Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Przy piłce autorka gola Kasandra Parczewska

Przy piłce autorka gola Kasandra Parczewska ©Krzysztof Szymczak

Bardzo cenne zwycięstwo odniosły piłkarki UKS SMS Łódź w ósmej kolejce ekstraligi.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego pokonały na swoim stadionie AZS UJ Kraków, drużynę która też kandyduje do pierwszej szóstki. Po tym zwycięstwie piłkarki SMS powróciły na trzecie miejsce.

Zwycięskiego gola strzeliła w 34 minucie meczu Kasandra Parczewska po akcji Martyny Wiankowskiej. Dużą rolę odegrały też Monika Walak i Marzena Salamon. – To pierwsza bramka Kasandry Parczewskiej w barwach SMS – informuje Jarosław Kudaj, menedżer drużyny.

Po wpadce w Białej Podlaskiej przed tygodniem, cieszy, że łodzianki wygrały. Zasłużenie, bo dobrze broniły i stworzyły więcej groźnych sytuacji. Rywalki najlepszą okazję miały w drugiej połowie, strzał na linii bramkowej obroniła głową środkowa obrończyni Barbara Zdunek.

– To był trudny mecz dla naszej drużyny – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. – Trzeba przyznać, że rywalki nie zamierzały ułatwiać nam zadania i wysoko zawiesiły poprzeczkę. Cieszy, że dziewczyny podjęły twardą walkę, z której wyszły zwycięsko. Drużyna wywalczyła bardzo cenne trzy punkty. Gratulacje dla zawodniczek i trenera.

Jagiellonka w poprzednich meczach uległa tylko Medykowi i Górnikowi.
    Po meczu na dwa towarzyskie spotkania U-19 Portugalia - Polska pojechały: strzelczyni gola Kasandra Parczewska i Maja Osińska.

UKS SMS Łódź – AZS UJ Kraków 1:0 (1:0)
    Gol: Kasandra Parczewska (34)
    UKS SMS: Szulc - Zubchyk, Zdunek, Kovtun, Konat (14, Dragunowicz); Salamon (65, Osińska), Walak, Parczewska; Jedlińska (60, Kurzawa), Wiankowska, Molenda (78, Wesołowska). Trener Marek Chojnacki

Pozostałe mecze: Górnik Łęczna - AZS Wrocław 1:0, AZS Wałbrzych - Mitech Żywiec 2:2, Olimpia Szczecin - AZS Biała Podlaska 1:1, Unifreeze Górzno - Czwórka Radom 0:1. Awansem: Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 0:3.