę i doprowadzić do remisu 17:17. W następnych minutach więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze. Marcin Waliński oraz Remigiusz Kapica dwoili się i troili i m.in. dzięki ich postawie ekipa z Lubina wygrała partię 25:22.

Czwarta odsłona to wymiana ciosów i wyrównany bój. Ci, którzy spodziewali się, że bełchatowianie rozpoczną sezon od łatwej przeprawy, musieli czuć się nieco zawiedzeni. Ostatecznie PGE Skra zwyciężyła 27:25, a statuetkę MVP odebrał Dick Kooy.

10 października o 17.30 PGE Skra Bełchatów zagra u siebie z AZS Olsztyn.

1. kolejka PlusLigi: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 25:27)

PGE Skra: Milad Ebadipour 14, Mateusz Bieniek 12, Aleksander Atanasijevic 19, Dick Kooy 15, Karol Kłos 10, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (l) oraz Damian Schulz 1, Mihajlo Mitić. Trener: Slobodan Kovac.