Zwycięstwo TME ŁKH. Połowę drogi do pierwszej czwórki I ligi hokeja zespół TME ŁKH ma już za sobą

W rundzie zasadniczej hokeiści TME ŁKH zajęli piąte miejsce, a Sokoły czwarte. Wreszcie udało się jednak pokonać zespół z Torunia, z którym łodzianie dwukrotnie w tym sezonie przegrali i teraz torunianie mają trudniejsze zadanie, bo muszą wygrać dwa razy, a nasi już tylko raz - informuje red. Wojciech Filipiak.

W środę wieczorem w "Bombonierce" TME ŁKH wygrał 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Ilia Trofimow, najlepszy w tym meczu zawodnik ŁKH (2 gole i 2 asysty), zdobył pierwszą bramkę w 8 minucie, ale kilkanaście sekund przed końcem pierwszej tercji goście wyrównali, grając w podwójnej przewadze. Druga tercja to kolejne dwa gole ŁKH: Mateusza Kubiaka w 31 i Trofimowa w 34, ale na początku trzeciej tercji, znów grając w pięciu na trzech, goście poprawili wynik na 3:2.
Dramatycznej końcówki jednak nie było. Nawet bez Ricky'ego Regali (kara meczu) łódzcy obrońcy i Karri Hiukka w bramce nie dali się już pokonać, a Andriej Popow i Siarhiej Mikulczyk dobili rywala kolejnymi golami.
Drugi mecz odbędzie się w sobotę w Toruniu. Może już nie będzie trzeba grać w niedzielę? - liczy na sukces łodzian red. Wojciech Filipiak.

Pozostałe mecze pierwszej rundy play-off (w nawiasach miejsca po rundzie zasadniczej: Podhale (8) - Polonia Bytom (1) 3:6, Niedźwiadki Sanok (7) - Naprzód Janów (2) 3:2, SMS Katowice (6) -Zagłębie Sosnowiec (3) 3:6.