5/9
Najlepszą platformą do kontaktu z rekruterami jest LinkedIn....
fot. geralt/ Pixabay.com

Napisz do rekrutera na LinkedIn

Najlepszą platformą do kontaktu z rekruterami jest LinkedIn. To tutaj łowcy talentów poszukują potencjalnych kandydatów do pracy, tutaj też często bywają aktywni.

Jeżeli nie masz konta premium, zaproś rekrutera do kontaktu, wysyłając mu spersonalizowaną wiadomość, w której możesz krótko przypomnieć swoją osobę, podziękować za spotkanie i poprosić o dodatkowe informacje dotyczące dalszego procesu rekrutacyjnego.

6/9
Nie narzucaj się rekruterowi. Postaraj się wybrać taki...
fot. Free-Photos/ Pixabay.com

Unikaj nachalności

Nie narzucaj się rekruterowi. Postaraj się wybrać taki moment, żeby rekruter miał czas na przemyślenie swojej decyzji, a zarazem nie zwlekaj zbyt długo z kontaktem.

- Wszystko zależy od kilku składowych, np. od wielkości firmy, zasięgu przeprowadzanej rekrutacji czy po prostu od stanowiska, a nawet branży. Niezależnie od tego, kontakt ze strony kandydata nie powinien następować wcześniej niż 2-3 dni robocze po przeprowadzonej rozmowie kwalifikacyjnej – uważa CEO HR Global Group. – Z kolei w przypadku, kiedy nie możemy się w żaden sposób skontaktować z rekruterem, a rekruter do nas nie oddzwania czy też nie odpisuje na maila, powinniśmy przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że nie dostaniemy pracy, o którą właśnie się ubiegaliśmy – radzi Dariusz Michalski, dyrektor generalny agencji pracy HR Global Group.

7/9
Próba kontaktu z rekruterem może zaowocować przyjęciem do...
fot. FirmBee/ Pixabay.com

Poproś o feedback

Próba kontaktu z rekruterem może zaowocować przyjęciem do pracy, ważne jest jednak to, aby była ona przemyślana. Nie wystarczy zadzwonić i zapytać o wyniki rekrutacji. Mamy prawo oczekiwać feedbacku i konkretnych deklaracji w kwestii dalszych poczynań pracodawcy.

- Po rozmowie telefonicznej z rekruterem powinniśmy wiedzieć, na jakim etapie się znajdujemy. Jeśli okaże się, że rekrutacja wciąż trwa, warto podczas takiej rozmowy jeszcze raz zgłosić swoją gotowość do podjęcia pracy, jak również dopytać grzecznościowo, kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji. Jeżeli natomiast podczas rozmowy przekazana nam zostanie informacja o odrzuceniu naszej kandydatury, warto zapytać rekrutera, czy z jakichś konkretnych powodów. Być może taka wiedza pozwoli kandydatowi już po następnym procesie rekrutacyjnym cieszyć się z nowej pracy – podsumowuje Dariusz Michalski.

8/9
Poprzez aktywność w social mediach zwiększasz swoją szansę...
fot. Pxhere.com

Udzielaj się w social mediach

Poprzez aktywność w social mediach zwiększasz swoją szansę na to, że rekruter cię zauważy. Osoby prowadzące procesy rekrutacyjne niemal zawsze robią research na temat kandydatów do pracy w mediach społecznościowych.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

Majówka po łódzku, czyli Młynek spowity dymem z grilla i owiany zapachem kiełbasy

Majówka po łódzku, czyli Młynek spowity dymem z grilla i owiany zapachem kiełbasy

Składanie wieńców i salwa honorowa na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi

Składanie wieńców i salwa honorowa na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi

Horoskop dzienny na sobotę. Sprawdź!

Horoskop dzienny na sobotę. Sprawdź!

Zobacz również

Finanse w maju, jakie będą? Horoskop finansowy dla Ciebie

Finanse w maju, jakie będą? Horoskop finansowy dla Ciebie

Wszystkie oprawy z finału Pogoń - Wisła. Która najlepsza?

Wszystkie oprawy z finału Pogoń - Wisła. Która najlepsza?