Żydzi w pikielhaubach walczą za kajzera. Zanim Niemcy wpadły...

  Żydzi w pikielhaubach walczą za kajzera. Zanim Niemcy wpadły w kleszcze antysemityzmu

  Ben Macintyre

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Cmentarz żołnierzy niemieckich w północnej Francji
  1/7
  przejdź do galerii

  Cmentarz żołnierzy niemieckich w północnej Francji ©Fot. Wikipedia Commons

  Powojenne Niemcy nie przypominały tych z 1935 r., kiedy to Goebbels zakazał wymieniania nazwisk Żydów poległych w I wojnie światowej. Winą za klęskę Niemiec obarczył Żydów.
  Niedawno po raz pierwszy miałem okazję odwiedzić jeden z niemieckich cmentarzy z okresu I wojny światowej, leżących na terenach byłego frontu zachodniego. Dziwne miejsca. Sprawiają wrażenie widma. Nie odwiedza się ich zbyt często, ale wszędzie panuje nieskazitelny porządek. Rozległe przestrzenie. Trawa ciągnie się aż po horyzont.

  Chodziłem między cmentarnymi alejkami, gdy nagle na jednym z nagrobków zobaczyłem wyrytą gwiazdę Dawida i żydowskie nazwisko.
  Następnie - kolejną. I jeszcze jedną. Setki kamieni nagrobnych oznaczały miejsca wiecznego spoczynku niemieckich żołnierzy żydowskiego pochodzenia. Ironia historii - leżeli tu Żydzi, którzy walczyli i umierali za kraj, który tak niewiele lat później rozpoczął eksterminację ludności żydowskiej.

  W 1914 r. w szeregach armii niemieckiej doliczono się ponad 100 tys. niemieckich Żydów. Około 12 tys. poległo podczas walk. Organizacje żydowskie w Niemczech entuzjastycznie wsparły cesarza. W ortodoksyjnych synagogach wznoszono modły za zwycięstwo Niemiec.

  Jednak po wojnie, gdy Niemcy znalazły się w kleszczach jeszcze bardziej zajadłego antysemityzmu, winę za klęskę zrzucono właśnie na Żydów. Oskarżono ich o wbicie Niemcom noża w plecy. W 1935 r. Joseph Goebbels ogłosił, iż teraz zabrania się wymieniania nazwisk poległych Żydów na wszystkich pomnikach pamięci ofiar I wojny światowej. Weteranów wojennych pochodzenia żydowskiego wyrzucono z pracy w służbie publicznej i pozbawiono ich obywatelstwa. Naziści po prostu wyrzucili żydowskich żołnierzy ze swojej historii - brutalna czystka etniczna całej przeszłości.

  Ogłoszono, że Żydzi walczący w niemieckich mundurach nie byli prawdziwymi Niemcami. Jednak na cmentarzu, który odwiedziłem - a także na wielu innych rozrzuconych na terenach byłego frontu zachodniego - Żydów grzebano obok Aryjczyków poległych za tę samą ojczyznę. Holokaust sprawia, że sama taka myśl wydaje się niemal nieprzyzwoita, a już z pewnością - przejmująco bolesna. Jednak w chwili, gdy zastanawiamy się, jak uczcić pamięć pierwszego wielkiego konfliktu XX w., odnajdujemy w niej niezwykle ważną lekcję. Zazwyczaj odczuwamy silną pokusę, by pierwszą wojnę postrzegać poprzez pryzmat drugiej. Jednak świat, który ruszył do walki w 1914 r., różnił się całkowicie od tego, który 25 lat później stanął w płomieniach kolejnego kataklizmu.

  II wojna światowa w przeważającej części biegła wzdłuż jasnych trajektorii moralnych - była walką przeciw nieustępliwie okrutnemu wrogowi. Manichejski konflikt dobra i zła, tyranii i wolności. Jej uczestnicy mówili językiem, którym posługujemy się do dziś. Po obu stronach wiedziano, o co się walczy.

  I wojna światowa okazała się bardziej zagmatwana pod względem moralnym. Cesarz i jego generałowie byli bezwzględnymi i brutalnymi militarystami, którzy w chwili, gdy ogłaszano wybuch wojny, sączyli szampana. Nie sposób jednak zarzucić im, że byli też rasistowskimi barbarzyńcami, którzy pokolenie później wciągnęli Niemcy w wir kolejnego światowego konfliktu.

  Pierwszą wojnę przenikało poczucie obowiązku i szacunku, edwardiańskiego z ducha imperializmu i honoru. Podczas II wojny
  światowej takie pojęcia stały się już niemodnym przeżytkiem. W trakcie pierwszej oficerowie z przeciwnych stron konfliktu mieli ze sobą więcej wspólnego pod względem kulturowym niż siedzący w okopach zwykli szeregowcy.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (31)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jeszce kilka slów :

  Podpisovsky (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 53 / 54

  Dodam tylko, ze liczba 12 tysiecy poleglych zolnierzy niemeickich zydowskiego "pochodzenia" sie chyba jednak nie zgadza, ja wielokrotnie slyszalem o 16 tysiacach. A wiele górnoslaskich zabitych...rozwiń całość

  Dodam tylko, ze liczba 12 tysiecy poleglych zolnierzy niemeickich zydowskiego "pochodzenia" sie chyba jednak nie zgadza, ja wielokrotnie slyszalem o 16 tysiacach. A wiele górnoslaskich zabitych wojoków da sie latwo znalesc w internecie, np. Królewskiej Huty - kilku synów zamoznego i wplywowego Goldberga (mial dom towarowy kolo synagogi i hotel "Eiserner Kanzler" w Bismarkhütte, dzialal w radzie miejskiej Königshütte, ale tez w gminie zydowskiej (spotkania m.in., takze grup zydowskich dzieci, w "ogródku piwnym" za hotelem) i róznych socjalnych stowarzyszenia, bral udzial w kooperacji na rzecz dobreji miedzywyznaniowej "koegzystencji" na terenie miasta. Na przyklad szpyndowal na podarunki bozonarodzeniowe katolików i ewangelików, na loterie/tombole i wycieczki szkolne, na okna witrazowe w kosciolach, chyba tez w Hedwig/Jadwidze, no i na wojskowe/wojenne cele, np. ekwipunek i paczki dla naszych(sic) soldatów.)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fajny artykul - dla ludzi myslacych

  Podpisovsky (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 52 / 47

  Nalezalo by dodac Remarquea, ale tez Junga.

  No i w GB jest przynajmniej dyskusja, choc moze czesciowo malo wiedzy.
  U nas Poloki od 100 lat manipuluja i deformuja fakty, niedopuszczaja do...rozwiń całość

  Nalezalo by dodac Remarquea, ale tez Junga.

  No i w GB jest przynajmniej dyskusja, choc moze czesciowo malo wiedzy.
  U nas Poloki od 100 lat manipuluja i deformuja fakty, niedopuszczaja do jakiejkolwiek wiedzy, kradna nam swiadomosc, wmawiaja nam swoja historie w swojej wersji i itd. - to jest dopiero problem !!!
  My musimy dopiero zrekonstruowac - co ? Praktycznie wszystko !!!!!

  Nie zmienia to faktu, ze mamy elity i te elity dobrze wiedza, co to byla ta Pierwsza Wojna (oraz: dunska, francuska, austryjacka, kolonijne), nie tylko "slaskie" powstanie styczniowe. :-)
  I ze np. walczylismy z Napoleonem, który na nas napadl. Czyli byl "zly", a nie "dobry", Poloki.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a trzymający świecznik to ..

  HeHe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 51 / 57

  kapral Adolf Hitler :) :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co jest rzeczywiście -- rzeczywiste

  imc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 45 / 49

  ,,,trwanie,,,odpowiada L.Kolakowski.Trwanie jest,,,bytem,,,nie myslimy otym ,a nawet niie umiemy tego sformulowac.Za to co to jest ,,,dobrobyt ,,,to wszyscy wiedza.Najgorsza ,,bieda,,,jest...rozwiń całość

  ,,,trwanie,,,odpowiada L.Kolakowski.Trwanie jest,,,bytem,,,nie myslimy otym ,a nawet niie umiemy tego sformulowac.Za to co to jest ,,,dobrobyt ,,,to wszyscy wiedza.Najgorsza ,,bieda,,,jest pazerna.Wg.Szewacha Weissa bogaci musza sie troche podzielic z tym bogactwem.Technika wojenna sie zmienia,religie tez ,przekaz medialny szaleje,a nasza umyslowosc i organizacje panstwowe sa zawsze w tyle , mocno spoznione.Nie potrafilismy i nie potrafimy tego zywiolu opanowac.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lojalni poddani państwa zaborczego

  outlaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 53 / 55

  To prawda poparli Kajzera i jego państwo. Byli też w formacjach zwalczających polskie powstania narodowe. Wielkopolskie i 3 x Śląskie. To, że po odzyskaniu przez Polskę tych ziem wyjechali w ramach...rozwiń całość

  To prawda poparli Kajzera i jego państwo. Byli też w formacjach zwalczających polskie powstania narodowe. Wielkopolskie i 3 x Śląskie. To, że po odzyskaniu przez Polskę tych ziem wyjechali w ramach realizacji postanowień Traktatu Wersalskiego - prawa do opcji - nie dziwi. Wszak byli lojalnymi poddanymi urzędnikami cesarstwa nasłanymi przez ich władze na ziemie polskie. Czuli się przecież Niemcami i głośno gardłowali za rewizją postanowień traktatu. Pozostali na miejscu nieliczni - mniej niż 1% mieszkańców tych ziem.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do glupiego polonusa :

  Damian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 52 / 49

  Slazacy nie byli "pod rozbiorem", bylismy waszymi "zaborcami".


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Damiana

  outlaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 59 / 50

  Ślązacy bodajże do 1748 roku byli poddanymi Marii Teresy, a potem Fryderyka (nie wiem jakiego numeru). Byli zatem przedmiotem gry władców w wojnie sukcesyjnej, a nie podmiotem. "Zaborcami" ?...rozwiń całość

  Ślązacy bodajże do 1748 roku byli poddanymi Marii Teresy, a potem Fryderyka (nie wiem jakiego numeru). Byli zatem przedmiotem gry władców w wojnie sukcesyjnej, a nie podmiotem. "Zaborcami" ? Wątpię. Raczej nieświadomymi władcy mieszkańcami nowego nabytku feudalnej monarchii.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Psinco wiesz, przyjezdny palancie (lub palantopotomku).

  Podpisovsky (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 49

  Co ty fanzolisz ?????

  To akurat Polacy, którzy Traktatowi najwiecej w Europie zawdzieczali - go zlamali !!!!!

  Nie wszyscy wschodniogórnoslascy Slazacy-Zydzi wyemigrowali do Niemiec (a wiec...rozwiń całość

  Co ty fanzolisz ?????

  To akurat Polacy, którzy Traktatowi najwiecej w Europie zawdzieczali - go zlamali !!!!!

  Nie wszyscy wschodniogórnoslascy Slazacy-Zydzi wyemigrowali do Niemiec (a wiec przewaznie tylko kilka kilometrów), a z tych, co sie zrobili "raus" wiekszosc wcale nie dobrowolnie.

  Przez cale lata 1920te i 30te polska administracja szykanowala, dyskryminowala, takze ich.

  Takze w osobie polskich (np. galicyjskich) Zydów-imigrantów. Taze w gminie/synagodze - na przyklad slynny rozlam w 1923 w królewskohuckiej gminie.

  Booze/Jahwe, racz temu pajacowi-szowiniscie-ignorantowi (od)dac rozum ! :-)

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co ja fanzole

  outlaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 43 / 52

  Czytaj dokumenty, a nie powtarzaj plotek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śląsk nigdy do Polski nie należał

  stawianie pomników powstańcom to gloryfikacja terrorystów? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 62 / 45

  zaborcą więc było państwo ze stolica w Warszawie, które nadanie Śląska zawdzięczało potrzebom francuskiej polityki. Zwalczanie rozmaitych ruchawek i ruchów terrorystycznych na podobienstwo...rozwiń całość

  zaborcą więc było państwo ze stolica w Warszawie, które nadanie Śląska zawdzięczało potrzebom francuskiej polityki. Zwalczanie rozmaitych ruchawek i ruchów terrorystycznych na podobienstwo współczesnej al-Kadiy było obowiązkiem służb państwowych (i jest nim do dzisiaj).zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Terroryzm państwowy

  outlaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 67 / 70

  Terroryzmem i to państwowym były rozbiory Polski. Władcy ościennych państw zatrzęśli d**ą po zgilotynowaniu w styczniu 1793 roku Ludwika XVIII we Francji i zdecydowali o likwidacji zagrożenia jakim...rozwiń całość

  Terroryzmem i to państwowym były rozbiory Polski. Władcy ościennych państw zatrzęśli d**ą po zgilotynowaniu w styczniu 1793 roku Ludwika XVIII we Francji i zdecydowali o likwidacji zagrożenia jakim była Polska z jej konstytucją z 3 maja 1791. Nikt im nie kazał tu wchodzić. A Śląsk był raczej przedmiotem handlu między dynastiami feudalnymi albo wojen sukcesyjnych. To że znalazł się w Polsce było skutkiem plebiscytu. Mimo że za Polską zagłosowało tylko około 40% ludności to zapisy Traktatu nakazywały liczenie głosów gminami, a nie ogólnie dla całego obszaru jak to zrobiono. Zaś co do Wielkopolski i Pomorza - te nigdy nie były częścią Królestwa Prus do 1772 i 1793 roku. Ich zajęcie było oczywistym aktem terrorystycznym sąsiedniego państwa.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gdyby liczono gminami byłoby jeszcze gorzej dla warsiawy..

  stawianie pomników powstańcom to gloryfikacja terrorystów? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 61 / 61

  a w 1772 i 1793 nie było wojny z Prusami. A traktaty zostały ratyfikowane "legalnie i formalnie" przez polski Sejm, w którym zasiadali posłowie wybrani przez sejmiki, a potem akceptowane przez...rozwiń całość

  a w 1772 i 1793 nie było wojny z Prusami. A traktaty zostały ratyfikowane "legalnie i formalnie" przez polski Sejm, w którym zasiadali posłowie wybrani przez sejmiki, a potem akceptowane przez króla. Kto wam kazał te traktaty podpisywać? I o co potem pretensje? Teraz też dzierżycie Ziemie Zachodnie (a przed wojną Śląsk) na mocy traktatów - na waszym miejscu więc raczej bym się traktatów trzymał. Jak sobie zaczniecie wybierać jedne, które się podobają a ignorować inne, bo wam nie pasują - zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Terroryzm Państwowy

  outlaw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 50

  Oczywiście. "Legalnie" i "formalnie" w Grodnie pod lufami rosyjskiej artylerii. To tak samo jak z Układem Monachijskim z 1938 roku. RFN jako następca prawny hitlerowskiej (nazistowskiej) III Rzeszy...rozwiń całość

  Oczywiście. "Legalnie" i "formalnie" w Grodnie pod lufami rosyjskiej artylerii. To tak samo jak z Układem Monachijskim z 1938 roku. RFN jako następca prawny hitlerowskiej (nazistowskiej) III Rzeszy Niemieckiej bodajże w 1973 roku uznała go wreszcie za nieważny z powodu zawarcia go pod groźbą zbrojnej agresji. Typowa terrorystyczna propozycja "Nie do odrzucenia".zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znim cos napiszesz to ...

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 53

  Poczytaj trochę historii. Także w źródłach pisanych Śląsk już w 990 roku został wzmiankowany jako wchodzący w skład państwa Mieszka.Wejście Śląska w skład państwa Polan potwierdza także dokument...rozwiń całość

  Poczytaj trochę historii. Także w źródłach pisanych Śląsk już w 990 roku został wzmiankowany jako wchodzący w skład państwa Mieszka.Wejście Śląska w skład państwa Polan potwierdza także dokument Dagome iudex z ok. 991 r.A biskupstwo wrocławskie objęło swym zasięgiem cały obszar Śląska. Pierwszym rzymsko-katolickim biskupem wrocławskim został bp Jan (Johannes Wrotizlaensis episcopus).To było w (1000r)
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zanim coś palniesz to...

  stawianie pomników powstańcom to gloryfikacja terrorystów? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 43

  Historia nie zaczęła się od Mieszka. Wcześniej był np. Marbod - dlaczego nie od niego zacząć? A potem: nawet jeśli Mieszko coś chciał od Śląska to potem jest potomek i następca Kazimierz, który w...rozwiń całość

  Historia nie zaczęła się od Mieszka. Wcześniej był np. Marbod - dlaczego nie od niego zacząć? A potem: nawet jeśli Mieszko coś chciał od Śląska to potem jest potomek i następca Kazimierz, który w traktatach trenczyńskich zrzekał się po wsze czasy zwierzchności nad Śląskiem... Pierwszym dziedzicznym koronowanym władcą państwa z tytułem królewskim zwanego później Królestwem Polskim był jego ojciec Łokietek.... (a ostatnim nikt inny jak Mikołaj II - Car - manipulujecie własną historię wrzucając i wyrzucają z niej co wam pasuje lub nie pasuje dla doraźnego interesu i propagandy). Nawiasem mówiąc ktoś kto reprezentuje warszawskie interesy winien chyba wiedzieć co to takiego Dagome Iudex i ile jest teorii na temat jego "powstania" - zachował się wszak jedynie jego odpis z XII wieku - a nie oryginał, a autor tego regestru uważał, że pisze o Sardynii...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cos tam o zydkach,a kiedy niema kamery to leja

  von ...... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 55 / 45

  http://www.youtube.com/watch?v=BFbIF_6yHHw&feature=endscreen&NR=1

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To som wszystko trele morele,zydzi byli i sa wszedzie

  Salam alam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 63 / 53

  tam gdzie sa tez jest duza kasa,niemcy,usa,cypr itd.Powodem do wojaczki nie byl antysemitysm tylko drogi adolf powiedzial sobie my mozemy opanowac i robic z ludzmi tak jak zydzi i ideologia...rozwiń całość

  tam gdzie sa tez jest duza kasa,niemcy,usa,cypr itd.Powodem do wojaczki nie byl antysemitysm tylko drogi adolf powiedzial sobie my mozemy opanowac i robic z ludzmi tak jak zydzi i ideologia prztrwala do dzis.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :::

  ::: (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 56 / 60

  Żydzi walczyli tez w szeregach Wojska Polskiego
  nie uchroniło ich to przed mordowaniem w Jedwabnem czy Wąsoszu, przed wydawaniem przez szmalcowników, mordowaniem w pogromie kieleckim
  czy choćby...rozwiń całość

  Żydzi walczyli tez w szeregach Wojska Polskiego
  nie uchroniło ich to przed mordowaniem w Jedwabnem czy Wąsoszu, przed wydawaniem przez szmalcowników, mordowaniem w pogromie kieleckim
  czy choćby nazwaniem ich nawet w obliczu Holocausatu w 1941 r przez zalożycielke Żegoty :moralnymi, ideowymi i ekonomicznymi wrogami Polski.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fakty są takie jakie są

  Simcha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 59 / 50

  Którzy szmalcownicy?

  O ile się rozumiem na historii Holocaustu nie tylko Polacy byli szmalcownikami.

  Współpracowników żydowskich Gestapo było sporo, liczyć trzeba też całą, co do jednego policję...rozwiń całość

  Którzy szmalcownicy?

  O ile się rozumiem na historii Holocaustu nie tylko Polacy byli szmalcownikami.

  Współpracowników żydowskich Gestapo było sporo, liczyć trzeba też całą, co do jednego policję żydowską.

  Polacy mordowali i donosili prawda. ŻYDZI też, urząd do walki z lichwą i spekulacją i inne takie kolaborujące rzeczy były częste. Judenraty nie wszędzie zachowywały się dobrze.

  Co do mordowania, to ja osobiście polecam pozycję Marka Wierzbickiego. "Powstanie skidelskie 1939 r.. „Białoruskie Zeszyty Historyczne”. 7."

  Zbrodnie odwrotnie, tzn. Żydów na Polakach tez były, to nie tłumaczy nikogo z Jedwabnego, aczkolwiek jakoś nie chce mi się patrzeć spokojnie jak jakiś farbowany Niemiec poucza kto i co.

  Fakt : Żydzi byli w Niemczech rozkochani i wielu za Kaisera oddało życie i zdrowie- nie pomogło to im- w Łodzi marli jako pierwsi, zazwyczaj nienawykli do fizycznej pracy nie byli Niemcom potrzebni już, więc padali jak muchy. Odznaczeni, zasłużeni słudzy Niemiec i ich racji stanu. Radcy, oficerowie, lekarze, elita- i co z tego? Gorzko musiało być im przed śmiercią, czesto oddali niemieckiej kulturze to, co mieli najlepszego, a jak im odpłacono każdy wie. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @Simcha

  nie [...] (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 54 / 64

  ja ino zydy som na piedestale - a inni som be .... ?????


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie to jest napisane?

  Simcha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49 / 63

  że inni są be?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @Simcha

  agnostyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 38

  czyz Zydzi nie wydali Zyda Jezusa na smierc Rzymianom ???

  Czas zacol byc odmierzany od blachych i odleglych czynow ???

  10 przykazan zostaly dane w starym testamencie i ponowione w nowym.
  to kto...rozwiń całość

  czyz Zydzi nie wydali Zyda Jezusa na smierc Rzymianom ???

  Czas zacol byc odmierzany od blachych i odleglych czynow ???

  10 przykazan zostaly dane w starym testamencie i ponowione w nowym.
  to kto zmienil kierunek toru ??? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POczytaj o żydowskiej organizacji "Żagiew", dowiesz się kto był tym

  polo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 60 / 48

  właściwym "szmalcownikiem" i donosicielem.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Różnie bywało.

  Simcha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 72 / 50

  Zbrodnia w Koniuchach obciąża Żydów na pewno i trzeba o tym mówić też.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  made in PO

  todd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 55 / 61

  autor Ben Becincośtam napisał głupoty i tak po żydowsku "obligatoryjnie" jeszcze dostał za to kasę ... Nieuk "zapomniał" powiedzieć , iż niemieckie pazerne i cynicznie wredne żydostwo po...rozwiń całość

  autor Ben Becincośtam napisał głupoty i tak po żydowsku "obligatoryjnie" jeszcze dostał za to kasę ... Nieuk "zapomniał" powiedzieć , iż niemieckie pazerne i cynicznie wredne żydostwo po pierwszej wojnie światowej, aż do wybuchu II WŚ swoją postawą w sposób zasadniczy przyczyniło się do tego, iż niemieckojezyczny austriacki malarz z wąsikiem zawładnął umysłami zwykłych Niemców, których w ich własnym kraju rządowa jude klika dymała na okrągło, aż do BULU PO 5 marek za godzinę .... Później to tylko wybiórcza historia lub sterowana histeria.... Jedno co jest niezmienne od pokoleń ... Żydzi ( naprawdą zasłużenie) we wszystkich niezależnych światowych rankingach są niezagrożonymi liderami POśród nacji, których się PO prostu nie lubi ....Natomiast w Polsce, POmpowana debilno niePOradna aczkolwiek pazerna ekipa sPOd sepleniastego conDokna "dziwnym " trafem miała i ma "niesPOtykane" POparcie w "zaprzyjaźnionych" mediach POsmarowanych czosnkiem i czerskim jąąąKAŁowym GW'nem... POwiem więcej, szowinistyczna mniejszość narodowa tak się rozPOnoszyła ,że Polaka z flagą narodową - w jego własnym kraju - bezkarnie nazywa ... "faszystą"... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kim sa niemcy

  ziomek99 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 57 / 58

  Niemcy. Niby wszystko jasne, ale nie do końca. Jeśli nawet naród niemiecki nie wie, co się dzieje pod dachem Bundesrepublik Deutschland - jak może o tym wiedzieć Polak, Czech, Belg czy...rozwiń całość

  Niemcy. Niby wszystko jasne, ale nie do końca. Jeśli nawet naród niemiecki nie wie, co się dzieje pod dachem Bundesrepublik Deutschland - jak może o tym wiedzieć Polak, Czech, Belg czy Brazyliańczyk? W tym filmie ukazana jest taktyka przesuwania suwerennych narodów do - jak się okazuje - nazistowskiej UE. Dlaczego nikt o tym nie wie? Kroczki są małe i skrywane. Nikt się nie zdążył skapnąć, że jest nagle bezpaństwowcem.
  Moją ogromną prośbą jest, aby ktoś tych wiele wiele zmian w ustawie o obywatelstwie krok po kroku sprawdził. W którym momencie został skonstruowany przekręt? W którym momencie flaga Polski będzie miała złotą obwódkę? Faktem jest, że dzieje się to w każdym unijnym państwie - tak lub podobnie, najprawdopodobniej w zależności od danego prawa krajowego. Przekręt jest tak wielki, że większość ludzi nawet jednej setnej tematyki nie biorą na poważnie. Musimy tu wspólnie sprawdzić te prawa i dać każdemu możliwość uniezależnienia się od systemu.

  https://www.youtube.com/watch?v=Ku_sAz57XCs
  https://www.youtube.com/watch?v=KsEHnMMKfLUzwiń

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny