Znowelizowana ustawa obejmie wszystkie osoby, które w maju...

Znowelizowana ustawa obejmie wszystkie osoby, które w maju osiągnęły wiek emerytalny i w czerwcu wystąpiły o emeryturę

2/7
Dla osób, które w minionych latach wpadły w pułapkę, nie...

Dla osób, które w minionych latach wpadły w pułapkę, nie przewiduje się ratunku w postaci wyrównania, bo byłoby to zbyt kosztowne. Pozostaje jeszcze indywidualna droga sądowa

3/7
W tym roku, jak informuje Monika Kiełczyńska, Regionalny...

W tym roku, jak informuje Monika Kiełczyńska, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa łódzkiego, o emeryturę wystąpiły w czerwcu już 943 osoby

4/7
Na czym polega czerwcowa pułapka emerytalna? Przyczyną był...

Na czym polega czerwcowa pułapka emerytalna? Przyczyną był mechanizm, w oparciu o który ZUS wylicza świadczenie. Mechanizm ten opiera się o roczną i kwartalną waloryzację składek emerytalnych (nie mylić z waloryzacją emerytur!). Czerwiec to bowiem wyjątkowy miesiąc, w którym zebrany przez lata na koncie ZUS kapitał emerytalny powiększany jest jedynie o wskaźnik waloryzacji rocznej składek. W pozostałych miesiącach dodatkowo dochodzi jeszcze wskaźnik waloryzacji kwartalnej. Różnica jest znaczna i może sięgnąć kilkaset złotych miesięcznie.

Dalej

III liga:Unia niepokonana na Pomologicznej,wygrane Warty, Lechii, porażka PelikanaFOT